ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Lipofilling twarzy – co to jest

drgrzesiak 07.08.2019

Lipofilling twarzy – co to jest

Na czym polega lipofilling? Własny tłuszcz to wróg czy sojusznik?

Komórki tłuszczowe naszego ciała przeważnie nie kojarzą nam się dobrze. Myśląc o tłuszczu widzimy oczyma wyobraźni fałdy na brzuchu pełne żółtej grudkowatej tkanki, nalaną twarz, nieestetyczną skórę na udach, za duży podbródek czy otłuszczone ramiona.

Z ciężkim westchnieniem i wyrzutem sumienia odstawiamy wtedy na bok kawałek ciasta drożdżowego i z niechęcią wracamy myślą do zakurzonej karty członkowskiej osiedlowego klubu sportowego leżącej od stycznia w szufladzie.

Zupełnie niepotrzebnie!

Twój tłuszcz to sojusznik, choć jeszcze o tym nie wiesz.

Lipofilling twarzy – co to jest?

Współczesna medycyna plastyczna przywróciła do łask własne komórki tłuszczowe jako znakomity, całkowicie bezpieczny, bo naturalny wypełniacz zmarszczek i bruzd.

Jeszcze nie tak dawno chirurg plastyczny wykonując liposukcję, pozbywał się zbędnej tkanki, lecz teraz ten materiał okazał się być niezwykle cennym i wartościowym narzędziem w walce o młodość.

Lipofilling to bezpieczny, chirurgiczny sposób na trwałe i naturalne wypełnienie załamań skórnych powstałych z powodu upływu czasu, usunięcie lwich zmarszczek na czole, nadających twarzy posępny wygląd, bruzd przy nosie czy poprawienie wyglądu skóry szyi. Wypełnienie własnym tłuszczem jest rozwiązaniem dla osób, które skarżą się na cienie pod oczami lub które ostatnio gwałtownie schudły i cierpią na nadmiar obwisłej skóry.

Dlaczego powstają zmarszczki?

Wyobraź sobie, że Twoja skóra to czysta kartka papieru. Gdy jesteśmy młodzi, nasza skóra jest gładka, napięta i nic nie narusza jej struktury.

Z czasem komórki  tracą swoje zdolności regeneracyjne. Na ten proces ma wpływ wiele czynników. Nasze geny, tryb życia, używki, stres, ekspozycja na promienie słoneczne, codzienna pielęgnacja i oczywiście wiek.

Włókna kolagenowe rozchodzą się, a skóra traci jędrność. Mięśnie pracujące pod skórą zaginają ją i tak jak załamywana jest w jednym miejscu kartka papieru, tak i na naszej skórze pozostanie w danym miejscu ślad w postaci linii.

Ten rodzaj zmarszczek nazywa się mimicznymi i pojawia się w miejscach, gdzie najczęściej wyrażamy emocje na twarzy: wokół oczu, ust, na czole.

Innym czynnikiem nie pozostającym bez związku z kondycją naszej skóry jest grawitacja. Delikatna i cienka powłoka skórna szyi, powiek, policzków traci swą jędrność i powoli się osuwa ku dołowi.

Kosmetologia czy chirurgia plastyczna?

To raczej niewłaściwie zadane pytanie, ale dość często pojawiające się w dyskusjach o pielęgnacji i przywracaniu skórze młodego wyglądu.

Kosmetyki , zabiegi w salonach odnowy, sen, dieta i właściwa, codzienna troska są niezmiernie ważnym etapem dbania o urodę. Nie wolno go pominąć lub lekceważyć.

Odpowiednie oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie pozwala długo cieszyć się promienną cerą.

Niestety, czas jest bezlitosny i prędzej czy później upomni się o swoje.

Pierwsze oznaki pojawiają się około czterdziestego roku życia. Wcześniej bezkarnie pozwalaliśmy sobie zarwać noc, przesadzić z używkami, a rano i tak wyglądaliśmy świeżo. Im bliżej magicznej bariery 40-stu lat, tym zdolność regeneracyjna skóry spada. Pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Wtedy też zaczynamy szukać bardziej skutecznego sposobu do walki ze starzejącą się skórą.

I tu znów wracamy do niesłusznie znienawidzonego tłuszczu.

Lipofilling, czyli przeszczep własnego tłuszczu to całkowicie bezbolesna, naturalna i pozbawiona blizn metoda odmłodzenia twarzy. Znakomita alternatywa dla liftingu.

Na czym polega lipofilling twarzy?

Zabieg lipofillingu odbywa się pod znieczuleniem ogólnym. Pozwala to na szybszą pracę chirurga i całkowicie pozbawia pacjenta bólu czy dyskomfortu.

Najpierw lekarz pobiera komórki tłuszczowe z tych obszarów ciała pacjenta, gdzie zebrał mu się tłuszcz, czyli z okolic brzucha, boków, ramion czy kolan, następnie poddaje je niewielkiej obróbce i aplikuje za pomocą cienkich kaniul pod skórę twarzy.

Efekt jest podwójny. Widoczne odmłodzenie twarzy następuje praktycznie od razu po zabiegu, a dodatkowy zabieg liposukcji, który odbywa się przy okazji pobrania materiału biologicznego, wyszczupla newralgiczne części ciała. To bonus, którego się nie spodziewamy.

Cały zabieg jest małoinwazyjny i pozwala błyskawicznie powrócić do dawnego życia. Wszyscy jednak zauważą odmłodnioną twarz, choć nikt nie będzie wiedział dlaczego.

A przecież o naturalność chodzi, prawda?

Czy każdy lekarz chirurg plastyk potrafi przeprowadzić lipofilling twarzy?

Chirurgia plastyczna to wyjątkowa dziedzina nauki, która wymaga od ambitnych i stawiających sobie wysoko poprzeczkę jakości świadczonych usług lekarzy, ciągłej pracy nad sobą, nieustannej edukacji i poznawania nowych technik operacyjnych.

Oprócz wymagających studiów medycznych, lat praktyk i szkoleń, chirurg musi stale podnosić swoje kwalifikacje, poszukiwać nowych metod i wymieniać się doświadczeniami z kolegami z innych krajów.

Technika przeszczepu tłuszczu nie jest jeszcze dobrze zadomowiona na polskim rynku chirurgii plastycznej, niemniej jednak warto poszukać zaufanego lekarza, który specjalizuje się w lipofillingu, gdyż benefity wynikające z wykorzystania autogennego tłuszczu są nie do przecenienia.

Przeszczepiony tłuszcz jest naturalny i nie ulega odrzutom jak niektóre sztuczne wypełniacze. Pozostaje na całe życie, a możliwa utrata pod wpływem czasu, to około 5 % podanego tłuszczu. Doświadczony lekarz udzieli gwarancji na wykonany zabieg nawet do dziesięciu lat, a Ty przez ten czas będziesz cieszyć się gładką, napiętą i dobrze odżywioną skórą.

Najnowsze posty

Blog

Na czym polega zabieg zmniejszenia biustu?

10.12.2019

Wbrew obiegowej i często krzywdzącej opinii, duży biust nie zawsze jest spełnieniem marzeń każdej kobiety. Kiedy panie decydują się na zabieg zmniejszenia piersi? Jak przebiega operacja? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu. Duże piersi – duży problem Do kliniki chirurgii plastycznej zgłosiła się trzydziestosześcioletnia pacjentka, pani Jowita, która od wielu lat skarżyła się […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window