ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Powiększanie biustu tłuszczem – bezpieczna, nieinwazyjna metoda

drgrzesiak 17.01.2020

Piersi można powiększyć za pomocą sztucznych implantów, jak i przy wykorzystaniu własnych komórek tłuszczowych. Jakie są różnice pomiędzy obydwoma metodami? Jakie mają zalety, a jakie wady? Jak przebiega zabieg powiększania piersi? Postaramy się odpowiedzieć wyczerpująco na powyższe zagadnienia. Zapraszamy do lektury!

Historia operacji powiększania piersi

Pierwsze udane próby operacji piersi miały miejsce pod koniec dziewiętnastego wieku. Pewna 41-letnia śpiewaczka miała usunięty chirurgicznie guz piersi, prawdopodobnie o podłożu nowotworowym. Po operacji pozostał nieestetyczny ubytek w piersi, który utrudniał artysctce elegancki ubiór i występy publiczne. Szukała zatem utalentowanego chirurga, który podjąłby się uzupełnić tkanki.

Rekonstrukcję wykonał jako pionier, lekarz o niemiecko-austriackich korzeniach, Vincenz Czerny. Podczas badania pacjentki zauważył, że ma ona dużego tłuszczaka w okolicy lędźwiowej. Usunął go, a uzyskanym materiałem biologicznym uzupełnił wklęsłość po usuniętym guzie.

Operacja przebiegła z powodzeniem, lecz niestety, nie u wszystkich pacjentek można było zastosować podobną metodę, gdyż mało która miała na ciele wystarczająco dużego tłuszczaka, by wykorzystać jego materiał.

Podejmowano więc przez lata próby wszczepiania innych materiałów, często z mizernym i opłakanym dla pacjentek skutkiem. Wystarczy wspomnieć, że do wypełnienia piersi wykorzystano bawełnę, szklane kulki, chrząstki wołowe, kość słoniową, kauczuk. Dziś możemy sobie tylko wyobrazić z jakimi problemami borykały się kobiety po takich eksperymentach.

Pierwsze implanty biokompatybilne z ciałem człowieka wynaleziono w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tamtej pory ilość zabiegów powiększania piersi wzrosła lawinowo

Sposoby powiększania piersi h2

  • Powiększenie piersi za pomocą implantów h3

Obecnie piersi powiększa się dwoma głównymi metodami: implantami wypełnionymi solą fizjologiczną lub żelem albo przy pomocy komórek własnego tłuszczu.

Implanty mogą występować w różnych kształtach i rozmiarach. Wyboru najwłaściwszego wypełnienia dokonuje pacjentka z pomocą lekarza, który będzie prowadził operację powiększania piersi. Aby pacjentka mogła lepiej wyobrazić sobie efekt po zabiegu, coraz częściej w klinikach chirurgii plastycznej wykorzystuje się programy komputerowe wykonujące wizualizację.

Implanty występują w kształcie anatomicznym, pierwotnie przeznaczone dla kobiet po amputacjach piersi lub okrągłe. Piersi powiększane implantami okrągłymi są wyraźnie uniesione i trudno je pomylić z naturalnym biustem. Jednak taki efekt jest preferowany przez niektóre panie. Kobiety, które pragną bardziej naturalnego wyglądu decydują się na implanty anatomiczne.

Ważną informacją dla pań, które decydują się na powiększenie biustu implantami jest fakt, że wypełnienie należy wymieniać kilka razy w życiu.

  • Powiększanie piersi własnym tłuszczem h3

Powiększanie piersi własnym tłuszczem to znakomita alternatywa dla sztucznych implantów. Sposób ten ma znaczną przewagę nad tradycyjną metodą korekty piersi. Przede wszystkim jest bezpieczny, małoinwazyjny i nie powoduje reakcji alergicznych.

Tłuszcz potrzebny do powiększenia piersi jest pobierany z rejonów ciała pacjentki, gdzie zbiera się go najwięcej. Następnie pobrany materiał odwirowuje się, by odseparować najbardziej wartościowe tkanki i wzbogaca, by zwiększyć szanse na przeszczep. Odwirowane tkanki tłuszczowe za pomocą cienkich kaniuli podaje się pacjentce w piersi.

Biust powiększany własnym tłuszczem jest miękki, w dotyku przypomina do złudzenia naturalny, a przede wszystkim jest pozbawiony cięć i blizn. Do pełnego efektu potrzebne jest przeważnie jeden- dwa zabiegi.

Tłuszcz z własnego ciała nie jest odrzucany przez organizm, a szybko przyswajany i pozostaje w ciele pacjentki na zawsze.

Przebieg operacji powiększania biustu tłuszczem

Zabieg powiększania piersi tłuszczem odbywa się w stanie znieczulenia ogólnego. Dlatego też przed podaniem operacją należy wykonać komplet zaleconych przez chirurga badań kontrolnych. Panie w dobrym, ogólnym stanie zdrowia mogą podejść do procedury powiększania biustu własnym tłuszczem bez przeszkód.

Zabieg trwa ok. Półtorej godziny.

W pierwszym etapie lekarz pobiera za pomocą liposukcji tłuszcz z partii ciała pacjentki, gdzie ma go ona najwięcej. Efekt miejscowego wymodelowania ciała jest jedynym skutkiem ubocznym, lecz panie przeważnie są z tego powodu bardzo zadowolone.

Pobrany materiał jest następnie odwirowywany, by pozostawić najbardziej wartościowe komórki, wzbogacany i za pomocą cienkich kaniul podawany w piersi pacjentki.

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych cięć, więc blizny nie powstają, a rekonwalescencja jest błyskawiczna.

Warto wspomnieć, że aby uzyskać oczekiwany efekt należy najczęściej przeprowadzić jeden do dwóch zabiegów, gdyż częściowo tłuszcz podany w piersi może się wchłonąć, lecz potem rezultat końcowy zostaje z pacjentką do końca życia.

Piersi po powiększaniu biustu własnym tłuszczem są miękkie, układają się jak własne i trudno je odróżnić od prawdziwych.

Najnowsze posty

Blog

Plastyka powiek – gdzie najlepiej zrobić plastykę powiek?

14.11.2019

Osoby po czterdziestym roku życia często skarżą się na smutny, zmęczony wyraz twarzy, który jest spowodowany przez opadające na oczy powieki. Masaże, mocne kremy poprawiające jędrność czy makijaż nie pomagają już w zniwelowaniu niechcianego efektu. Opadające powieki nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to często również zaburzają pole widzenia i przeszkadzają w noszeniu okularów. Rozwiązaniem pomagającym […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window