ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Na czym polega zabieg zmniejszenia biustu?

drgrzesiak 10.12.2019

Wbrew obiegowej i często krzywdzącej opinii, duży biust nie zawsze jest spełnieniem marzeń każdej kobiety. Kiedy panie decydują się na zabieg zmniejszenia piersi? Jak przebiega operacja? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Duże piersi – duży problem

Do kliniki chirurgii plastycznej zgłosiła się trzydziestosześcioletnia pacjentka, pani Jowita, która od wielu lat skarżyła się na ból w okolicy kręgosłupa związany ze zbyt dużymi piersiami.

Pani Jowita już jako nastolatka wyróżniała się wśród rówieśników „dorosłą” budową ciała, ale raczej była wtedy zadowolona ze swojego wyglądu. Piersi jednak nie przestały rosnąć i na studiach pani Jowita przestała uprawiać czynnie sport, gdyż za duże piersi przeszkadzały i ruch powodował ból. Pierwsze poważne problemy zaczęły pojawiać się w trakcie ciąży i karmienia dziecka. Piersi urosły do rozmiaru, który zaczął być uciążliwy dla pani Jowity. Trudno było jej dostać odpowiedni rozmiar bielizny, a z czasem pojawiły się odczucia rwącego bólu w kręgosłupie.

Okres karmienia i noszenia małego dziecka był obarczony ogromnymi dolegliwościami, więc gdy tylko skończyła się laktacja, pani Jowita zgłosiła się do kliniki chirurgii plastycznej, by dowiedzieć się czy można coś poradzić na jej problem.

Mammoplastyka – operacja zmniejszania biustu

W klinice chirurgii plastycznej spotkała się ze zrozumieniem, co pani Jowita przyjęła z dużą ulgą. Dowiedziała się, że problem, z którym na co dzień musi się mierzyć, ma nawet swoją kategorię medyczną: gigantomastia lub makromastia), a zabieg, który pomaga usunąć dolegliwości nazywa się mammoplastyką.

Mammoplastyka to zabieg chirurgiczny dokonywany przez wyspecjalizowanego lekarza chirurga mający na celu zmniejszenie za dużych piersi za pomocą usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, partii gruczołu sutkowego oraz wymodelowanie biustu, by nadać mu zgrabny, naturalny i mniejszy kształt.

Zabiegom mammoplastyki poddają się kobiety o ogromnych, przeszkadzających w codziennych czynnościach, piersiach lub cierpiące na bóle kręgosłupa z powodu ciężaru biustu.

Wskazania do operacji zmniejszenia biustu

Zabiegom zmniejszenia piersi kobiety poddają się w większości przypadków z powodów czysto medycznych i zdrowotnych. Inaczej, niż w przypadku operacji powiększania piersi, który jest raczej wykonywany ze względów estetycznych.

Zbyt obfite, ciężkie piersi znacznie obciążają kręgosłup, powodują wady postawy, przeszkadzają w wykonywaniu zwykłych czynności, uniemożliwiają uprawianie sportu czy szybszych ruchów. Ponadto trudno jest dostać na rynku bieliznę pasującą na gigantyczny biust, nie mówiąc już o jej urodzie. Duży biust musi być podtrzymywany solidną konstrukcją biustonosza, co nie sprawia estetycznego wrażenia, gdyż ramiączka muszą być grube i nie wrzynające się w ramiona kobiety. Przeważnie same staniki już są ciężkie od własnej konstrukcji.

Jakie badania należy wykonać przed operacją zmniejszenia biustu?

Pani Jowita podczas wizyty konsultacyjnej w klinice chirurgii plastycznej została dokładnie zbadana i zmierzona. Pani doktor chirurg plastyczna poinformowała jak będzie przebiegać zabieg i jakie są spodziewane efekty pooperacyjne. Uprzedziła o dyskomforcie oraz możliwych skutkach ubocznych zabiegu. Na koniec przedstawiła plan operacji, działań pooperacyjnych i przepisała niezbędne badania laboratoryjne, łącznie z mammografią i wizytą u ginekologa.

Przebieg zabiegu mammoplastyki

Operację zmniejszenia piersi poprzedziło podanie znieczulenia ogólnego, by zminimalizować niedogodności podczas zabiegu. W operacji asystował anestezjolog czuwający nad snem pacjentki.

Piersi pani Jowity zostały przecięte w pionie i został w ten sposób wyznaczony obszar do redukcji tkanki. Następnie chirurg wyznaczyła nowe miejsce dla brodawek, by nowe, mniejsze piersi wyglądały naturalnie. Następnie usunęła tkankę tłuszczową i skórę. Chirurg zaszyła biust cienkimi nićmi i przykleiła delikatne plasterki. Przez pewnien czas pacjentka będzie musiała chodzić w specjalnym biustonoszu pooperacyjnym.

Zabieg zmniejszania biustu pani Jowity trwał 2, 5 godziny.

Jak długo trwa rekonwalescencja po mammoplastyce?

Okres rekonwalescencji trwa przeciętnie od czternastu do osiemnastu dni. Przez miesiąc trzeba powstrzymać się od czynnego uprawiania sportu i nosić stanik.

Jaka jest cena mammoplastyki?

Cena operacji zmniejszenia biustu kształtuje się na poziomie od czternastu do osiemnastu tysięcy złotych.

Pani Jowita po zabiegu szybko doszła do siebie i już wkrótce zaczęła cieszyć się mniejszym ciężarem i zgrabniejszym kształtem swojego nowego biustu.

Najnowsze posty

Blog

Czy istnieją naturalne sposoby na powiększanie biustu?

13.02.2020

Duży, proporcjonalny, jędrny biust to marzenie wielu kobiet. Panie, które nie mogą się poszczycić naturalnie pięknymi piersiami szukają sposobów na powiększenie ich za wszelką cenę. Czasami jednak cena ta okazuje się być zbyt wysoka. Zwłaszcza, gdy kobiety płacą swoim zdrowiem, okaleczeniem lub groźnymi powikłaniami. W poniższym artykule przedstawimy bezpieczne i rekomendowane sposoby powiększania biustu. Zapraszamy […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window