ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121
Lift twarzy i szyi

Obwisłość skóry na twarzy i szyi u mężczyzn jest wskazaniem do wykonania liftingu pionowego. Jest to zabieg mało inwazyjny, polegający na podniesieniu mięśni i skóry, poprzez niewielkie nacięcia skóry przed oraz za uchem. Zabieg można połączyć z korektą powiek górnych i dolnych. Rekonwalescencja trwa 14 dni. U mężczyzn, którzy nie chcą blizn, można wykonać lifting tłuszczowy (lipofilling), poprzez wypełnienie zagłębień w skórze własną tkanką tłuszczową. Jest to zabieg bezbolesny, daje dużą satysfakcję, a efekt utrzymuje się przez 10 lat, a nawet dłużej. Mężczyzna może wrócić do pracy po tygodniu od wykonania zabiegu.  

Liposukcja brzucha i boczków

Liposukcja brzucha i boczków to jeden z najbardziej satysfakcjonujących zabiegów u mężczyzn. Nawet kolarze potrafią mieć tkankę tłuszczową w tych okolicach. Zabieg polega na podaniu płynu w nadmiernie otłuszczone okolice, a następnie odessaniu go wraz z tkanką tłuszczową przez cienkie kaniule. Szwy pozostają przez 7 dni. Chirurg pozostawia pas uciskowy w tej okolicy, który przez 10 dni pomaga w regeneracji i nie jest uciążliwy dla pacjenta. Tkankę tłuszczową można również odsysać z ramion, klatki piersiowej, podbródka oraz ud.

Korekta nosa u mężczyzn

Nos po urazach sportowych powinien być zoperowany równocześnie z korektą przegrody nosowej przez laryngologa. Te dwa zabiegi wykonujemy w klinice jednocześnie w ramach jednego zabiegu. Chirurg nadaje nowy kształt nosa, a lekarz laryngolog udrażnia go, poprawiając w ten sposób komfort związany z oddychaniem. Nos pozostaje zatkany setonami 1-2 dni. Szwy oraz płytka z nosa zostaje usunięta po 7 dniach od zabiegu. Pacjent używa spray nawilżający oraz maść do czyszczenia nosa. Przez pierwsze 10 dni po zabiegu nie wolno korzystać z sauny, basenu i siłowni.

Lipofilling cieni i worków pod oczami

Cienie i worki pod oczami nie wymagają już ingerencji operacyjnej, a jedynie transferu własnego tłuszczu z miejsc, gdzie jest w nadmiarze. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet 10 do 15 lat i nadaje twarzy naturalny wygląd. Zabieg ten można wykonać równocześnie z operacją powiek górnych i dolnych uzyskując w ten sposób efekt skutecznego odmłodzenia twarzy. 

Pobrany wcześniej tłuszcz z dowolnej okolicy ciała pacjenta jest przygotowany przez chirurga. Następnie tkanka tłuszczowa zostaje przeszczepiona poprzez nakłucia w skórze twarzy wykonane cienkimi kaniulami. Chirurg nie pozostawia szwów więc zabieg ten jest mało inwazyjny i można wykonać go w znieczuleniu miejscowym. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności już następnego dnia po wykonanym zabiegu.

Powieki górne i dolne

Powieki górne najczęściej przesłaniają mężczyźnie pole widzenia. To utrudnia czytanie, pracę i powoduje dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru skóry oraz usunięciu torebek tłuszczowych. Blizna pozostanie ukryta w naturalnych fałdach skóry. Rekonwalescencja trwa od 7 do 10 dni. Efekt korekty powiek jest długotrwały i utrzymuje się do 10 lat. Większość mężczyzn wykonuje ten zabieg tylko raz w życiu, najczęściej w wieku ok. 60 lat.

Powieki dolne są korygowane przez chirurga poprzez usunięcie skóry i repozycję tłuszczu w tej okolicy. Mężczyznom z wyraźnymi cieniami pod oczami wypełnia się dolne powieki tłuszczem. Blizna znajduje się pod brzegiem rzęs i jest prawie niewidoczna już po kilku miesiącach od zabiegu. Jeżeli pacjent nie posiada nadmiaru skóry na powiece dolnej, można wtedy wykonać korektę laserową przez spojówkę oka. Często u mężczyzn należy równocześnie wykonać tzw. kantoplastykę lub napiąć mięsień powieki dolnej. Ten zabieg nie przedłuża leczenia i rekonwalescencja trwa również od 7 do 10 dni.

Asymetria piersi 

Asymetria klatki piersiowej u mężczyzn jest prosta w leczeniu za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. Mężczyzna może pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej zalegającej na brzuchu lub boczkach poprawiając tym samym swoją sylwetkę. Przez małe wkłucia podajemy kaniulą tkankę tłuszczową podskórnie tak, aby wymodelować klatkę piersiową i nadać jej pożądany, symetryczny kształt.

Rekonwalescencja: Regeneracja trwa 7 dni. Należy ograniczyć nadmierną aktywność fizyczną, saunę, basen i sporty ekstremalne. Należy zrobić 4 masaże okolic, z których pobrano tłuszcz. Po zabiegu można wrócić do pracy już na drugi dzień.

 

Ginekomastia

Ginekomastia to zabieg usunięcia przerosłych piersi u mężczyzn. Dotyczy głównie młodych mężczyzn, u których występują piersi o nadmiernie powiększonych i krągłych kształtach. Po operacji występuje uczucie satysfakcji dzięki zlikwidowaniu piersi przypominających kobiece kształty.

Wykonujemy liposukcję z wycięciem gruczołu piersiowego. Rekonwalescencja wynosi 14-18 dni. Aby wykluczyć raka piersi u mężczyzn, należy gruczoł piersiowy przebadać histopatologicznie. Po operacji nie wolno uprawiać żadnych sportów przez okres 14 dni. 


 

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window