ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Ile kosztuje plastyka powiek?

drgrzesiak 14.11.2019

Na zabieg korekty powiek górnych decyduje się coraz więcej pacjentów, którzy cierpią na zaburzenia pola widzenia spowodowane opadającymi powiekami lub po prostu nie akceptują swojego wyglądu w lustrze. Kto może się zdecydować na korektę powiek górnych? Ile kosztuje plastyka powiek? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Plastyka powiek – historia Hanny

Hanna była przez całe dorosłe życie stewardessą. Latanie było jej pasją i sposobem na życie. Lubiła kolegów z pracy, pasażerów i rytuał towarzyszący lotom. Codziennie inne miasto, inny zakątek świata.

Hanna była atrakcyjną kobietą po czterdziestym roku życia, ale nie było po niej widać wieku. Zawsze elegancko ubrana i umalowana, urzekała uśmiechem i sympatycznym słowem.

Gdy skończyła 42 lata, zdecydowała się na zakup okularów korekcyjnych, gdyż zaczęły jej się zamazywać kontury. Szkła okularów pomogły w odzyskaniu ostrości widzenia, a modne oprawki dodały jej szyku.

Niestety, po pewnym czasie zauważyła, że opadające na oczy powieki zahaczają o szkła okularów, brudzą je i ograniczają kąt widzenia.

Hanna spostrzegła, że kształt oczu uległ zmianie, powieki mocno nasunęły się na oczy i ogólnie twarz nabrała smutnego, zmęczonego wyrazu.

Hannie nie podobał się obraz w lustrze. Zaczęła używać mocniejszych kremów pod oczy oraz chodzić częściej na masaże i do kosmetyczki na zabiegi pielęgnacyjne i liftingujące.

Niestety, oprócz zwiększonych wydatków, poprawy nie zauważyła. Wciąż okulary zahaczały o powieki, a pole widzenia malało.

Hanna poszukała tematyki opadających powiek w internecie i zrozumiała, że jedynym wyjściem jest konsultacja z lekarzem medycyny plastycznej.

Co to jest zabieg korygujący powieki?

Hanna wybrała cenioną i doświadczoną lekarkę o specjalizacji w chirurgii plastycznej. Poczytała o niej opinie i zdecydowała się na wizytę konsultacyjną. Podczas spotkania dowiedziała się, że dużo osób po ukończeniu czterdziestego, pięćdziesiątego roku życia i starszych, zmaga się z problemem opadających powiek.

Remedium na tę przypadłość jest plastyka powiek.

Zabieg blepharoplastyki (operacja podniesienia powiek) polega na usunięciu chirurgicznym nadmiaru skóry i tłuszczu, by wizualnie „otworzyć” oko, zwiększyć pole widzenia i odmłodnić twarz. Korektę powiek wykonuje wyspecjalizowany chirurg w klinice chirurgii plastycznej. Zabieg trwa 30 – 60 minut i jest zwykle przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Hanna chciała wiedzieć ile kosztuje operacja opadających powiek. Lekarka wyczerpująco poinformowała Hannę, że zabieg korekty powieki to koszt pięciu tysięcy złotych.

Badania i zalecenia przedoperacyjne

Hanna po konsultacji z chirurgiem zdecydowała się na zabieg plastyki powiek. Przekonała ją mała inwazyjność operacji oraz spodziewane efekty.

Chirurg plastyczna przygotowała listę badań, których wyniki Hanna miała przynieść na kolejną wizytę.

Hanna musiała wykonać następujące badania:

  • oznaczenie grupy krwi
  • morfologia
  • wskaźniki krzepnięcia krwi
  • niezbędne szczepienia (WZW typu B)
  • elektrolity
  • glukoza
  • badanie okulistyczne

Ponadto została poinstruowana, że przed i po zabiegu nie należy pić alkoholu i palić tytoniu. Przed operacją Hanna powinna unikać leków zaburzających krzepliwość krwi (aspiryna).

Na zabieg Hanna udała się pełna oczekiwań i nadziei na nowy wygląd.

Na czym polega zabieg korekty powiek?

Podczas operacji lekarz prowadzi nacięcie na linii rzęs i w naturalnych zagłębieniach powiek, by po wygojeniu, szwy z bliznami idealnie wpasowały się w anatomiczne bruzdy powiek. Po wykonaniu nacięcia, usuwany jest nadmiar skóry i tłuszczu. Zabieg kończy zszycie cienkimi nićmi. W miejsce nacięć pacjentka miała przyklejone plasterki w cielistym kolorze.

Zalecenia pooperacyjne

Hanna, podobnie jak inni pacjenci, którzy przeszli plastykę powiek, pierwszą dobę po zabiegu spała z głową uniesioną wyżej. Musiała kilka dni unikać gwałtownego sportu i nie nosić szkieł kontaktowych. Powiek nie należało niczym smarować.

Czas rekonwalescencji trwał 7 dni. Potem Hanna wróciła do pracy ucieszona z efektów zabiegu.

Oczy Hanny nabrały znów swojego młodego kształtu, powieki nie przeszkadzały w noszeniu okularów, a cała twarz odmłodniała i nabrała weselszego wyrazu. Hanna była zachwycona!

Najnowsze posty

Blog, Lifting twarzy

Lifting twarzy. Co to jest lifting twarzy?

11.10.2019

Czas to główny wróg urody. Oczywiście, oprócz upływającego czasu na nasz wygląd ma wpływ jeszcze tryb życia jaki prowadzimy oraz uwarunkowania genetyczne, lecz przed nieubłaganym zegarem nikt z nas się nie uchroni. Po ukończeniu trzydziestego, czterdziestego roku życia skóra twarzy zaczyna tracić swą sprężystość i jędrność. Włókna kolagenowe stają się mniej elastyczne, a w efekcie […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window