ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Odsysanie tłuszczu – szybki sposób na schudnięcie

drgrzesiak 10.12.2019

Jedną z najczęściej spotykanych chorób cywilizacyjnych w krajach wysokorozwiniętych, do których należy już Polska, jest otyłość. Na szczęście wraz z rozwojem i dostępem do informacji, wzrasta też poziom wiedzy na temat zdrowego trybu życia, diety i aktywności fizycznej.

Coraz więcej osób czynnie uprawia sport i świadomie dobiera jedzenie. Co jednak, gdy sam ruch i zdrowsze jedzenie nie wystarczą, by zrzucić zbędne kilogramy? Zapraszamy do lektury, by dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wesprzeć zdrowy styl życia.

Otyłość – choroba bogatych krajów

Wraz ze wzrostem stopy życiowej, mieszkańcy Polski stanęli do niechlubnego wyścigu jakim jest nadwaga wśród dorosłych i dzieci. Daleko nam jeszcze, na szczęście do Amerykanów, Brytyjczyków i Niemców, ale przyznać trzeba, że Polacy nie chcą pozostać w tyle, jeśli chodzi o odsetek osób otyłych w społeczeństwie.

Winą za ten stan rzeczy można obarczyć przetworzone jedzenie, za dużą ilość godzin spędzanych w pozycji siedzącej, za mało ruchu i niewłaściwy styl życia.

To bardzo niedobra tendencja i przynosi już ofiary w postaci powszechnych chorób krążenia, kardiologicznych, cukrzycy i ogólnych problemów ze zdrowiem.

Na szczęście stopniowo również i stale następuje wzrost świadomości jak ważne jest zachowanie świadomej równowagi pomiędzy żywieniem, stylem życia a sportem i jak groźne dla zdrowia i samopoczucia jest uleganie pokusom zbyt obfitych posiłków.

Coraz więcej Polaków zaczyna niełatwą walkę z własnym ciałem i przyzwyczajeniami, starając się zrzucić kilogramy, by cieszyć się lepszym zdrowiem, zgrabniejszą sylwetką i większą pewnością siebie.

Nie zawsze jednak własne wysiłki i żelazna wola wystarczą, by osiągnąć cel.

Nawet po miesiącach intensywnych treningów, zrównoważonej diety i higienicznego trybu życia, często pozostaje nadmiar skóry lub niechciane wałeczki na brzuchu lub biodrach. Jak sobie z tym poradzić?

Liposukcja – zabieg odsysania tłuszczu

Osobom walczącym o smuklejszą sylwetkę i borykającym się z odbierającym motywację, efektem jo-jo, przychodzi na pomoc chirurgia plastyczna oferując zabieg odsysania tłuszczu, czyli liposukcję.

Odsysanie tłuszczu to zabieg chirurgiczny z zakresu medycyny plastycznej wykonywany w narkozie, podczas którego można w trwały, skuteczny, bezbolesny, pozbyć się zbędnego tłuszczu i wymodelować ciało.

Liposukcja nie pozostawia śladów na skórze, gdyż operacja wykonywana jest przy pomocy cienkich kaniul. Lekarz chirurg plastyk podczas zabiegu wprowadza je w ciało pacjenta poprzez niewielkie nacięcia w skórze i usuwa nadmiar komórek tłuszczowych z newralgicznych miejsc. Dobrą wiadomością jest fakt, że raz usunięte komórki tłuszczowe nie namnażają się w tym samym miejsce po wygojeniu.

Zabieg odsysania tłuszczu jest bardzo popularny zarówno wśród pań, jak i panów. Mężczyźni oczekują od zabiegu liposukcji wymodelowania sylwetki, odessania zbędnego tłuszczu i przywrócenia im z powrotem męskich proporcji. Lekarz medycyny plastycznej spełnia te oczekiwania podczas zabiegu liposukcji.

Młodsze kobiety, które planują jeszcze w przyszłości zajść w ciążę, mogą z powodzeniem odessać tłuszcz, gdyż zabieg liposukcji nie wpływa na zdolności kobiety do ciąży i laktacji. U kobiet przed planowaną ciążą nie przeprowadza się natomiast plastyki powłok brzusznych.

