ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Czy można zrobić lifting twarzy w domu?

drgrzesiak 14.11.2019

Zalety zabiegów domowych.

Na starzenie skóry wpływa wiele czynników. Oprócz skłonności genetycznych, na które niewiele możemy poradzić, istnieje wiele sposobów, by ograniczyć lub zahamować niechciany proces. Możemy sami poprawić stan skóry, przywrócić jej świetlistość, napięcie i jędrność. Jak to zrobić? Jak polepszyć stan skóry twarzy? Zapraszamy do lektury!

Jakie czynniki wpływają na starzenie skóry?

Na stan skóry twarzy wpływ ma styl naszego życia, palenie papierosów, stres, nieprzespane noce, niewłaściwa pielęgnacja i źle wykonywany demakijaż. Co jeszcze źle wpływa na naszą skórę?

  • Dieta – właściwe odżywianie pozwala na dostarczenie skórze wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Dobrze odżywiona skóra odwdzięcza się gładkością i blaskiem. Warto zainwestować w dietę bogatą w antyoksydanty, takie jak: aronia, śliwki, orzechy, natka pietruszki, kurkuma, oregano. Po drugiej, złej stronie odżywiania naszą skórę przesusza: cukier, alkohol, kawa, produkty przetworzone. Dodatkowo każdego dnia powinniśmy zafundować naszej skórze minimum dwa litry czystej wody. Jej niedobór powoduje obrzęki skóry, worki pod oczami i przesuszenie.
  • Słońce – promienie słoneczne są niezbędne dla życia i funkcjonowania wszystkich organizmów, lecz nadmiar ich może spowodować również szkody. Wylegiwanie na słońcu bez odpowiednich kremów z filtrami może spowodować szybkie zestarzenie skóry. Brzydkie przebarwienia, plamy, wysuszenie, łojotokowe zapalenie skóry – to tylko mniej groźne dla skóry konsekwencje zbytniego opalania. Najgroźniejszą konsekwencją nadmiaru promieni słonecznych może być czerniak, czyli nowotwór skóry
  • Brak snu – bezsenność, zarwane noce na zabawie lub pracy odciskają piętno na kondycji naszej skóry. W młodych latach nie widać tego jeszcze za mocno, lecz po przekroczeniu trzydziestego roku, nocne życie pozostawia ślad na skórze w postaci szare, zmęczonego kolorytu, przekrwionych oczu, cieni pod oczami i wysuszonej skóry.

Jak zrobić w domu lifting twarzy?

Codzienna domowa pielęgnacja twarzy jest podstawą młodego wyglądu skóry. Najważniejszym elementem właściwego traktowania skóry jest nawilżanie jej. Brak odpowiedniej ilości wody w głębokich warstwach skóry powoduje przesuszenie, szary, zmęczony kolor i powstawanie załamań skóry, czyli zmarszczek.

Jak przywrócić skórze prawidłowe nawilżenie? Na początek właściwe oczyszczenie. Dokładnie, lecz również delikatnie wykonany codzienny demakijaż ma ogromne znaczenie dla skóry twarzy. Zdejmuje z niej nieczystości, sebum, pozostałości kosmetyków i pot. Właściwy demakijaż ponadto przyspiesza wchłanianie kremów.

Drugim ważnym krokiem w polepszeniu stanu skóry twarzy są peelingi. Można je wykonać domowymi sposobami dodając do masażu twarzy odrobinę kryształków cukru lub drobno potłuczonych migdałów. W sklepach i drogeriach jest również szeroka oferta gotowych środków peelingujących.

Właściwie wykonane złuszczenie skóry twarzy poprawia jej koloryt i głęboko oczyszcza. Peeling powinno się wykonywać regularnie, kilka razy w miesiącu.

Trzecim krokiem jest położenie na twarz maseczki. Maskę na twarz możemy wykonać ze składników znalezionych w kuchni (miód, białko jajek, starte jabłka, banan, truskawki, ogórek) lub zakupić gotowy produkt w sklepie. Wybór pozostawiamy Czytelniczkom, gdyż gama maseczek na twarz i szyję jest niezwykle obszerna i trudno by je było wszystkie opisać w jednym artykule.

Ostatnim etapem domowego rytuału jest położenie odpowiedniego dla naszej skóry kremu na twarz, szyję i pod oczy.

Co to jest wampirzy lifting?

Tajemniczo i odrobinę strasznie brzmiąca nazwa: wampirzy lifting odnosi się do terapii skóry osoczem bogatopłytkowym.

Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, polegający na pobraniu od pacjenta krwi, następnie odwirowaniu jej, by oddzielić osocze bogatopłytkowe. Wydzielony składnik krwi zostaje poddany stymulacji do lepszych właściwości regeneracyjnych i podany pacjentowi pod skórę.

Efekty są znakomite i stanowią świetną alternatywę dla wypełniaczy i botoksu.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Polega na podanie w głębokie warstwy skóry wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, stymulatory kolagenu (kwas polimlekowy), hydroksyapatyt wapnia lub własny tłuszcz pobrany z ciała pacjenta. Wolumetria twarzy nazywana jest również korekcją twarzy bez użycia skalpela. Zabieg ten przeznaczony jest do przeprowadzenia modelowania twarzy w miejscach, gdzie nastąpiło zapadnięcie lub zwiotczenie pod wpływem wieku.

Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych (RF)

Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych stosuje się w celu poprawy jędrności skóry, wygładzenia, zminimalizowania zmarszczek i usunięcia cellulitu. Fale radiowe stymulują skórę właściwą do produkcji kolagenu i odbudowy komórkowej, pobudzają układ krwionośny, przyspieszają metabolizm komórkowy.

Zabieg jest przyjemny i całkowicie nieinwazyjny. Wykonuje się go przy pomocy specjalnej głowicy emitującej fale i przynoszącej uczucie ciepła.

W efekcie działania fal radiowych następuje podniesienie skóry (lifting), wygładzenie, odżywienie i redukcja cieni pod oczami.

Jak często można wykonywać zabieg z wykorzystaniem fal radiowych?

W celu osiągnięcia najlepszych efektów, należy zastosować serię zabiegów (5-10) w odstępach tygodniowych.

Najnowsze posty

Blog

Rekonstrukcja piersi gdzie najlepiej

14.11.2019

Podpowiadamy gdzie najlepiej wykonać rekonstrukcję piersi! Zabieg mastektomii jest operacją chirurgiczną, przeprowadzaną u kobiet ze stwierdzonym nowotworem piersi. Przeprowadza się ją jedno- lub dwustronnie. Amputacja jest wprawdzie zabiegiem ratującym życie, lecz pozostawia na psychice kobiety silne, traumatyczne piętno. By zminimalizować skutki natury psychologicznej, wykonuje się rekonstrukcję piersi. Na czym polega zabieg rekonstrukcji? Gdzie go wykonać? […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window