ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Lipofilling twarzy - Dr Grzesiak

Jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej i chirurga plastycznego

drgrzesiak 04.07.2019

Kto z nas nie czuł choć raz w życiu pokusy, by w czarodziejski sposób ująć sobie lat, wypięknieć, poprawić nos, powiększyć lub skorygować rozmiar piersi, magicznie schudnąć bez katowania dietami i treningami?

Akceptacja własnego wyglądu pomimo wad i upływającego czasu jest niezmiernie ważna do odczuwania pełni życia.

Co jednak zrobić, gdy brak zadowolenia z urody, wieku lub rozmiaru ciała przeszkadza nam zamieniając się w kompleksy i brak poczucia własnej wartości?

Nie tylko sławne osoby z pierwszych stron gazet, z ekranu kina i estrady poddają się korektom plastycznym ciała. Każdego roku coraz większa ilość ludzi poprawia chirurgicznie swą urodę i walczy z efektami upływającego czasu.

Może więc jest to rozwiązanie również dla Ciebie?

Przyjrzyjmy się zatem ofercie kliniki chirurgii plastycznej.

Coś niej, coś dla niego

Choć panie stanowią wciąż znakomitą większość pacjentów klinik chirurgii plastycznej, to po zdobycze nowoczesnej medycyny upiększającej sięgają coraz chętniej panowie.

Magia operacji plastycznych kusi szybkimi i spektakularnymi efektami.

Nic więc dziwnego, że popyt na usługi rynku chirurgii plastycznej rośnie z roku na rok.

Do typowo kobiecych zabiegów medycyny plastycznej należą korekty piersi. Panie poprawiają kształt i rozmiar biustu poprzez implanty, a ostatnio coraz większość popularność zdobywa bezpieczna i naturalna metoda w wykorzystaniem własnego tłuszczu.

W klinice chirurgii plastycznej można dokonać ponadto zmniejszenia piersi, podniesienia ich, gdy upływ czasu lub karmienie dzieci zmieniło kształt, a także rekonstrukcji, gdy choroba nowotworowa zmusiła do mastektomii.

Dla panów o zbyt obfitych piersiach skierowany jest zabieg ginekomastii. Dotyczy to głównie młodych mężczyzn, u których występują piersi zbyt okrągłe i powiększone.

W tym wypadku względy estetyczne poparte są zdrowotnymi, gdyż kobiecy wygląd piersi u mężczyzn może być spowodowany zmianami hormonalnymi i budzić podejrzenia wystąpienia raka piersi.

Panowie dodatkowo mogą na stole chirurga plastycznego pozbyć się asymetrii klatki piersiowej. Zabieg ten jest niezwykle satysfakcjonujący, gdyż tłuszcz pobrany z brzucha i boczków podawany jest za pomocą cienkiej kaniuli w wyższe partie ciała nadając męski, proporcjonalny kształt.

Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, a rekonwalescencja trwa około tygodnia.

Kobiety i mężczyźni chętnie poddają się korektom nosa i powiek, liposukcji brzucha, liftingowi twarzy i szyi.

Spektakularne efekty przynosi zdobywająca coraz większą popularność metoda lipofillingu, czyli wykorzystania własnego tłuszczu do wypełnienia zmarszczek, przywrócenia owalu twarzy i wrażenie cofnięcia czasu.

Przy jednoczesnym wygładzeniu i napięciu twarzy, dokonuje się swoistej liposukcji dyskusyjnych części ciała, takich jak brzuch, uda, pośladki.

Wykorzystanie własnego tłuszczu odmładza o 10 – 15 lat.

Kto może myśleć o operacji w klinice plastycznej?

Zabiegom w klinice chirurgii plastycznej mogą poddać się osoby dorosłe (z wyjątkiem korekty nosa i uszu), w dobrym ogólnym stanie zdrowia.

Do zabiegu kwalifikuje lekarz chirurg po rozmowie z pacjentem i analizie kompletu badań laboratoryjnych.

Przeciwwskazaniem do wykonania korekty są choroby nerek, cukrzyca, anemia, brak krzepliwości, stany zapalne.

Jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej?

Duże miasta, takie jak Warszawa, Kraków czy Poznań obfitują w prywatne przychodnie i kliniki medyczne, w tym również chirurgii plastycznej.

Renomowana klinika chirurgii plastycznej w Warszawie dba, by zatrudnieni w niej lekarze i członkowie personelu medycznego mogli poszczycić się starannym wykształceniem i bogatym doświadczeniem zawodowym.

Nauka zawodu w przypadku lekarza chirurgii trwa bardzo długo, jest kosztowna i niezwykle wymagająca. Składają się na nią lata trudnych studiów, staże w szpitalach, szkolenia, warsztaty i tysiące godzin przy stole operacyjnym. Ponadto ambitny i poszukujący nowych rozwiązań lekarz uczestniczy w sympozjach i konferencjach naukowych na całym świecie.

Wobec powyższego można przyjąć tezę, że doświadczony chirurg plastyczny oprócz niezbędnego wykształcenia, powinien mieć przynajmniej dwadzieścia pięć, trzydzieści lat pracy w zawodzie.

Decydując się na korektę urody w klinice plastycznej zwróćmy więc uwagę na doświadczonego, wykwalifikowanego fachowca z udokumentowana praktyką. Jeśli na stronie internetowej kliniki nie ma takiej informacji, to o dyplomy i certyfikaty lekarza należy zapytać w recepcji lub samego chirurga.

Cena

Ważną kwestią przy rozważaniu operacji plastycznej jest cena zabiegu.

Należy o nią zapytać lekarza lub pracownika kliniki. Oni też zaproponują dogodny sposób płatności lub system ratalny.

W dzisiejszych czasach koszt korekty urody można porównać do zakupu sofy, telewizora lub wycieczki zagranicznej. Dostęp do narzędzi bankowych pozwala przybliżyć operacje plastyczne na niespotykany wcześniej sposób.

Najnowsze posty

Blog

Liposukcja – co to jest?

07.08.2019

Liposukcja – co to jest? czy odchudzanie bez wysiłku i głodówki jest możliwe? Mamy dla Państwa dwie wiadomości: dobrą i złą. Polacy doganiają czołówkę światową w niechlubnej konkurencji otyłości wśród dzieci i dorosłych. Tyjemy z powodu niewłaściwego sposobu odżywiania, braku ruchu i spożywania przetworzonej żywności. To jest ta zła wiadomość. Na szczęście jednak stopniowo następuje […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window