ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Jak podnieść powieki

drgrzesiak 14.11.2019

Najlepsze zabiegi na podniesienie powiek – korekta powiek

Wiele osób w średnim wieku skarży się na niekorzystne zmiany wokół oczu. I nie chodzi wyłącznie o zmarszczki mimiczne, które powstają w kącikach oczu.

Opadające powieki nadają twarzy smutnego i znużonego wyglądu, znacznie postarzają, a w skrajnych przypadkach przeszkadzają w korzystaniu z okularów i ograniczają widzenie. Jak temu zaradzić? Zapraszamy do lektury!

Jak podnieść powieki, gdy kremy nie pomagają?

Mocne kremy przeciwzmarszczkowe już nie działają? Masaże i zabiegi kosmetyczne nie przynoszą oczekiwanych efektów? Czy czujesz patrząc w lustro, że spogląda na Ciebie obca, dużo starsza twarz? Na oczy opadają Ci ciężkie, jakby zbyt duże powieki, a nawet dobrze przespana noc nie wpływa korzystnie na wygląd? Nie musisz tego akceptować.

Prawdopodobnie czas pomyśleć o blepharoplastyce, czyli zabiegu podniesienia powiek.

Nasza skóra złożona jest z włókien kolagenowych, które wraz z wiekiem ulegają zmianom. Proces niekorzystnych przemian zaczyna się około dwudziestego piątego roku życia, a widoczne efekty w postaci zmarszczek i bruzd widać około czterdziestki.

Zabieg podniesienia powiek

Blepharoplastyka to zabieg chirurgiczny z zakresu medycyny plastycznej, który polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolic powieki górnej i/lub dolnej. Przeprowadzany jest w stanie znieczulenia ogólnego. Wykonuje go wykwalifikowany chirurg plastyczny w odpowiednio przystosowanej klinice.

Kto decyduje się na korektę powiek?

Zabieg podniesienia powiek wykonuje się u każdego pacjenta, który cierpi z powodu ograniczeń spowodowanych opadającymi powiekami lub gdy zaburzona jest akceptacja wyglądu na wyżej wymienionym tle.

Na korektę powiek decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni po czterdziestym, pięćdziesiątym roku życia oraz starsi.

W nielicznych przypadkach wykonuje się zabieg blepharoplastyki u młodszych osób, które z powodów budowy okolic oka skarżą się na zaburzenia kąta widzenia lub postarzający wygląd.

Kwalifikacja do zabiegu korekty powiek

Do zabiegu podniesienia powieki kwalifikuje pacjenta lekarz chirurg plastyczny na podstawie konsultacji i wywiadu lekarskiego.

Aby operacja mogła zostać przeprowadzona, pacjent powinien wykazać się dobrym, ogólnym stanem zdrowia oraz pozytywnymi wynikami zaleconych badań laboratoryjnych (m. in. morfologia ogólna, OB., oznaczenie grupy krwi, czas krzepnięcia krwi, poświadczenie szczepień, badanie okulistyczne).

Pełną listę koniecznych badań zleca lekarz w odpowiednim czasie przed operacją.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu korekcji powiek

Osoby, które chorują na nieleczoną cukrzycę, cierpią na zaburzenia czasu krzepnięcia krwi, mają kłopoty z nerkami, problemy psychiczne, choroby nowotworowe, są w ciąży lub karmią piersią nie mogą zostać zakwalifikowane do korekty powiek.

Zalecenia przedoperacyjne

Pacjent przed operacją nie powinien pić alkoholu oraz palić papierosów, gdyż nikotyna wpływa negatywnie na proces gojenia. Kilka dni przed operacją należy odstawić leki zaburzające krzepliwość krwi (np. aspiryna, polopiryna).

Jak przebiega operacja podniesienia powieki?

Pacjent przed zabiegiem zostaje poddany narkozie. Znieczulenie podaje lekarz anestezjolog.

W pierwszej kolejności chirurg zaznacza miejsca nacięć na powiece górnej i dolnej. Dokonuje cięć i usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Cięcia są wykonywane w takim miejscu, by po wygojeniu blizny całkowicie ukryły się w naturalnych fałdach skórnych.

Po dokonaniu korekty lekarz zaszywa miejsca cięć bardzo cienką nicią chirurgiczną oraz przykleja plasterki w kolorze cielistym.

Zabieg w zależności od stopnia złożoności trwa od 30 minut do 1 godziny.

Zalecenia pooperacyjne i możliwe skutki uboczne

Po zabiegu pacjent jest proszony, by przez kilka dni spał z wyżej uniesioną głową i by unikał soczewek kontaktowych. Nie jest wskazany sport i nadmierne opalanie.

Do akceptowalnych i spodziewanych skutków ubocznych należy opuchnięcie, łzawienie lub suchość oka. Niekomfortowe odczucia powinny szybko minąć.

Często internauci na forach w sieci zadają pytanie jak długo goją się powieki po operacji oraz czym smarować powieki po operacji, by się szybciej goiły.

Odpowiedzi na wszystkie pytania dostarczy prowadzący chirurg plastyczny, lecz my możemy zdradzić, że czas wygojenia powiek to przeważnie siedem dni, a podczas rekonwalescencji ważne jest, by niczym nie smarować powiek, gdyż może to spowodować zapalenie spojówek.

Jaki jest oczekiwany efekt po wykonaniu zabiegu podniesienia powieki?

Po całkowitym wygojeniu powiek, kształt oczu powinien być wyraźniejszy, zasięg wzroku przywrócony, a twarz wyraźnie młodsza.

Najnowsze posty

Blog

Implanty anatomiczne

10.12.2019

Implanty okrągłe czy anatomiczne? Jakie implanty wybrać? Panie, które decydują się na powiększenie biustu mają nie lada wyzwanie przed sobą! Nie dość, że sama decyzja o powiększaniu biustu jest trudna, gdyż każda operacja to ingerencja w ciało człowieka, to jeszcze muszą zdecydować o fakturze, rozmiarze i kształcie, w jaki się przyszły biust będzie układał. Zbadaliśmy […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window