ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Liposukcja – co to jest?

drgrzesiak 07.08.2019

Liposukcjaco to jest?

czy odchudzanie bez wysiłku i głodówki jest możliwe?

Mamy dla Państwa dwie wiadomości: dobrą i złą.

Polacy doganiają czołówkę światową w niechlubnej konkurencji otyłości wśród dzieci i dorosłych. Tyjemy z powodu niewłaściwego sposobu odżywiania, braku ruchu i spożywania przetworzonej żywności. To jest ta zła wiadomość.

Na szczęście jednak stopniowo następuje wśród społeczeństwa wzrost świadomości jak niebezpieczna jest nadwaga dla zdrowia i jak ważne jest zachowanie świadomej równowagi pomiędzy żywieniem, stylem życia a sportem.

Coraz więcej osób zaczyna trudną walkę z własnym ciałem i umysłem, by zrzucić zbędne kilogramy i by móc cieszyć się zdrowiem, smukłą sylwetką i większą sprawnością.

Czasami wystarczy silna wola i żelazna determinacja, by pokonać własne ograniczenia, ale często rezultat jest krótkotrwały, wysiłek zbyt duży, by unieść go samemu, a efekt jo-jo niweczy motywację.

Co wtedy?

Co to jest liposukcja?

Osobom borykającym się bez wyników z nadwagą przychodzi na pomoc medycyna plastyczna oferując zabieg odsysania tłuszczu, czyli liposukcję.

Podczas niedługiego i bezpiecznego zabiegu pod znieczuleniem ogólnym można w skuteczny i trwały sposób pozbyć się niechcianego ciężaru, wymodelować w piękny sposób sylwetkę i przywrócić jej właściwe proporcje.

Co więcej, liposukcja nie pozostawia blizn, gdyż zabieg jest dokonywany za pomocą tępych kaniul, które lekarz chirurg plastyk wprowadza w ciało poprzez niewielkie nacięcia, a komórki tłuszczowe nie powracają w to samo miejsce po wygojeniu i powrocie do normalnego życia.

Panie, które planują w przyszłości urodzić dzieci mogą z powodzeniem przeprowadzić liposukcję, natomiast pozostałe osoby, które decydują się na zabieg odsysania tłuszczu powinny liczyć się z koniecznością dodatkowej plastyki, czyli usunięcia nadmiaru skóry. Korekty dokonuje lekarz w taki sposób, by blizny były absolutnie niewidoczne, skóra pięknie naciągnięta i wymodelowana.

Dodatkowa motywacja

Co ciekawe, pacjenci, którzy wcześniej wiele lat nieskutecznie walczyli z nadwagą, by w końcu udać się po pomoc do kliniki chirurgii plastycznej, widząc u siebie rezultaty liposukcji bardzo często zachęceni tym sukcesem całkowicie i z ogromnym zaangażowaniem zmieniają całe swoje życie. Zaczynają uprawiać sport, jedzą świadomie i zdrowo, nabierają nowych sił i energii.

Pacjenci, którzy poddali się liposukcji widzą bowiem wynik operacji praktycznie od razu po wybudzeniu, choć pełne wrażenie następuje dopiero po około miesiącu od zabiegu. I radość z nowego ciała jest znakomitym impulsem do zmian na lepsze.

Kto może decydować się na zabieg liposukcji?

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem chirurgicznym i przeprowadzane jest w stanie narkozy, w związku z czym niezbędne jest wykonanie szeregu badań przed operacją.

Do liposukcji mogą przystąpić osoby w dobrym ogólnym stanie zdrowia. Przeciwskazaniem mogą być nowotwory, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia, choroby psychiczne.

Szczegółowych informacji udzieli lekarz w klinice chirurgii plastycznej. Podczas wizyty konsultacyjnej zbierze wywiad i zleci niezbędne badania. Jest to też świetna okazja, by zadać wszelkie nurtujące nas pytania i rozwiać wątpliwości.

Ile kosztuje liposukcja?

Na koszt odessania tłuszczu z brzucha składa się wiele czynników. Wynajem sali operacyjnej, wyposażenie medyczne, materiały, praca zespołu i wynagrodzenie anestezjologa. Najważniejsza jest jednak wiedza i doświadczenie chirurga plastycznego, który przeszedł długą drogę, zanim pochylił się nad Twoim ciałem leżącym na stole operacyjnym.

Niezwykle długie i wymagające studia medyczne, lata praktyk w szpitalach przy ofiarach wypadków, szkolenia, warsztaty, seminaria i międzynarodowe konferencje. Ambitny i pracowity lekarz zdaje sobie sprawę, że musi na bieżąco uzupełniać wiedzę z zakresu medycyny plastycznej. Jeździ po świecie wymieniając się doświadczeniem z kolegami z innych krajów. Uczy się bez przerwy.

Dlatego ważne jest, by przy wyborze lekarza sprawdzić jego kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Tylko chirurga z dwudziesto-, trzydziestoletnim stażem można uznać za doświadczonego, a co za tym idzie, najlepszego dla nas.

Tłuszcz – zło czy cudowny specyfik?

Jeszcze do niedawna komórki tłuszczowe pobierane przez chirurga podczas liposukcji z otłuszczonych fragmentów ciała były traktowane jako odpad biologiczny, lecz ostatnimi laty nauka i medycyna plastyczna przywróciła komórkom tłuszczowym honorowe miejsce w trudnej sztuce walki z czasem i starością.

Lipofilling, czyli uzupełnianie zmarszczek, bruzd, dołów pod oczami jest naturalnym, a przez to bezpiecznym i znakomitym sposobem na cofnięcie zegara.

Pobrany własny tłuszcz poddawany jest przez lekarza nieznacznej obróbce i aplikowany pod skórę twarzy czy szyi. Własny tłuszcz nie ulega odrzuceniu przez organizm, jest zdrowy i całkowicie bezpieczny.

Lipofilling przynosi pacjentom ogromne zadowolenie i w realny i trwały sposób odmładza o 10, 15 lat.

Kolejnym spektakularnym sposobem wykorzystania własnego tłuszczu jest powiększanie piersi. Rezygnacja ze sztucznych implantów, które należy kilka razy w życiu wymienić, pozostawia piersi bez szwów, miękkie i naturalne w dotyku.

Tak więc rozważając zabieg liposukcji warto przemyśleć czy tłuszcz, który będzie usunięty można by wykorzystać w innym jeszcze celu?

Najnowsze posty

Blog

Jak pozbyć się bruzd nosowo-wargowych

13.02.2020

Skuteczne metody pozbycia się bruzd nosowo-wargowych. Proces starzenia się skóry zaczyna się około dwudziestego roku życia, lecz pierwsze widoczne oznaki upływającego czasu zaczynają nam przeszkadzać, gdy zbliżamy się do czterdziestki. Jednym z najbardziej widocznych śladów przemijającego czasu są zmarszczki i bruzdy na twarzy. Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe, fałdy i załamania skóry? Jakie są sposoby na […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window