ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Chomiki, czyli skuteczne sposoby na opadające policzki

drgrzesiak 13.02.2020

Opadające policzki nadają twarzy smutnego, postarzające wyrazu. Dlaczego tak się dzieje? Czy jesteśmy już na zawsze skazani na niekorzystny wygląd w lustrze? Jakie są sposoby na opadające policzki? Które z nich są bezpieczne, a które skuteczne? Do kogo się zwrócić, by widocznie cofnął czas i przywrócić młody owal twarzy? Zapraszamy do lektury artykułu. Postaramy się udzielić odpowiedzi na dręczące pytania.

Opadające policzki – dlaczego tak się dzieje?

Przyczyną opadających policzków jest upływający czas w połączeniu z bezlitosną grawitacją. Skóra twarzy z wiekiem traci swą sprężystość i jędrność z powodu zaniku tkanki podskórnej, mniejszej produkcji kolagenu i rozluźniania włókien odpowiedzialnych za utrzymywanie tkanek miękkich w jednym miejscu. Proces ten zaczyna się już około dwudziestego roku życia, lecz pierwsze widoczne oznaki pojawiają się bliżej czterdziestki.

W okolicy żuchwy i dolnej linii szczęki zaczynają się tworzyć podskórne woreczki tłuszczowe, które wypychają dół twarzy ku ziemi, zaburzają owal i zmieniają rysy twarzy nadając jej starczego wyglądu.

Proces powstawania chomików nie omija ani kobiet, ani mężczyzn, z tym, że panowie przeważnie lepiej radzą sobie z psychologicznymi skutkami utraty urody niż panie. Zmiana rysów twarzy ciąży kobietom i wpływa niekorzystnie na ich postrzeganie siebie oraz dobre samopoczucie. Jak można temu zapobiec?

Sposoby chirurgii plastycznej i estetycznej

Medycyna estetyczna i plastyczna przychodzi z pomocą w walce z oznakami przemijającego czasu oferując na zlikwidowanie opadających policzków wiele metod, z których na uwagę zasługują trzy z nich.

Kwas hialuronowy na chomiki

Działanie kwasu hialuronowego podanego w miejsce rozluźnienia skóry przynosi znakomite efekty wypełnienia, podniesienia, przywrócenia owalu twarzy i nawilżenia. Kwas hialuronowy jest naturalnym wypełniaczem występującym w organizmie człowieka i ma działanie wiążące wodę w strukturach komórkowych skóry. Podawanie kwasu hialuronowego pod skórę przynosi efekt wolumetrii, czyli wypełnienia objętości i służy nadaniu twarzy jędrności.

Własny tłuszcz na chomiki

Nowoczesne techniki chirurgii plastycznej coraz częściej i śmielej sięgają po komórki tłuszczowe pochodzące z organizmu pacjenta. Własny tłuszcz ma nieprawdopodobne działanie wypełniające, nawilżające, ujędrniające, a przede wszystkim jest całkowicie bezpiecznym i naturalnym wypełniaczem. Nie powoduje alergii i odrzucenia, a jednym skutkiem ubocznym jest jak najbardziej cenione przez pacjentów odchudzenie innych części ciała. Czemu? Do wypełnienia bruzd, zmarszczek czy do podniesienia opadających policzków, tłuszcz zostaje pobrany z tych rejonów ciała pacjenta, gdzie zbiera się go najwięcej, czyli z ud, bioder, brzucha. Po odwirowaniu podaje się go w wybrane miejsca. Podczas jednego zabiegu dokonuje się dwóch zmian: liposukcji i transferu tłuszczu. Najlepsze efekty widocznego odmłodzenia osiągają pacjentki i pacjenci w wieku między 35 a 45 rokiem życia.

Efekty wypełnienia tłuszczem pozostają z pacjentem wiele lat.

Lifting na opadające policzki

Jednym z zabiegów medycyny plastycznej przynoszącym najbardziej spektakularne efekty jest lifting twarzy. Decydują się na lifting przeważnie pacjentki po 45 roku życia. Chirurg plastyczny podczas operacji nacina skórę twarzy na linii włosów i za uszami i usuwa nadmiar skóry oraz tłuszczu. Modeluje twarz przywracając jej młody i napięty wyraz, a następnie zaszywa cienkimi nićmi. Twarz po liftingu nabiera młodzieńczego wyrazu i przywrócony zostaje naturalny owal. Znakomite efekty przynosi również połączenie zabiegów liftingu z korekta powiek oraz z przeszczepem tłuszczu.

Do kogo zwrócić się o pomoc w problemie opadających policzków?

Na runku kosmetologii, medycyny estetycznej i plastycznej panuje ogromna konkurencja. Reklamy kuszą nadzwyczajnymi efektami. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i zdać się na prawdziwych specjalistów w dziedzinie poprawiania urody, gdyż błędy popełnione przez szarlatanów czasami potrafią oszpecić na całe życie. Sugerujemy sprawdzonych, doświadczonych i certyfikowanych lekarzy i lekarki o specjalności w medycynie estetycznej i plastycznej. Warto sprawdzić dokonania lekarzy oraz prześledzić przebieg ich edukacji i kariery. Na stronach klinik umieszczone są dyplomy i świadectwa ukończenia niezbędnych studiów i specjalizacji. To prawdziwa gwarancja, że trafimy na specjalistę w dziedzinie poprawiania urody i cofania skutków upływającego czasu.

Najnowsze posty

Blog

Wampirzy lifting

10.12.2019

Wampirzy lifting – zalety kuracji osoczem bogatopłytkowym Jednym z najciekawszych, bo bezinwazyjnym, bezpiecznym i skutecznym sposobem na rewitalizację skóry twarzy, głowy czy szyi jest kuracja osoczem bogatopłytkowym, potocznie zwana jako wampirzy lifting. Na czym polega wampirzy lifting? Jakich efektów możemy się spodziewać? Ile kosztuje? Odpowiedzi w dalszej części artykułu. Na czym polega wampirzy lifting? Zabieg […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window