ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Jak powiększyć piersi?

drgrzesiak 17.01.2020

Skuteczne sposoby na większy biust

Paniom, które są zdecydowane na powiększenie piersi, medycyna plastyczna ma do zaoferowania kilka sposobów na większy biust. Jakie to rozwiązania? Czy są bezpieczne? Jakie są efekty? Ile kosztują i kto może je wykonać? Sprawdziliśmy dla Państwa tematykę powiększania piersi. Zapraszamy!

Kim była pierwsza kobieta, której powiększono pierś?

Piękne, kształtne piersi kobiece są jej ozdobą. Wiedza ta jest znana od tysiącleci. Niestety, nie każdej kobiecie dane jest cieszyć się zgrabnym biustem. Występująca czasami naturalna asymetria, niedorozwój, brak kształtności, nagłe schudnięcie lub ciąża i karmienie dziecka może zaburzyć radość z posiadania zgrabnego biustu. Zdarza się również, że choroba nowotworowa odbiera kobiecie poczucie pewności siebie i dobrego samopoczucia wraz z amputacją piersi lub samego guza. I tak też było w przypadku pierwszej pacjentki, która zgłosiła się w 1895 roku do sławnego chirurga o niemiecko-austriackich korzeniach, Vincenza Czerny. Kobieta przeszła wcześniej zabieg usunięcia guza piersi o podłożu nowotworowym, a że była śpiewaczką występującą publicznie, pragnęła wyglądać pięknie na scenie. Doktor Czerny  przyszedł jej z pomocą. Usunął pacjentce tłuszczaka z okolicy lędźwiowej, a uzyskany tłuszcz podał podskórnie w miejscu ubytku po usuniętym guzie nowotworowym.

Doktor Czerny wykorzystał do przeszczepu tkankę tłuszczową pochodzącą od tej samej pacjentki. Niestety, nie każda z kobiet, które pragnęły mieć piękne czy tylko większe piersi, miały tłuszczaki o wielkości pozwalającej na transplantację. Dlatego też lekarze z całego świata poszukiwali różnych sposobów i materiałów do wypełnienia kobiecych piersi. Cóż, czasami przybierało to dramatyczny dla kobiet obrót…

Nie będziemy się rozwodzić nad wszystkimi pomysłami na implanty kobiecych piersi, ale warto wspomnieć o kilku najbardziej zaskakujących, takich jak: szklane kulki, kauczuk, bawełna, kość słoniowa, chrząstki wołowe, guma.

Dopiero przełom lat 40 i 50 ubiegłego stulecia przyniósł przełom. Powstały pierwsze implanty na bazie silikonu i pierwsze przeszczepy płatów skórnych.

Jak powiększyć piersi?

Jak to się robi obecnie?

Dziś najczęściej wykonywaną operacją plastyczną jest zabieg powiększania piersi. Korekta biustu jest powszechna na całym świecie. Panie mają do dyspozycji dwie główne metody powiększenia piersi: za pomocą implantów lub poprzez wypełnienie własnym tłuszczem. Na czym polegają obydwa sposoby?

Implanty – pewny i szybki sposób powiększenia piersi

Najpierw zajmijmy się pierwszą metodą. Implanty piersiowe możemy podzielić ze względu na sposób wypełnienia: na silikonowe i wypełnione solą fizjologiczną. Z kolei protezy silikonowe występują w dwóch rodzajach: anatomicznych i okrągłych.

Implanty wypełnione solą fizjologiczną były dopuszczone jako jedyne do użytku w Stanach Zjednoczonych w latach 1992 – 2006. Podczas operacji chirurg umieszczał je pod gruczołem piersiowym lub pod płatem mięśnia piersiowego, a następnie uzupełniał bezpiecznym roztworem wodnym chlorku sodu do wybranego rozmiaru. Z powodu upływu lat soli fizjologicznej często ubywało powodując zaburzenia kształtu piersi.

Implanty wypełnione żelem silikonowym o anatomicznym kształcie początkowo używane były wyłącznie do transplantacji u kobiet po amputacjach nowotworowych. Charakteryzowały się naturalną formą, lecz były dość twarde w dotyku. Z kolei implanty okrągłe dawały obraz wyraźnie powiększonych, sztucznych piersi, lecz były miękkie i w pozycji leżącej wyglądały naturalnie.

Obecnie kobiety decydujące się na powiększenie biustu za pomocą implantów mogą wybierać pomiędzy tymi dwoma sposobami. Rozmiar i kształt przyszłych piersi pomaga wybrać lekarz chirurg plastyczny podczas konsultacji. Ma on często do pomocy specjalne oprogramowanie komputerowe, które pozwala pacjentce na uzmysłowienie sobie jak będzie wyglądać po zabiegu.

Zabieg jest jednorazowy, wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i przynosi natychmiastowy efekt. Warto jednak wspomnieć, że implanty należy wymieniać kilka razy w życiu.

Jak powiększyć piersi własnym tłuszczem?

Jedną z nowszych (choć proszę sobie przypomnieć pierwszą próbę rekonstrukcji piersi wykonaną w XIX wieku przez doktora Czernego) technik na powiększanie piersi jest wypełnienie ich tłuszczem autogennym, czyli pochodzącym z ciała pacjentki. Zabieg jest o tyle wart zaznaczenia, że w odróżnieniu od wszczepienia implantów, nie trzeba rozbić w skórze żadnych cięć, a co za tym idzie powiększanie piersi za pomocą własnego tłuszczu jest nieinwazyjne, bezpieczne i wykonane raz, nie wymaga wymiany materiału. Po przeszczepie tłuszczu nie jest potrzebna rekonwalescencja i nie ma żadnych blizn. Piersi są miękkie, wyglądają naturalnie i układają się jak własny biust. Materiał do wypełnienia nie powoduje reakcji alergicznych, które mogą się zdarzyć przy implantach sztucznych, gdyż pochodzi z ciała pacjentki.

Dodatkowym atutem tej metody jest jej skutek uboczny, czyli liposukcja. Do powiększenia biustu potrzebny jest własny tłuszcz. Chirurg pobiera go z tych partii pacjentki, gdzie zbiera się go za dużo. Są to przeważnie uda, biodra, pas brzuszny, doły podkolanowe. Która z kobiet nie marzy o tym, by tłuszcz z bioder nie powiększył jej piersi?

Pobrany tłuszcz lekarz odwirowuje za pomocą specjalnego urządzenia, następnie wzbogaca, by przyspieszyć proces połączenia z własnymi tkankami i podaje za pomocą cienkich kaniul w piersi.

Czasami zabieg trzeba powtórzyć, gdyż jednorazowo można podać w piersi określoną dawkę tłuszczu, jednak komórki tłuszczowe, które pozostają przeszczepione, pozostają żywe w biuście do końca życia.

Najnowsze posty

Blog, Lifting twarzy

Czym jest lifting twarzy?

04.07.2019

Jak zatrzymać młodość? Czy można cofnąć czas? Od zawsze ludzie zadawali sobie te pytania. Wieczna młodość i zwycięstwo nad starością były inspiracją do powstania baśni, legend, fascynujących dzieł literackich, muzycznych i filmowych. Przywrócenie lub zatrzymanie młodości było powodem dociekań i studiów od zarania ludzkości, odkąd tylko pierwszy człowiek spojrzał w swoje odbicie. Bohaterowie książek i […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window