ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Lifting twarzy. Co to jest lifting twarzy?

drgrzesiak 11.10.2019

Czas to główny wróg urody. Oczywiście, oprócz upływającego czasu na nasz wygląd ma wpływ jeszcze tryb życia jaki prowadzimy oraz uwarunkowania genetyczne, lecz przed nieubłaganym zegarem nikt z nas się nie uchroni.

Po ukończeniu trzydziestego, czterdziestego roku życia skóra twarzy zaczyna tracić swą sprężystość i jędrność. Włókna kolagenowe stają się mniej elastyczne, a w efekcie następuje powolna, lecz nieuchronna zmiana rysów.

Nasze oblicze traci równy, młodzieńczy owal i pojawiają się pierwsze, niechciane zmarszczki. Grawitacja powoduje, że skóra staje się obwisła i pojawiają się fałdy, których wcześniej nie było. To naturalny proces.

Na szczęście do walki z nieustępliwym czasem na pomoc przychodzi nauka i  nowoczesna medycyna plastyczna oferując szereg małoinwazyjnych, bezpiecznych zabiegów pozwalających skutecznie cofnąć zegar i przedłużyć młody wygląd twarzy na dużo dłużej.

Na czym polega lifting twarzy?

Do kogo skierowane są zabiegi liftingu twarzy?

Lifting twarzy to chirurgiczna metoda usuwania skutków starzenia twarzy skierowana głównie do osób po czterdziestym roku życia i starszych.

U osób w tym wieku pojawiają się dwa rodzaje zmarszczek. Mimiczne, które powstają na skutek pracy mięśni podskórnych reagujących na wyrażane twarzą emocje. Zmarszczki mimiczne sytuują się głównie w górnej części twarzy, czyli na czole (tak zwana lwia zmarszczka sprawiająca, że twarz nabiera srogiego wyrazu) oraz wokół oczu (zmarszczki „od śmiechu”).

Drugą grupą są zmarszczki i fałdy powstające na skutek grawitacji. To zmiany w dolnej części twarzy (policzki „chomika”, mniej jędrna skóra na szyi).

Choć w dalszym ciągu to kobiety przodują w operacjach plastycznych, to na zabieg liftingu decydują się również mężczyźni chcący dłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem. Warto rozważyć sugestię lekarza chirurga plastycznego, by oprócz liftingu twarzy jednocześnie zdecydować się również na zabieg plastyki powiek, co znacząco poprawi efekt końcowy.

Do niedawna pokutowało powszechne przekonanie, że na zabiegi takie jak lifting twarzy decydują się wyłącznie zblazowane i znudzone hollywoodzkie gwiazdy filmowe (Meg Ryan, Nicole Kidman), słynni prezenterzy telewizyjni jak Oprah Winfrey czy bogaci celebryci spoglądający na nas z pierwszych stron gazet. Główną przeszkodą wydawała się być zbyt wysoka cena i brak dostępu w Polsce do odpowiednio wyszkolonego lekarza chirurga.

Na szczęście to nieprawda. Polska od ponad stu lat wykształciła wielu wspaniałych lekarzy o międzynarodowej sławie, takich jak na przykład Ludwig Rydygier i obecnie również posiada w swoich szereg wielu znakomicie wykształconych chirurgów plastyków.

Dostęp do usług doświadczonych lekarzy o specjalizacji w chirurgii plastycznej jest praktycznie na wyciągnięcie dłoni dla każdego, średniozamożnego mieszkańca Polski. Zabiegi medycyny plastycznej stały się całkowicie bezpieczne, małoinwazyjne, a nowoczesne metody pracy i techniki operacyjne pozwalają na błyskawiczny powrót pacjentów do domu i swojego życia.

Czy zabieg liftingu twarzy jest bezpieczny?

Operacja liftingu twarzy, tak jak każdy zabieg chirurgiczny jest ingerencją w ciało człowieka. Nie jest to zabieg ratujący życie, więc wymaga starannych i szczegółowych przygotowań, by wykluczyć wszelkie ryzyko. Przystąpić do niego mogą osoby zdrowe, po wykonaniu szeregu standardowych badań laboratoryjnych. Nieleczona cukrzyca, choroby nerek, zaburzenia krzepliwości krwi, stany zapalne (np. zębów) mogą stanowić poważną przeszkodę w wykonaniu operacji.

