ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Czy warto zdecydować się na operację nosa?

drgrzesiak 11.09.2019

„Wyglądam jak bandzior po bójce w barze”

„ Wszyscy się gapią na mój wielki nos”

„ Przypominam Babę Jagę z tym garbatym i zagiętym nosem…Nie chcę go!”

„ Nie mogę na siebie patrzeć w lustrze.. Widzę w nim wyłącznie mój nos…”

„ Zniszczyłam wszystkie swoje zdjęcia z dzieciństwa. Nie mogę patrzeć jak na nich wyglądam”

Takie i podobne słowa słyszą codziennie lekarze chirurdzy plastycy na całym świecie. Niezadowolenie i frustracja wywołana brakiem akceptacji własnego wyglądu może doprowadzić do stanu niskiej samooceny, zaburzenia odczuwania radości, nieśmiałości w kontaktach międzyludzkich, powstawania kompleksów i w najgorszym przypadku depresji. A przecież nie musi tak być…

Poprawa kształtu nosa zaraz po operacji powiększania piersi, to najczęściej wykonywany zabieg plastyczny na świecie. Przy obecnym poziomie wiedzy medycznej korekta plastyczna nosa to całkowicie bezpieczny, bezbolesny i stosunkowo prosty zabieg, który pozwala na przywrócenie wiary we własną atrakcyjność i skuteczne pozbycie się kompleksów.

Jak wygląda operacja nosa?

Zanim jednak chirurg rozpocznie swoją pracę nad Twoim wymarzonym nosem, musi odbyć się przynajmniej jeszcze jedno spotkanie z tym specjalistą.

Zabieg korygujący nosa, mimo, iż jest bezpieczny i powszechny, wykonywany jest podczas narkozy, by zminimalizować dyskomfort dla pacjenta. Znieczulenie ogólne wymaga przeprowadzenia szeregu podstawowych badań lekarskich takich jak morfologia, ustalenie grupy krwi, poziomu krzepliwości i inne. Do narkozy kwalifikuje pacjenta lekarz anestezjolog i wyłącznie osoby w ogólnym dobrym stanie zdrowia mogą być poddane zabiegowi.

Podczas operacji lekarz chirurg plastyczny wykonuje delikatne nacięcia po wewnętrznej, a czasem zewnętrznej części nosa, by uzyskać swobodny dostęp do części chrzęstnych i kostnych. Teraz następuje precyzyjna korekta na strukturze nosa. W zależności od rodzaju zmian, lekarz usuwa garb, modeluje skrzydełka, skraca czubek nosa.

Po zakończonej pracy chirurg umieszcza w przewodach nosowych setony, czyli opatrunki zabezpieczające nowy kształt nosa. Ostatnim etapem jest założenie szwów cienką nicią, którą po wygojeniu całkowicie zniknie w fałdach skórnych nosa. Nos od zewnątrz zabezpieczany jest opatrunkiem usztywniającym.

„Czy operacja nosa boli?”

 To częste pytanie padające ze strony osób zainteresowanych zabiegiem korekcyjnym. Z całą stanowczością odpowiadamy: nie, zabieg plastyczny nosa jest całkowicie bezbolesny.

Operacja przeprowadzana jest pod narkozą, co niweluje wszelkie nieprzyjemne doznania towarzyszące zabiegowi. Po wybudzeniu pacjent również nie odczuwa żadnego bólu. Okolice nosa prawdopodobnie będą lekko opuchnięte i podkrążone, ale to szybko znika i już po kilku dniach można zdjąć opatrunki podtrzymujące.

Drugim, równie częstym pytaniem jest czy operacja nosa jest bezpieczna. Tak, zabieg korekcyjny nosa to jeden z najbezpieczniejszych wśród operacji plastycznych.

Jak dbać o nos po operacji plastycznej?

 Podczas pierwszej doby po zabiegu pacjent powinien spać w pozycji półleżącej, z głową uniesioną wyżej niż zwykle. Z uwagi na pojawiające się po operacji nosa krwiaki i opuchlizny, można stosować kompresy chłodzące, które przyspieszą proces gojenia.

Nos po operacji jest przez pewien czas delikatny i zanim ostatecznie osiągnie swój kształt, należy unikać nadmiernego ogrzewania (opalanie, sauna, solarium) i przemarzania (ekspozycja na mróz), gwałtownych sportów i urazów twarzy. Przez siedem do dziesięciu dni po zabiegu zalecane jest unikanie jedzenia gorących, twardych i pikantnych potraw.

Jak długo goi się nos po operacji?

Okres rekonwalescencji po zabiegu plastycznym nosa to siedem do dziesięciu dni. W tym czasie pacjent ma podkrążone okolice nosa, krwiaki i obrzęki. Po tygodniu lekarz usuwa setony i już wtedy można podziwiać nowy kształt nosa, choć będzie on jeszcze lekko opuchnięty. Ostateczny kształt nos przyjmuje około pół roku po operacji.

Ile czasu będę na zwolnieniu po operacji nosa?

Decyzję o długości przebywania na zwolnieniu podejmuje lekarz chirurg plastyczny na podstawie postępów w gojeniu się nosa. Niemniej pacjenci niechętnie wracają do pracy przez pierwsze siedem do dziesięciu dni, gdy mają wciąż założony opatrunek wewnętrzny.

Najnowsze posty

Blog

Jak najlepiej powiększyć biust?

11.10.2019

Powiększanie biustu – historia Alicji Ala jest filigranową brunetką po trzydziestce. Filigranowa – to ładne określenie nadała jej przyjaciółka, Ala raczej myślała o sobie: mała, chuda, płaska. To prawda, Ala miała bardzo drobną, dziewczęcą budowę ciała i dojrzewanie niewiele zmieniło jej ciało. W przypływie autoironii Ala powtarzała, że może zjeść za trzech mężczyzn, a i […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window