ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Korekta nosa - Dr Grzesiak

Dlaczego warto zrobić operację plastyczną nosa

drgrzesiak 04.07.2019

Dwie niezwykle piękne i sławne aktorki, boska Angelina Jolie i czarująca Jennifer Aniston łączyła przez pewien czas słabość do jednego mężczyzny, przystojnego aktora, Brada Pitt.

Cały plotkarski świat żył miłością, a potem rozstaniem Brada i Jenny z powodu płomiennego romansu niewiernego Brada i seksownej Angeliny.

Porzucona żona niestety nie okazała zrozumienia dla uczucia tamtych dwojga, rozwiodła się z mężem i obydwie panie przestały ze sobą rozmawiać. Minęło sporo lat, hollywoodzki kalejdoskop uczuć obrócił się kolejny raz, Brangelina, bo tak nazywano związek Brada i Angeliny przestał istnieć, lecz od  czasu pierwszego rozstania, obydwie panie starały się, by nic je ze sobą nie łączyło.

Ale czy na pewno nic?

Chcąc nie chcąc obie skłócone ze sobą piękne aktorki łączy w dalszym ciągu przynajmniej jedna rzecz: operacja plastyczna nosa, którą obydwie sobie zafundowały, by od początku kariery móc w pełni czarować publiczność wdziękiem i zachwycającą urodą.

Pomijając żartobliwy wstęp i kontekst obyczajowy, chcemy przekazać Wam jedną uniwersalną prawdę: ideały nie istnieją.

Piękno to rzecz dyskusyjna.

Nie lubisz swojego odbicia w lustrze? Masz wrażenie, że może i masz przyjemną twarz, ale co z tego, skoro sterczy z niej, według Ciebie brzydki nos? Wstydzisz się odezwać do dziewczyny, bo masz przekonanie, że i tak nie będzie chciała z Toba rozmawiać. Kto by chciał faceta ze złamanym jak bokser nosem? To, że spadłeś z huśtawki mając lat 10 i złamałeś sobie nos, nikt nie będzie chciał słyszeć. Źle się zrósł, rodzice zaniedbali sprawę, przeszkadza w oddychaniu, a co gorsze, nadaje Ci wygląd zabijaki?

A może jest zupełnie inaczej? Twój partner Cię kocha i nie zauważa, że masz ten nieładny garb na nosie, lecz Tobie przeszkadza tak bardzo, że kasujesz wszystkie zdjęcia, na których jesteś z profilu? Psuje Ci to humor i zatruwa myśli?

Te i wiele, wiele innych historii słyszy każdego dnia chirurg plastyk w swoim gabinecie.

Podobną pewnie usłyszał kiedyś lekarz przygotowujący się do operacji nosa pani Jolie i pani Aniston.

Nie ma znaczenia tak naprawdę jaka jest Twoja historia i jaka jest przyczyna, dla której rozważasz operację plastyczną nosa.

Masz wystarczająco dobry powód, bo chcesz poprawić swoje samopoczucie, zmienić wizerunek, nabrać pewności siebie, pozbyć się paraliżującej nieśmiałości, stać się piękniejsza, bardziej atrakcyjny, spełnić marzenie z dzieciństwa.

To jest Twoje życie i jedyną osobą, która może Cię tak naprawdę odwieść od operacji plastycznej nosa jest tylko sam lekarz, gdy stwierdzi poważne, zdrowotne przeciwwskazania.

Sam zabieg jest bezpieczny, wręcz standardowy i doświadczony chirurg przeprowadzi go w ciągu 1, 5 godziny.

Jakie są fakty?

Operacja plastyczna nosa polega na nacięciu wewnętrznych, a w niektórych przypadkach zewnętrznych warstw nosa przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego w celu dostania się do struktur kostnych i chrzęstnych. Lekarz modeluje nos, a następnie zaszywa cienkimi nićmi. W przewodach nosowych pacjent ma pozostawione setony, czyli opatrunki zabezpieczające kształt nosa. Na zewnątrz przyklejony jest plastikowy gips.

Zabieg dokonywany jest w pełnym znieczuleniu, nie sprawia pacjentowi bólu, a okres rekonwalescencji trwa od siedmiu do dziesięciu dni. Po tym też czasie zdejmowane są szwy i wyjmowane opatrunki.

Jedynym dyskomfortem po operacji może być zasinienie oczu, chwilowe krwawienie z nosa, przejściowe bóle głowy, ale wszystkie te objawy ustępują po kilku dniach.

Lekarz – Twój sojusznik

Wybór właściwego lekarza, który ma przeprowadzić operację plastyczną nosa jest niezwykle istotny.

Kluczowe znaczenie ma wykształcenie, praktyka i doświadczenie zawodowe chirurga. Jak się tego dowiedzieć?

Chirurgia plastyczna to lata wytężonej nauki na studiach, staże w szpitalach, warsztaty, setki, tysiące godzin spędzonych przy stole operacyjnym i na rozmowach z pacjentami. To szkolenia, często kosztowne, seminaria i konferencje.

Doświadczony lekarz to osoba z dwudziesto-, trzydziestoletnim stażem zawodowym w chirurgii plastycznej.

Ambitny i pracowity chirurg postara się, by pacjent czuł się bezpiecznie i pewnie, więc na pewno na jego stronie internetowej lub stronie kliniki są referencje, dyplomy i certyfikaty potwierdzające umiejętności lekarskie.

Dobrze jest też zapytać o to podczas spotkania konsultacyjnego w klinice.

Na tej wizycie lekarz wyjaśni wszelkie niejasności, zaproponuje rozwiązanie, przeprowadzi wywiad i zleci konieczne badania.

Pozytywna relacja pomiędzy lekarzem a pacjentem oraz wzajemne zaufanie jest niezwykle ważne.

Warto więc zadać sobie trud i znaleźć dobrego specjalistę.

Na koniec

Nie jest zatem ważne, że nie nazywasz się Angelina Jolie, a prawdopodobnie  nosisz bardziej polskie nazwisko, kompleksy z powodu Twojego nosa nie powinny Cię ograniczać i odbierać radości z życia.

Operacja plastyczna nosa to prosty i bezpieczny sposób na poprawienie swojej urody.

Powierzając swoje zdrowie w ręce sprawdzonego, doświadczonego specjalisty nie musisz dłużej się martwić, a odbicie w lustrze na pewno potwierdzi słuszność podjętej decyzji.

Najnowsze posty

Blog, Lifting twarzy

Domowe sposoby na zmarszczki

13.02.2020

Proces starzenia skóry jest równie nieunikniony, jak … demokratyczny, gdyż nie ominie nikogo z nas. Na starzenie ma wpływ pula genów odziedziczonych po przodkach, tryb życia oraz środowisko, w jakim żyjemy.  Codzienna pielęgnacja skóry, unikanie szkodliwych czynników oraz szereg czynności i zabiegów, które możemy wykonywać we własnym zakresie, pomogą w zachowaniu młodej, napiętej skóry twarzy. […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window