Z doświadczenia lekarzy wynika, że większość powikłań i niespodziewanych zdarzeń jest konsekwencją braku szczerości pacjenta odnośnie jego stanu zdrowia przed operacją lub nie stosowania się do zaleceń pooperacyjnych. Współpraca na linii chirurg – pacjent jest kluczowa dla pozytywnego wyniku zabiegu.

Jak przebiega zabieg liftingu?

Lifting twarzy jest prostym, małoinwazyjnym zabiegiem. Pacjent przebywa w narkozie. Znieczulenie ogólne podaje lekarz anestezjolog.

Operacja polega na nacięciu mięśni twarzy w okolicach skroni, wzdłuż linii włosów, przed i za uszami. Lekarz naciąga w tych miejscach skórę, by się ponownie napięła oraz usuwa jej nadmiar. Chirurg pozostawia bardzo cienkie, delikatne blizny, które po wyleczeniu znikną całkowicie we włosach i za uszami. Po operacji zabezpieczone są delikatnymi plasterkami w cielistym kolorze. Bez większych ograniczeń można szybko wrócić do normalnego życia.

Efekt końcowy widoczny jest już po siedmiu dniach od operacji. W okresie rekonwalescencji zalecane jest ograniczenie aktywności fizycznej oraz zakaz palenia. Całkowite wygojenie następuje po około trzech tygodniach.

Na jak długo starcza lifting twarzy?

Lifting twarzy przeprowadzony przez doświadczonego chirurga plastyka pozostawia skórę twarzy i szyi pacjenta w widoczny sposób młodszą i jędrną na blisko dziesięć lat. O tyle też w wizualny sposób lekarz jest w stanie ująć nam lat w profesjonalnie przeprowadzonym zabiegu.

Co to jest lifting hybrydowy?

Jeśli jednak nie jesteście przekonani do ingerencji chirurgicznej lub pragniecie spróbowania innych sposobów cofnięcia czasu, to warto rozważyć metodę liftingu hybrydowego.

Jest to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, również często wykonywany w profesjonalnych klinikach chirurgii plastycznej.

Polega on na podaniu pod skórę (po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym) dwóch preparatów hialuronowych. Jeden ze składników ma za zadanie stymulować kolagen do pracy oraz wypełnić zmarszczki, a drugi utrwalić efekt zabiegu.

Lifting hybrydowy należy powtarzać co około dwanaście miesięcy.

Po zabiegu mogą pojawić się drobne nierówności pod skórą, które można samodzielnie wymasować. Zalecane jest używanie kremów z filtrem podczas ekspozycji na słońce.

Lifting wolumetryczny – na czym polega?

Zabieg wolumetrii polega na podaniu w głębokie pokłady podskórne specjalnej mieszanki hialuronowej, której głównym zadaniem jest poprawa objętości twarzy. Metoda liftingu wolumetrycznego skierowana jest do osób, które potrzebują wypełnienia tłuszczowego twarzy, np. bardzo szczupłych lub z poważnymi ubytkami.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Wypełniacz podawany jest głęboko pod skórę, nawet przy kościach czaszkowych. Po zabiegu zaleca się unikanie słońca, sauny lub solarium i nie dotykanie miejsc wypełniania.

Najnowsze posty

Blog

Jak poznać ginekomastię?

14.11.2019

Ginekomastia – objawy i zagrożenia Z niepokojem obserwujesz, że piersi powiększyły Ci się, mimo iż jesteś mężczyzną? Odczuwasz bolesność sutków i ich obrzmienie? Peszy Cię wygląd Twoich piersi? Wstydzisz się wyglądu swojej klatki piersiowej? Możesz cierpieć na ginekomastię. Jak rozpoznać przerost mięśnia piersiowego u mężczyzn? Jak pozbyć się ginekomastii? Podpowiadamy co zrobić w podobnej sytuacji. […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window