ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Ile kosztuje powiększenie biustu?

drgrzesiak 11.10.2019

Powiększanie piersi to jeden z najpowszechniej wykonywanych na świecie zabiegów chirurgicznych. Czemu tak jest? Kto decyduje się na powiększanie piersi? Czy z implantami można karmić piersią? Ile kosztuje powiększenie biustu? Jakie są metody? Czy powiększanie biustu boli i czy jest bezpieczne? Na te pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć w poniższy artykule.

Zabieg powiększania piersi jest rozważany przez panie z różnych powodów, lecz u ich źródła leży jedna przyczyna: pragnienie posiadania pięknego biustu, gdyż jest on głównym atrybutem kobiecości i piękna.

Kobiety skarżą się na wygląd piersi po ciąży i okresie karmienia, gdy zmienia się ich kształt. Szybka i gwałtowna utrata wagi również nie jest korzystna dla wyglądu piersi. Panie w średnim wieku z przykrością obserwują niechciany wpływ wieku i grawitacji na swój biust, który ulega zwiotczeniu i staje się obwisły. Innym powodem chęci powiększenia biustu jest jego mały rozmiar, deformacja pod wpływem choroby, ingerencji chirurgicznej, nowotwór piersi czy asymetria.

Medycyna plastyczna proponuje dwa główne sposoby powiększania piersi: za pomocą implantów i wypełnienia różnego rodzaju wypełniaczami.

Metoda powiększania biustu za pomocą implantów jest najbardziej rozpowszechniona. Pacjentki mają do wyboru protezy anatomiczne i okrągłe. Te pierwsze, których nazwa już wskazuje na główny cel, sprawiają wizualnie bardziej naturalne wrażenia, lecz w dotyku są twardsze. Implanty okrągłe są bardziej miękkie, lecz zbyt perfekcyjny wygląd nikogo nie oszuka. Tutaj nie ma wątpliwości czy kobieta powiększyła sobie biust. Niektórym paniom to nie przeszkadza, a wręcz pragną idealnego kształtu.

Warto wspomnieć, że implant należy wymienić na nowy po kilku latach.

Powiększanie piersi może również odbyć się za pomocą wypełnienia solą fizjologiczną, kwasem hialuronowym i własnym tłuszczem. Chirurg podaje wypełnienie cienką kaniulą i delikatnie rozmasowuje, by rozprowadzić preparat. Zarówno kwas hialuronowy, jak i sól fizjologiczna są bezpieczną metodą i małoinwazyjną, lecz efekt wystarcza na dwa do pięciu lat. Natomiast wykorzystanie własnego tłuszczu pozwala na skuteczne i bezpieczne powiększanie biustu z rezultatem na całe życie. To nowoczesna i wyjątkowo bezpieczna metoda, gdyż organizm nie odrzuca własnej tkanki, a efekt końcowy jest bardzo naturalny.

W zależności od zamierzonej wielkości biustu, zabieg powiększania za pomocą wypełniacza należy uzupełnić raz lub kilka razy. Raz podanego wypełnienia się nie wymienia.

Czy po powiększeniu biustu można karmić piersi.

Częstym pytaniem na forach internetowych jest czy po powiększeniu biustu można karmić piersią.

Tak, można, ale o należy zwrócić na to uwagę lekarzowi prowadzącemu zabieg powiększania piersi. Chirurg umieści implant w takim miejscu, które nie blokuje przewodów mlekowych i nie zakłóci laktacji.

Czy zabieg powiększania piersi boli?

Nie, z całą pewnością nie boli, choć przez pewien czas kobiecie towarzyszy pewien dyskomfort związany z przystosowaniem się do nowego ciała.

Jaki biustonosz nosić po operacji powiększenia biust?

Okres rekonwalescencji po zabiegu powiększania piersi jest niezwykle ważny dla końcowego rezultatu. To czas, w którym głównym zadaniem jest niedopuszczenie do przemieszczenia implantów.

Jednym z jego elementów  jest dobranie odpowiedniego biustonosza na czas po operacji. Należy zwrócić uwagę, by był perfekcyjnie dopasowany do nowego rozmiaru piersi. I nie chodzi tu wyłącznie o wielkość miseczki, ale też idealne dopasowanie obwodu pod biustem. Najlepsze są staniki bezszwowe, wysoko zabudowane, z obszerną taśmą pod biustem i dość szerokimi ramiączkami. Pozwoli to na równomierne rozłożenie ciężaru piersi, na usadowienie ich w jednym miejscu, bez przemieszczania. Należy unikać materiałów koronkowych lub sztucznych. Lepiej zdecydować się na bawełnę lub inną tkaninę przepuszczającą powietrze.

Po zabiegu powiększania piersi możemy mieć czasowy kłopot z pełnym zakresem ramion, więc warto zainwestować w stanik zapinany z przodu.

Specjalistyczne sklepy oferują duży wybór biustonoszy dla kobiet po operacji piersi. Warto się wybrać do jednego z nich.

Ile kosztuje powiększenie biustu?

Powiększenie piersi za pomocą własnego tłuszczu kosztuje od ośmiu do dwunastu tysięcy złotych, lecz należy pamiętać, że w przypadku większego rozmiaru biustu, uzupełnienie należy powtórzyć.

Metoda implantów to koszt rzędu od dziesięciu do osiemnastu tysięcy złotych.

Najnowsze posty

Blog

Operacja uszu – częste powody, sposób leczenia

17.03.2020

Do kogo skierowane są operacje uszu? Kiedy można wykonać zabieg korekcji? Czy operacje uszu są bezpieczne? Ile kosztuje zabieg? Zapraszamy do dalszej lektury artykułu. Powody deformacji uszu Wady rozwojowe uszu mogą powstać na etapie życia płodowego lub wskutek przyczyn genetycznych. Choroby wirusowe, niektóre leki, nadużywanie alkoholu przez matkę w ciąży, promieniowanie jonizujące mogą zaburzyć prawidłowy […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window