ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Nieudane operacje plastyczne

drgrzesiak 17.01.2020

Jak uniknąć powikłań i błędów ? Możliwość wykonania operacji plastycznej przypomina niektórym bajkę o rybaku i złotej rybce. Rybka spełnia życzenia w zamian za darowanie życia. Lecz lekarz, nawet najlepszy chirurg plastyczny nie jest magikiem, ani złotą rybką, a efekty operacji często nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Jak uniknąć pomyłek i nie stać się ofiarą nieudanej operacji plastycznej? Zapraszamy do lektury!

Pieniądze to nie wszystko!

Zapytane w ankiecie panie w wieku 25 – 45 lat o to, na co by przeznaczyły wygraną w loterii, przeważnie odpowiadały, że na podróż, nowy dom i …. operację plastyczną!

Pragnienie ogromnej urody i wiecznej młodości towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Która z baśni czy mitów nie opowiada o przywróceniu młodego czy pięknego wyglądu?

Nic dziwnego, że współczesny człowiek ma podobne marzenia…

Dzięki możliwościom jakie daje nowoczesna medycyna plastyczna, możemy szybko powiększyć lub ujędrnić piersi, wykonać korektę nosa, uszu, zlikwidować zmarszczki, wygładzić skórę, przywrócić smukłą sylwetkę i piękny kształt oczu. Takie obietnice składają zwłaszcza kolorowe okładki z plotkarskich magazynów oraz zdjęcia umieszczane w serwisach społecznościowych.

A jak jest naprawdę?

Czy wszystko można naprawić? Zmienić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? A co z doniesieniami o nieudanych operacjach plastycznych?

Po pierwsze: mniej znaczy więcej

Prasa brukowa i serwisy plotkarskie pełne są doniesień o gwiazdach czy celebrytach, którzy zamiast poprawienia urody, stali się niewolnikami i ofiarami operacji plastycznych. Lub o fanach, którzy pragnąc upodobnić się do znanej postaci, odbywają niezliczoną ilość zabiegów plastycznych, które mają im w tym pomóc. Efekty nieskończonej ilości operacji plastycznych często są karykaturalne i w niczym nie przypominają piękna. Jaka jest więc recepta na pozytywny rezultat zabiegów plastycznych? Na początek: mniej znaczy więcej.

Niewielka korekta nosa czy piersi, odessanie tłuszczu czy lifting twarzy mogą przynieść znakomite efekty, zwłaszcza odbijające się na pozbyciu kompleksów i wzmocnieniu pewności siebie. Pacjenci często oczekują od lekarza chirurga plastycznego, że poprzez wymarzoną korekcję zmieni całe ich życie. Lecz należy być realistą. To nie nowy biust pomoże uratować związek czy poznać wartościowego partnera, a nowo odkryta pewność siebie i uśmiech wierzącej w siebie osoby.

Po drugie: nie może być tanio!

Dużym błędem i główną przyczyną większości powikłań po zabiegach jest oddawanie swojego ciała, zdrowia i urody w ręce niesprawdzonych specjalistów, których jedyną zaletą jest niska cena wykonania zabiegu.

Chirurdzy z długim stażem i doświadczeniem często opowiadają o pacjentach, którzy pojawiają się u nich w gabinetach, by poprawić to, co ktoś inny zepsuł. Ciało ludzkie nie jest samochodem, a lekarz chirurg nie jest mechanikiem. Niestety, pacjenci często mylą te profesje…

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej nie mogą być tanie, gdyż za ich pozytywnym efektem stoją dekady nauki i szkoleń odpowiedzialnych fachowców.

Znacznie lepiej jest rozeznać się w możliwościach alternatywnego finansowania operacji plastycznej, niż szukać na siłę najtańszej opcji na rynku. Poprawa nieudanych skutków operacji plastycznych u innego specjalisty jest nie tylko wyjątkowo kosztowna, a przede wszystkim rzadko przynosi zadowalające efekty. W renomowanych klinikach medycyny plastycznej dostępne są rozwiązania finansowe pozwalające rozłożyć koszt operacji na dogodne raty, przypominające zakup wycieczki zagranicznej. To najlepszy sposób na najwyższą jakość wykonanej usługi.

Po trzecie: specjalista, nie entuzjasta

Aby w pełni uświadomić sobie jaka wiedza jest potrzebna, by wykonać choć jedno cięcie na skórze człowieka, pozwólcie, że w skrócie przybliżymy Wam jak długą drogę musi przejść lekarz, by móc uzyskać prawo do wykonywania zawodu i by nazwać go doświadczonym.

Najpierw adept chirurgii musi przejść długie lata wymagających studiów medycznych, praktyki lekarskie, asysty przy niezliczonych operacjach rekonstrukcyjnych, specjalizacje, szkolenia, konferencje, staże i tysiące godzin przy stole operacyjnym. Ambitny i poważnie traktujący swoją pracę lekarz, uczy się całe życie. Najczęściej za własne pieniądze zdobywa dodatkową wiedzę u kolegów z całego świata, dzieli się doświadczeniem podczas spotkań międzynarodowych, czyta prasę specjalistyczną z najnowszymi doniesieniami z zakresu medycyny.

O renomowanym i doświadczonym lekarzu chirurgu plastycznym można mówić, gdy ma za sobą dwadzieścia, trzydzieści lat praktyki zawodowej.

Podsumowując: w celu uniknięcia niefortunnych skutków nieudanych operacji plastycznych należy udać się do lekarza renomowanego, doświadczonego, o ustalonej pozycji na rynku lekarskim. Taki specjalista nie może oferować cen najniższych na rynku, gdyż prawdopodobnie oszczędza na czymś ważnym, a przecież najbardziej pacjentom kliniki medycyny plastycznej zależy na najlepszym możliwym efekcie końcowym. Znacznie rozsądniej jest poszukać możliwości alternatywnego finansowania, niż najtańszej oferty na rynku.

Najnowsze posty

Plastyka powiek - Dr Grzesiak

Blog

Co to jest plastyka powiek i na jak długo wystarcza

04.07.2019

Oczy to wspaniały narząd pozwalający nam nie tylko poznawać świat i komunikować się z otoczeniem, ale też ozdoba twarzy. Jasne, czyste spojrzenie, szeroko otwarte powieki, ładny kształt to bez wątpienia ogromny atut osób o młodym wyglądzie. Co zrobić więc, gdy wiek przesłania zwierciadła duszy, powieki przeszkadzają w noszeniu okularów, kąciki opadają nadając twarzy smutny, zmęczony […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window