ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Chirurg plastyczny – czym się kierować przy jego wyborze?

drgrzesiak 11.09.2019

Chcesz spełnić swoje wieloletnie marzenie i jesteś zdecydowany na zabieg plastyczny. Jak jednak dokonać wyboru lekarza? Jak sprawdzić kompetencje chirurga? Co jest ważniejsze: cena zabiegu czy doświadczenie lekarza? Gdzie zrobić operację z zakresu chirurgii plastycznej?

Chirurgia plastyczna – historia, baśnie i marzenia

Chirurgia plastyczna fascynuje ludzi od niepamiętnych czasów. Mitologie i baśnie z całego świata na przestrzeni wieków pełne są marzeń ludzkich o przywróceniu młodości, o magicznych wywarach gwarantujących olśniewającą urodę i cudownych pocałunkach żab zmieniających brzydkich pastuszków w pięknych książąt.

Bohaterowie podań stawiani byli w nieskończenie trudnych sytuacjach i musieli wykazać się niewiarygodną odwagą, sprytem i mądrością, by osiągnąć niedostępny cel. Gotowi byli poświęcić życie, duszę, zdrowie i swoich najbliższych, by zyskać wieczną młodość czy zachować urodę.

Uroda i młodość – za spełnienie tych dwóch marzeń człowiek był gotów na ogromny ból i wyrzeczenia.

Pierwsze udokumentowane doniesienia na temat wykonanych operacji plastycznych pochodzą z terenów Indii, sprzed dwóch tysięcy lat przed naszą era i dotyczą prób rekonstrukcji nosa i uszu. Te części ciała były amputowane podczas popularnych wtedy kar cielesnych.

Na przestrzeni kolejnych wieków felczerzy i medycy próbowali odwrócić skutki chorób i wypadków powstałych w czasie wojen i pojedynków.

Były to niezwykle bolesne dla pacjentów zabiegi, gdyż pierwsze skuteczne znieczulenie, chloroform wynaleziono dopiero w 1831 roku. Do tego czasu za narkozę służył alkohol, opium i marihuana.

W dzisiejszych czasach na szczęście za urodę i młodość nie musimy płacić krwią czy duszą, a zabiegi plastyczne stały się dzięki zaawansowanej medycynie bezpieczne i bezbolesne.

Chirurgia plastyczna

Jest dla pań czy panów?

Choć na całym świecie prym w wykonywaniu operacji plastycznych wiodą w dalszym ciągu kobiety, to trend zaczyna powoli się wyrównywać na rzecz panów.

Wśród pań najpopularniejszym zabiegiem jest powiększanie piersi i lifting twarzy, a wśród panów liposukcja, korekta nosa i powiek.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety troszczą się o bezpieczeństwo operacji i naturalność efektów, choć panie skłonne są częściej do radykalnych zmian niż panowie. Mężczyznom zależy na delikatnych korektach i przywróceniu męskich proporcji zaburzonych otyłością czy wiekiem. Panie dążą do usunięcia oznak starzenia, podniesienia i powiększenia biustu oraz powrocie do sylwetki sprzed ciąży.

Korekta nosa to popularny zabieg wśród obydwu płci.

Gdzie zrobić operację z zakresu chirurgii plastyczne?

 Duże ośrodki miejskie, takie jak Warszawa oferują szeroką gamę zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Duże miasta przyciągają ludzi biznesu, sportu i rozrywki. To tu ludzie częściej niż gdziekolwiek dbają o zdrowie, uprawiają sport i zwracają uwagę na zbilansowane pożywienie. Atrakcyjny wygląd idzie w parze ze zdrowym trybem życia, więc nic dziwnego, że zabiegi kosmetyczne i plastyczne są popularne wśród mieszkańców miast.

Kliniki chirurgii plastycznej powstają w dużych aglomeracjach jak grzyby na deszczu. Czym się kierować przy wyborze chirurga plastycznego?

Wiedza, doświadczenie, talent

Tak krótko można scharakteryzować doświadczonego i pewnego chirurga plastycznego. Co się jednak kryje głębiej pod tymi hasłami?

Wiedza – droga edukacji chirurga plastycznego jest długa i wymagająca. Trudne studia medyczne, szkolenia, sympozja, wymiana wiedzy z kolegami po fachu, studiowanie literatury fachowej, warsztaty i nauka, ciągła nauka, gdyż medycyna to dziedzina wiedzy ulegająca ciągłej ewolucji i ambitny lekarz, który za cel swój stawia najwyższą jakość wykonywanych zabiegów, musi stale podnosić swoje kwalifikacje.

Doświadczenie – lata, dekady praktyk, asyst i przeprowadzonych operacji dają lekarzowi pewność ręki i umiejętność wyboru najlepszej dla pacjenta drogi. Połączenie wiedzy i umiejętności praktycznych lekarz nabywa podczas dwudziestu, trzydziestu lat czynnej pracy ze skalpelem. Najlepsi i najbardziej rozchwytywani specjalności z dziedziny chirurgii plastycznej to przeważnie osoby w średnim wieku.

Talent – tę część charakterystyki dobrego specjalisty wypełniają rekomendacjami zadowoleni z efektów pacjenci. To oni najlepiej świadczą o darze lekarza do tworzenia pięknego dzieła końcowego.

Zbiór tych trzech cech, czyli mariaż doświadczenia, wiedzy i talentu dadzą pewność, że lekarz, któremu składamy nasze zdrowie i urodę w ręce, sprosta zadaniu i zadba o nasze bezpieczeństwo i zadowolenie z efektów.

Najnowsze posty

Blog

Jak poznać ginekomastię?

14.11.2019

Ginekomastia – objawy i zagrożenia Z niepokojem obserwujesz, że piersi powiększyły Ci się, mimo iż jesteś mężczyzną? Odczuwasz bolesność sutków i ich obrzmienie? Peszy Cię wygląd Twoich piersi? Wstydzisz się wyglądu swojej klatki piersiowej? Możesz cierpieć na ginekomastię. Jak rozpoznać przerost mięśnia piersiowego u mężczyzn? Jak pozbyć się ginekomastii? Podpowiadamy co zrobić w podobnej sytuacji. […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window