ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Plastyka powiek - Dr Grzesiak

Co to jest plastyka powiek i na jak długo wystarcza

drgrzesiak 04.07.2019

Oczy to wspaniały narząd pozwalający nam nie tylko poznawać świat i komunikować się z otoczeniem, ale też ozdoba twarzy.

Jasne, czyste spojrzenie, szeroko otwarte powieki, ładny kształt to bez wątpienia ogromny atut osób o młodym wyglądzie.

Co zrobić więc, gdy wiek przesłania zwierciadła duszy, powieki przeszkadzają w noszeniu okularów, kąciki opadają nadając twarzy smutny, zmęczony wyraz?

Odpowiedzią może być plastyka powiek.

Dla kogo jest przeznaczona plastyka powiek górnych?

Wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność. Rysy twarzy zmieniają się pod wpływem grawitacji, z powodu utraty kolagenu, nadmiaru tłuszczu, niekorzystnych czynników atmosferycznych i predyspozycji genetycznych.

Pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Skóra wokół oczu jest najcieńsza i tam też czas najszybciej odciska swe piętno.

Na zabieg plastyczny powiek decydują się najczęściej osoby po czterdziestym roku życia, które przestają być zadowolone z własnego wyglądu lub też, gdy opadające powieki przeszkadzają w noszeniu okularów i ograniczają widzenie.

Jak przebiega operacja?

Operacja plastyczna powiek jest zabiegiem chirurgicznym trwającym od trzydziestu minut do godziny czasu i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym.

Chirurg plastyczny dokonuje nacięć w fałdach skórnych górnych i dolnych powiek, usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, a następnie przy wykorzystaniu cienkich nici zszywa.

Blizny po zabiegu są niewidoczne, gdyż ukrywają się w fałdach skórnych powiek.

Rekonwalescencja trwa kilka dni. Po siedmiu, do dziesięciu dni zdejmuje się szwy. Przez ten czas pacjent powinien spać w nocy z uniesioną głową i unikać noszenia szkieł kontaktowych.

Przez kilka pierwszych dni może pojawić się lekka opuchlizna, która znika bez śladu. Innym przejściowym skutkiem ubocznym zabiegu może być chwilowa nadwrażliwość na światło, łzawienie lub suchość oka.

Zabieg plastyki powiek jest bezbolesny i oprócz chwilowego dyskomfortu nie jest dla pacjenta męczący.

Jak wybrać najlepszego dla siebie lekarza?

Plastykę powiek wykonać może wykwalifikowany chirurg o specjalności w korygowaniu opadających powiek.

Duże aglomeracje miejskie takie jak Warszawa, Kraków, Poznań oferują szeroki wachlarz usług medycznych, w tym również tych o charakterze plastycznym.

Kliniki plastyczne chętnie dzielą się na swych stronach internetowych wykształceniem i dokonaniami naukowymi swych lekarzy. Budzi to w pacjentach zrozumiałe zaufanie do kompetencji chirurgów.

Warto również popytać wśród znajomych, bo ktoś może zechce podzielić się swoimi doświadczeniami w przebytej korekcji powiek.

Kiedy nie możemy przeprowadzić plastyki powiek górnych?

Zabieg plastyczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry, by poprawić jakość widzenia i kształt oka jest operacją chirurgiczną, do której kwalifikuje nas dobry, ogólny stan zdrowia. Cukrzyca, choroby nerek, stany zapalne, zaburzenia krzepliwości krwi mogą być realną przeszkodą w dopuszczeniu do zabiegu.

Jak przebiega przygotowanie do zabiegu plastyki powiek?

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz chirurg dokładnie objaśnia przebieg zabiegu i możliwe niedogodności w okresie rekonwalescencji. Ponadto zleca wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych.

Pomimo, iż sama operacja jest bezbolesna, prosta i krótka, to mogą pojawić się po wybudzeniu skutki uboczne takie jak suchość oka, łzawienie lub chwilowa nadwrażliwość na światło.

Ponadto przez kilka dni po zabiegu pacjent powinien zrezygnować z noszenia szkieł kontaktowych i spać z wyżej uniesioną głową.

Na jak długo wystarcza operacja plastyczna powiek?

Efekty plastyki powiek utrzymują się przez dziesięć do piętnastu lat. Zależy to głównie od naszych predyspozycji genetycznych i trybu życia.

Po tym czasie możemy rozważyć ponowienie zabiegu.

Operacja korekcyjna powiek górnych to prosty, często wykonywany zabieg chirurgiczny z oferty komercyjnej klinik plastycznych pozwalający na poprawienie jakości życia, zwiększenie pola widzenia i odmłodzenie okolic oczu.

Najnowsze posty

Blog

Jak wyprostować nos?

17.03.2020

Masz skrzywiony nos? A może masz garb na nosie? Jak wyprostować nos? Do kogo się zwrócić? Jakie potrzebne są badania lekarskie? Jak długo trwa rekonwalescencja? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu. Pierwsze operacje nosa Najstarsze wzmianki o pierwszych operacjach nosa pochodzą z terenów dzisiejszych Indii, a datowane są na kilka tysięcy lat przed naszą erą. W […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window