ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Wampirzy lifting

drgrzesiak 10.12.2019

Wampirzy lifting – zalety kuracji osoczem bogatopłytkowym

Jednym z najciekawszych, bo bezinwazyjnym, bezpiecznym i skutecznym sposobem na rewitalizację skóry twarzy, głowy czy szyi jest kuracja osoczem bogatopłytkowym, potocznie zwana jako wampirzy lifting. Na czym polega wampirzy lifting? Jakich efektów możemy się spodziewać? Ile kosztuje? Odpowiedzi w dalszej części artykułu.

Na czym polega wampirzy lifting?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest przeprowadzany przez wyspecjalizowanego lekarza. Powinien być poprzedzony wnikliwą analizą stanu zdrowia pacjenta.

Lekarz pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi (6-18 ml), następnie odwirowuje ją w ciągu kilku minut w specjalnej wirówce, by oddzielić osocze od leukocytów i erytrocytów. Następnie pobrane osocze wzbogaca o preparat powodujący aktywację płytek krwi do wzrostu. Na tym w skrócie polega sedno mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

Zmieszany preparat lekarz podaje za pomocą igły i strzykawki w wybrane miejsca na twarzy, szyi, głowy czy dekoltu. W miejscu wkłucia organizm automatycznie skupia swe siły obronne i naprawcze, by zrekonstruować przebite miejsce. Podobnie reaguje nasz system immunologiczny w przypadku zranienia czy przecięcia skóry. Wzbogacone osocze stymuluje komórki do wzmożonej produkcji kolagenu oraz usprawnia pracę komórek macierzystych.

Kto się decyduje na wampirzy lifting?

Na zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego decydują się osoby pragnące odmłodzić, nawilżyć skórę, zniwelować niewielkie zmarszczki mimiczne i bruzdy np. wzdłuż ust. Skóra po kuracji osoczem bogatopłytkowym jest napięta, zagęszczona i nawodniona. Metody używa się w celu zagęszczenia włosów, przeciwdziałania wypadaniu i siwieniu. Wampirzy lifting pomaga na leczenie blizn, rozstępów, zniwelowanie cieni pod oczami.

Ponadto pozytywnymi efektami kuracji bogatopłytkowej zainteresowali się ortopedzi, weterynarze, stomatolodzy i implantolodzy oraz medycyna sportowa.

Czy zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczny?

Absolutnie tak! Lekarze wykonujący wampirzy lifting podkreślają jego biokompatybilność i brak skutków ubocznych. Materiały wykorzystywane do procedury nie powodują alergii i odrzucenia przez własne komórki. Ma to ścisły związek z naturalnym pochodzeniem preparatów, które podaje się pod skórę.

Jakie mogą być niepożądane skutki wampirzego liftingu?

Miejscowe opuchnięcie, wrażliwość w miejscu wkłucia, bolesność, zaczerwienienie jest rzadką, lecz możliwą reakcją na zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Wszelkie odczucia negatywne powinny zniknąć po upływie jednego lub dwóch dni. W większości przypadków osoba, która poddała się wampirzemu liftingowi, następnego dnia wraca do pracy.

Jakie efekty przynosi wampirzy lifting?

Wampirzy lifting stosuje się w celu uzyskania efektu odmłodzenia skóry twarzy, dekoltu, szyi, rąk. Owłosiona skóra głowy po kuracji osoczem bogatopłytkowym wzmacnia i zagęszcza włosy. Wampirzy lifting zapobiega wypadaniu ich, wstrzymuje łysienie i stymuluje odrost włosa.

Efekty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym mogą pojawić się już po jednej wizycie. Najlepiej jest jednak powtarzać zabiegi 4- 6 razy po jednym razie przez trzy tygodnie, a następnie w celu podtrzymania efektów, raz, dwa razy w roku.

Jak długo trwa zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Cały zabieg trwa od 60 do 90 minut i jest przeprowadzany najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Nie ma potrzeby hospitalizacji, ani zwolnienia lekarskiego.

Jak długo utrzymuje się efekt z wykorzystaniem osocza?

Pozytywne efekty wampirzego liftingu utrzymują się średnio 12 do 18 miesięcy.

Jaka jest cena wampirzego liftingu?

W zależności od pakietów oraz miejsc na ciele, które chcemy poddać zabiegowi wampirzemu liftingowi, cena zaczyna się od tysiąca złotych.

Najnowsze posty

Blog

Rekonstrukcja piersi gdzie najlepiej

14.11.2019

Podpowiadamy gdzie najlepiej wykonać rekonstrukcję piersi! Zabieg mastektomii jest operacją chirurgiczną, przeprowadzaną u kobiet ze stwierdzonym nowotworem piersi. Przeprowadza się ją jedno- lub dwustronnie. Amputacja jest wprawdzie zabiegiem ratującym życie, lecz pozostawia na psychice kobiety silne, traumatyczne piętno. By zminimalizować skutki natury psychologicznej, wykonuje się rekonstrukcję piersi. Na czym polega zabieg rekonstrukcji? Gdzie go wykonać? […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window