Pozostałe osoby, które decydują się na zabieg odsysania tłuszczu powinny liczyć się z koniecznością wykonania dodatkowej plastyki brzucha, czyli usunięcia nadmiaru skóry, zwłaszcza, jeśli podczas zabiegu usuwane są spore ilości komórek tłuszczowych. U osób z poważną nadwagą po usunięciu tłuszczu pozostają nieestetyczne nawisy skórne, które należy zredukować chirurgicznie. Korekty dokonuje chirurg w taki sposób, by miejsca po cięciach były niewidoczne, a skóra pięknie naciągnięta i wymodelowana.

Nieoczekiwane, a pozytywne skutki uboczne odsysania tłuszczu

Lekarze wykonujący zabiegi liposukcji często obserwują ciekawe i bardzo pozytywne zjawisko u swoich pacjentów.

Otóż osoby, które wcześniej przez całe lata bezskutecznie walczyły o zrzucenie zbędnych kilogramów i wpadały we frustrującą pułapkę efektu jo-jo, po zabiegu liposukcji, gdy ujrzeli swoje wymodelowane i pozbawione tłuszczu ciała, za wszelką cenę starają się utrzymać je dalej przy pomocy sportu i diety.

Pomimo, iż ostateczny rezultat operacji objawi się po około miesiącu od zabiegu, to pacjenci już na drugi dzień po wybudzeniu są zachwyceni swoimi nowymi kształtami.

Pacjenci zachęceni sukcesem i mniejszym rozmiarem ciała, zmieniają swoje przyzwyczajenia, porzucają złe nawyki i nie dopuszczają do ponownego roztycia. Zdrowie wraca, a piękna, harmonijna sylwetka pozostaje na długie lata.

Kto może decydować się na zabieg odsysania tłuszczu?

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym i przeprowadzana jest w stanie znieczulenia ogólnego, w związku z czym niezbędne jest wykonanie szeregu badań przed operacją.

Do zabiegu odsysania tłuszczu mogą przystąpić osoby w dobrym ogólnym stanie zdrowia. Przeciwskazaniem do wykonania liposukcji są choroby nowotworowe, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, problemy z nerkami, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroby psychiczne. Kobietom w ciąży nie wykonuje się odsysania tłuszczu.

Szczegółowych informacji udzieli lekarz prowadzący operację w klinice chirurgii plastycznej. Podczas wizyty konsultacyjnej zbierze wywiad i zleci niezbędne badania lekarskie. Jest to również najlepsza okazja, by zadać wszelkie nurtujące nas pytania i rozwiać wątpliwości.

Jaka jest cena odsysania tłuszczu?

Na koszt odsysania tłuszczu z brzucha składa się wiele zmiennych. Wynajem pomieszczeń kliniki i sali operacyjnej, zakup niezbędnego wyposażenia medycznego, materiały pomocnicze, praca zespołu pielęgniarskiego i wynagrodzenie lekarza anestezjologa.

Na cenę zabiegu największy wpływ ma renoma, doświadczenie i wiedza lekarza chirurga plastycznego.

Czemu?

Długie, żmudne i wymagające studia medyczne, całe lata praktyk w szpitalach państwowych na oddziałach leczenia ofiar wypadków, szkolenia, warsztaty, seminaria i międzynarodowe konferencje. Tak przebiega droga nauki ambitnego lekarza chirurga plastycznego. Świadomy lekarz zdaje sobie sprawę, że nauka w zawodzie praktycznie nigdy się nie kończy, że powinien na bieżąco uzupełniać wiedzę z zakresu medycyny plastycznej, gdyż cały czas naukowcy z całego świata dokonują nowych odkryć. Lekarz często jeździ po świecie wymieniając się doświadczeniem z kolegami z innych krajów. Uczy się bez przerwy i za własne pieniądze.

Dlatego ważne jest, by przy wyborze lekarza sprawdzić jego kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Tylko chirurga z dwudziesto-, trzydziestoletnim stażem

Najnowsze posty

Blog

Powiększanie pośladków – skuteczne sposoby na zgrabną pupę

17.03.2020

Powiększanie pośladków staje się coraz bardziej popularną metodą modelowania kobiecego ciała. Jak powiększyć i podnieść pośladki? Czy to bezpieczne i trwałe? Zapraszamy do dalszej części artykułu. Zgrabna pupa – geny, ciężka praca czy medycyna estetyczna? Ładna, uniesiona, okrągła pupa Jennifer Lopez czy Beyonce przykuwa uwagę i jest powodem dumy obydwu pań. Zgrabne pośladki nadają kobiecej […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window