ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Chirurgia plastyczna

drgrzesiak 11.10.2019

Historia Andrzeja i Ewy

Sześćdziesięcioletniego Andrzeja do kliniki chirurgii plastycznej wysłała świeżo poślubiona żona, Ewa. Andrzej od lat prowadził z powodzeniem dużą firmę transportową i kierował pracą ponad dwustu kierowców. Nigdy by mu się przyszło na myśl, że w średnim wieku zakocha się i ponownie ożeni. Nowa małżonka było o dwadzieścia lat młodsza i chętnie sięgała po wszelkie nowinki medyczne w celu przedłużenia młodości.

Nauczyła męża chodzić z kijkami po lesie, dzięki czemu schudł o piętnaście kilogramów oraz wprowadziła niskokaloryczną, zieloną dietę. Wyniki morfologii Andrzeja znacznie się poprawiły i on sam musiał przyznać, że lepiej mu się śpi, porusza i pracuje.

Jedyne, co mu przeszkadzało, to opadające powieki. Andrzej miał duże, dość wypukłe oczy, a z wiekiem powieki powiększyły się i przestał dobrze widzieć. Kąciki oczu opadły również nadając twarzy Andrzeja smutnego, zmartwionego wyrazu.

Ewa namówiła męża na konsultację u znajomej chirurg plastycznej, by wytłumaczyła Andrzejowi, że zabieg korekty powiek jest bardzo drobnym, lecz znacznie poprawiającym jakość życia zabiegiem.

Andrzej z zainteresowaniem wysłuchał słów lekarki, że problem opadających powiek jest dość powszechny u osób w średnim wieku i jak przebiega operacja podnoszenia powiek. Był konkretnym człowiekiem przywykłym do podejmowania  decyzji, więc po krótkim namyśle zgodził się poddać zabiegowi, zwłaszcza dlatego, że chirurg przekonała go, że bardzo szybko będzie mógł wrócić do pracy i normalnego życia. Zabieg przeprowadzono w klinice chirurgii plastycznej w Warszawie.

Andrzej nigdy nie żałował podjętej decyzji. Co więcej, dziwił się, że tyle czasu zmarnował przez ograniczenia spowodowane opadającymi powiekami. Po wygojeniu miejsc korekty komfort życia Andrzeja znacznie się poprawił. Jego twarz nabrała młodszego, weselszego wyrazu, wzrok się polepszył i nie musiał już obracać głowy, by zobaczyć co się dzieje wokół.

A Ewa? Ewa była szczęśliwa mogąc pomóc mężowi. Planowała już ponadto zabieg liftingujący dla siebie i męża z okazji zbliżających się urodzin. Była pewna, że Andrzej nabrał już zaufania do chirurgii plastycznej i zabiegów korygujących urodę. Mieli przed sobą całe, wspólne życie, więc szkoda by było nie skorzystać z możliwości jakie daje nowoczesna medycyna.

Zabiegi chirurgii plastycznej w dzisiejszych czasach są skierowane do zwykłych ludzi, a nie, jak się wielu wydaje, do celebrytów i gwiazd kina czy estrady.

Każda osoba, która źle i niekomfortowo czuje się we własnym ciele może zdecydować się na korektę urody. Jedynym ograniczeniem do przeprowadzeniu zabiegu chirurgii plastycznej jest stan zdrowia pacjenta i zasobność portfela. A i na ten drugi problem banki znalazły wygodne wyjście proponując raty kredytowe. Przypomina to trochę finansowanie zakupu wycieczki zagranicznej lub nowego telewizora.

Wysoki poziom usług medycznych w Polsce pozwala na bezpieczne skorzystanie z szerokiej oferty zabiegów klinik chirurgii plastycznej. Pacjentów można podzielić na dwie grupy: tych, do czterdziestego roku życia i tych starszych. Młodsze kobiety decydują się na powiększanie piersi, obydwie płcie robią chętnie korekty nosa, uszu i plastykę powłok brzusznych. Panie często proszą o kompleksową usługę „mommy makeover” polegająca na przywróceniu pacjentce figury sprzed ciąży, a panowie preferują zabiegi rzeźbiące ciało w połączeniu z liposukcją.

Po przekroczeniu czterdziestego roku życia pacjenci skupiają się bardziej na walce o młodość i zlikwidowaniu oznak starzenia. Częściej decydują się na zabiegi liftingujące w połączeniu z korektą powiek i chętnie korzystają z dobrodziejstw jakie daje możliwość wykorzystania własnego tłuszczu do uzupełnienia zwiotczałej skóry na twarzy i szyi.

Gdzie zrobić zabieg chirurgii plastycznej?

 Duże miasta przyciągają jak magnes ludzi kultury, biznesu i pieniądza. Rynek usług medycznych, w tym chirurgia plastyczna również chętnie kieruje swoją uwagę na wielkie aglomeracje. Mieszkańcy miast są odważniejsi w korzystaniu z nowinek medycznych, chętnie sięgają po usługi kosmetyczne i upiększające. Żyją szybko, dbają o stan i styl zdrowia, dzięki czemu chcą jak najdłużej dobrze i młodo wyglądać. Z tego właśnie powodu zwłaszcza w Warszawie dynamicznie rozwija się rynek usług chirurgii plastycznej.

Jak wybrać lekarza chirurga plastycznego?

Jeśli nie znamy osobiście żadnego lekarza zajmującego się korektami plastycznymi, warto uważnie przestudiować oferty internetowe klinik oferujących chirurgię plastyczną. Komentarze pacjentów zamieszczane na stronach lekarzy również mogą się przydać, by wyrobić sobie zdanie o jakości usług, lecz najważniejsze jest spotkanie i rozmowa z chirurgiem w cztery oczy.

Podczas konsultacji jest najlepszy czas, by opowiedzieć o swoich problemach z wyglądem, zapytać o możliwości wykonania zabiegu i rozwiać wątpliwości dotyczące ewentualnych komplikacji i rekonwalescencji po operacji.

Cierpliwy i kompetentny lekarz w zrozumiały i wyczerpujący sposób odpowie na wszelkie pytania. Jedną z głównych spraw, o które powinniście zapytać chirurga, jest jego doświadczenie zawodowe i praktyka lekarska.

Edukacja ambitnego chirurga plastycznego właściwie nigdy się nie kończy, bo medycyna estetyczna jest stale rozwijającą się dziedziną nauki. Lata studiów, szkoleń, praktyk, warsztatów i kursów często przechodzą w dekady lat nauki i praktyki. Doświadczony lekarz z pewną ręką i solidną wiedzą to przeważnie osoba w średnim wieku, z dwudziesto-, trzydziestoletnim stażem zawodowym.

Najnowsze posty

Blog

Chirurgia plastyczna

11.10.2019

Historia Andrzeja i Ewy Sześćdziesięcioletniego Andrzeja do kliniki chirurgii plastycznej wysłała świeżo poślubiona żona, Ewa. Andrzej od lat prowadził z powodzeniem dużą firmę transportową i kierował pracą ponad dwustu kierowców. Nigdy by mu się przyszło na myśl, że w średnim wieku zakocha się i ponownie ożeni. Nowa małżonka było o dwadzieścia lat młodsza i chętnie […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window