ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Wyszczuplanie twarzy – jak wymodelować twarz?

drgrzesiak 13.02.2020

Okrągła buzia i pucułowate, rumiane policzki pozytywnie kojarzą cię chyba wyłącznie z uroczymi brzdącami w wieku przedszkolnym. W dorosłym życiu panie preferują znacznie bardziej szczupłe i wyprofilowane rysy twarzy. Jak podkreślić kształt oblicza? Jak wyszczuplić twarz? Zapraszamy do dalszej części artykułu, w którym podpowiemy jak wymodelować rysy twarzy.

Twarz – odbicie stanu naszego zdrowia

Mimo, iż nie do końca sobie to uświadamiamy, to za pomocą kilku szybkich spojrzeń na twarz drugiego człowieka możemy ocenić czy jest on zdrowy i czy wygląda dla nas atrakcyjnie. Proporcjonalna twarz o wyraźnych rysach, czystych liniach i zdrowej cerze wydaje się być młoda i pociągająca.

Osoby z nadwagą przeważnie mają „rozlane” rysy twarzy, napęczniałe i pozbawione konturów, z kolei osoby w średnim wieku skarżą się na opadniętą skórę w okolicy żuchwy, czyli tzw. chomiki. Jak przywrócić twarzy naturalny owal twarzy i poprawić ostrość rysów?

Nadwaga – problem cywilizacyjny

Otyłość to ogromna współczesna epidemia cywilizacyjna. Nadmiar kilogramów jest powodem wielu chorób związanych z krążeniem krwi i nadciśnieniem tętniczym. Zawały serca, niewydolność wątroby, cukrzyca, zaburzenia immunologiczne i nowotwory mają swe źródło w niewłaściwej diecie i sposobie życia współczesnego człowieka.

Osoby z nadwagą cierpią również z powodu swojego wyglądu. Opuchnięta, nalana twarz nie dodaje uroku. Zaburzone zostają rysy twarzy i trudno jest określić prawdziwy wiek osoby z otyłością widoczną na twarzy.

Zmiana diety, więcej aktywności fizycznej, mniej alkoholu i przetworzonej żywności, wizyta u endokrynologa to pierwszy krok w dobrą stronę.

Kilka kilogramów mniej pozytywnie odbije się na twarzy i sylwetce. Nie wspominając o ogólnym stanie zdrowia.

Chomiki – niepożądany skutek wieku i grawitacji

Wraz z upływem wieku, zmienia się skład naszej skóry. Ubywa kolagenu, nasza zdolność regeneracji spada, podbródek i skóra żuchwy opada pod wpływem ciężaru i prawa grawitacji. Rysy załamują się, zmieniają, a twarz nabiera starczego wyglądu.

Potocznie nazywamy ten obraz „chomikami”. Wygląd twarzy w lustrze przestaje nam się podobać. Nie wszystko jednak stracone!

Sposoby na wymodelowanie twarzy

Medycyna estetyczna, lecz również chirurgia plastyczna idzie z pomocą osobom, które nie akceptują wyglądu własnej twarzy zniekształconej czasem i grawitacją.

Jednym ze sposobów na wyszczuplenie i wymodelowanie twarzy są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem, który występuje naturalnie w organizmie człowieka. Znakomicie wiąże komórki wody, nawilża i ujędrnia skórę. Występuje w mazi stawowej, gałce ocznej i strukturze skóry. Jest z powodzeniem wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny: laryngologii, ortopedii i medycynie związanej z urodą.

Kwas hialuronowy wykorzystuje się w medycynie estetycznej do wolumetrii, czyli do modelowania rysów twarzy. Podaje się do podskórnie, a na efekt nie trzeba czekać długo. Powinien aplikować go lekarz o dużej znajomości anatomii ludzkiej twarzy. Przestrzegamy przed zbyt niskimi cenami zabiegów, gdyż możliwe jest, że osoba, która je podaje, nie ma odpowiedniego wykształcenia medycznego.

Innym sposobem na modelowanie twarzy jest wykorzystanie komórek własnego tłuszczu.

Komórki własnego tłuszczu są żywym materiałem biologicznym, który nie uczula, wtapia się naturalnie w skórę pacjenta i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Właściwie zaaplikowane stanowią wspaniały materiał wypełniający i kształtujący rysy twarzy. Ta mało inwazyjna metoda sprawdza się najlepiej u osób między 35 a 45 rokiem życia. Osoby starsze również mogą korzystać z dobrodziejstw komórek własnego tłuszczu, lecz z powodu dalej posuniętych zmian w wyglądzie najczęściej jest konieczne wykonanie dodatkowo liftingu twarzy.

Lifting twarzy jest zabiegiem przeznaczonym dla starszych pacjentów. Polega na nacięciu skóry na linii włosów i za uszami, następnie na usunięciu nadmiaru tkanki i tłuszczu. Doświadczony lekarz lub lekarka o specjalności w chirurgii plastycznej idealnie wymodeluje twarz, by przywrócić jej młody i szczupły wyraz.

 

Najnowsze posty

Blog

Na czym polega zabieg zmniejszenia biustu?

10.12.2019

Wbrew obiegowej i często krzywdzącej opinii, duży biust nie zawsze jest spełnieniem marzeń każdej kobiety. Kiedy panie decydują się na zabieg zmniejszenia piersi? Jak przebiega operacja? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu. Duże piersi – duży problem Do kliniki chirurgii plastycznej zgłosiła się trzydziestosześcioletnia pacjentka, pani Jowita, która od wielu lat skarżyła się […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window