ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Jak powiększyć usta?

drgrzesiak 13.02.2020

Pełne, jędrne, symetryczne usta kobiece to współcześnie jeden z głównych atrybutów urody kobiecej. Co zrobić jednak, gdy natura poskąpiła nam pełnego kształtu lub wargi straciły kształt pod upływem wieku? Jakie są rodzaje powiększania ust? Ile kosztuje powiększenie ust? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Usta kobiety w historii – zmysłowość, grzech czy wulgarność?

Mało która część kobiecego ciała przeszła podobną przemianę w kartach historii. Kobiece usta były od zamierzchłych czasów inspiracją dla poetów, malarzy i rzeźbiarzy z całego świata. Pisano o nich sonety, malowano obrazy, porównywano do soczystych, apetycznych  owoców. Kobiece usta fascynowały, pociągały i … oburzały naszych przodków.

Już w starożytnym Egipcie znane były kobietom sposoby na podkreślanie ust. Czerwień warg podkreślała pomadka, której składnikiem był proszek z prasowanych żuków. Greczynki łączyły wino z ekstraktem roślinnym, by pogłębić naturalny kolor ust.

Kobiety Średniowiecza malowały usta sokiem z buraka lub przygryzały wargi, by nadać im ciemniejszy, bardziej zmysłowy wyraz i kształt.

Wiek XVII przyniósł ze sobą falę pruderii i kobiece usta stanęły przed surowym trybunałem. Malowanie warg okazało się być atrybutem wyznawczyń szatana, o czym przekonywał swoich wiernych pewien brytyjski pastor w 1653 roku. Brytyjski parlament poszedł nawet o krok dalej i oznajmił w powszechnym dekrecie, że jeśli kobieta sprzed ślubem malowała usta, to mąż ma prawo starać się o unieważnienie małżeństwa, z powodu wprowadzenia go w błąd.

Kobiece wargi miały być wąskie, niewidoczne i w żadnym przypadku nie mogły kusić swą obfitością lub kolorytem niewinnych mężczyzn.

Wiek dwudziesty przyniósł ocieplenie wizerunku pań, choć jeszcze królowa Wiktoria namawiała do słusznego wstydu i skromności w wyglądzie kobiety, nazywając malowanie ust czynnością wulgarną i nieprzyzwoitą. Nie mogła już jednak zatrzymać ruchu emancypacji kobiet.

Kobiece usta nabierały w dwudziestym wieku koloru i kształtu. Spektakularnym przykładem były lekko nadąsane, wygięte w podkówkę usta seksownej Brigitte Bardot w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Każda kobieta marzyła wtedy o pełnych, zmysłowych ustach w kolorze głębokiej czerwieni. *

Współcześnie temat przykuwających uwagę ust wrócił za sprawą przepięknej Angeliny Jolie, której usta nadają twarzy niezwykłego, uwodzicielskiego wyrazu oraz Julii Roberts, znanej z szerokiego uśmiechu i pełnych warg.

Powiększanie ust – jak to się robi dzisiaj?

Obecnie trudno znaleźć kobietę, która nie nosi w torebce pomadki lub błyszczyku do ust. Czynność malowania czy podkreślania warg kobiecych stała się tak naturalna jak mycie zębów. Nikt się temu nie dziwi i nie piętnuje potrzeby podkreślania ust.

Panie jednak chciałyby czegoś więcej. Pragną mieć naturalnie pełne wargi o pięknym, wypukłym wykroju nawet nie używając preparatów koloryzujących.

Medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna spełniają te marzenia i w ofercie zabiegów upiększających kliniki medyczne i gabinety kosmetyczne oferują mniej lub bardziej inwazyjne sposoby na skuteczne powiększenie warg.

Zanim jednak przejdziemy do omawiania metod medycznych, warto wspomnieć o naturalnych, domowych sposobach poprawy kondycji ust.

Domowe metody na piękne usta

Jedną z podstawowych czynności poprawiających wygląd warg jest właściwa i regularna pielęgnacja.

Po pierwsze: ochrona. Chronimy usta zarówno przed przesuszeniem słońcem, gdy wystawiamy twarz na ciepłe promienie podczas opalania, ale też przed mrozem. Używamy kremów zabezpieczających i pomadek ochronnych.

Po drugie: peeling. Delikatne złuszczanie zeschniętych drobinek skóry ust przywróci im koloryt i napięcie skóry.

Po trzecie: nawilżanie. Maseczki z miodu na wargi to znakomity sposób naszych babć na nawodnienie i wygładzenie ust. Warto spróbować!

Co jednak, jeśli mimo wysiłków pielęgnacyjnych w zaciszu domowego ogniska, usta pozostają wąskie i niewidoczne, nadając twarzy surowy poważny wyraz?

Powiększanie ust – jak to zrobić skutecznie?

Jedną z najczęściej stosowanych metod powiększania ust jest wypełnienie ich kwasem hialuronowym. Kwas ten jest organicznym związkiem występującym w organizmie. Kwas hialuronowy znakomicie wiąże wodę i nawadnia skórę właściwą.

Podanie niewielkich ilości kwasu hialuronowego w usta pomaga powiększyć je, nawilżyć, nadać im ponętny i zmysłowy kształt. Dodatkowym bonusem jest wygładzenie zmarszczek wokół warg, jeśli na zabieg decyduje się osoba starsza.

Zabieg wykonuje się z wykwalifikowanych gabinetach chirurgii plastycznej, przy wykorzystaniu renomowanych preparatów. Odradzamy korzystanie z okazji, czyli niższej ceny oferowanej przez niektóre gabinety kosmetyczne. Podanie preparatu hialuronowego powinno być nadzorowane i przeprowadzane przez lekarza, gdyż jest ingerencją w głębsze warstwy skóry.

Podanie kwasu hialuronowego odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 15 – 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu usta są podrażnione i lekko bolesne. Zimny okład i ogólnie dostępne środki przeciwbólowe powinny przynieść ulgę.

Ile kosztuje zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

W zależności od lokalizacji i renomy gabinetu chirurgicznego, ceny wahają się od kilkuset do dwóch tysięcy złotych.

Na jak długo starcza zabieg powiększania ust kwasem?

Efekt powiększonych ust widoczny jest od razu po wyjściu z gabinetu lekarskiego i w zależności od osobistych uwarunkować, utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy.

* Informacje na podstawie artykułu, który ukazał się w magazynie Make Up w 2005 r.

Najnowsze posty

Blog, Lifting twarzy

Domowe sposoby na zmarszczki

13.02.2020

Proces starzenia skóry jest równie nieunikniony, jak … demokratyczny, gdyż nie ominie nikogo z nas. Na starzenie ma wpływ pula genów odziedziczonych po przodkach, tryb życia oraz środowisko, w jakim żyjemy.  Codzienna pielęgnacja skóry, unikanie szkodliwych czynników oraz szereg czynności i zabiegów, które możemy wykonywać we własnym zakresie, pomogą w zachowaniu młodej, napiętej skóry twarzy. […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window