ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Jak pozbyć się bruzd nosowo-wargowych

drgrzesiak 13.02.2020

Skuteczne metody pozbycia się bruzd nosowo-wargowych. Proces starzenia się skóry zaczyna się około dwudziestego roku życia, lecz pierwsze widoczne oznaki upływającego czasu zaczynają nam przeszkadzać, gdy zbliżamy się do czterdziestki.

Jednym z najbardziej widocznych śladów przemijającego czasu są zmarszczki i bruzdy na twarzy. Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe, fałdy i załamania skóry? Jakie są sposoby na walkę z nimi? Zapraszamy do lektury.

Co pomaga  w walce z bruzdami na twarzy

Kolagen i kwas hialuronowy . Głównym powodem powstawania zmarszczek na twarzy, które są przeważnie wymieniane jednym tchem z bruzdami, jest stopniowa utrata przez starzejącą się skórę kolagenu i kwasu hialuronowego.

Obydwa te związki występują naturalnie w organizmie człowieka i są odpowiedzialne za prawidłowe nawodnienie, elastyczność i jędrność komórek skóry.

Proces utraty kolagenu i kwasu hialuronowego następuje powoli i stopniowo oraz bardzo indywidualnie dla każdego z nas. Sami również przyczyniamy się czynnie zarówno do przyspieszenia, jak i opóźnienia procesu starzenia skóry.

Do czynników niszczących skórę należy nadmierne opalanie, brak snu, niewłaściwa dieta, nadużywanie alkoholu, palenie, stres i zmęczenie. Niewłaściwa pielęgnacja twarzy, brak demakijażu, nawodnienia, natłuszczenia prowadzi do przesuszenia skóry i do utraty jej elastyczności.

Z drugiej strony należy wymienić czynności opóźniające proces utraty cennych składników, czyli regularna pielęgnacja skóry twarzy, korzystanie z dobrodziejstw zabiegów kosmetycznych, właściwa ochrona przed słońcem i mrozem, masaże i peelingi w warunkach domowych. Codzienne wypijanie przynajmniej dwóch litrów niegazowanej wody, właściwa dieta i ruch na świeżym powietrzu pomoże w walce z upływającym czasem.

Jak powstają bruzdy i zmarszczki?

Zmarszczki i bruzdy, w tym nosowo-wargowe powstają wskutek działań aktywnych mięśni twarzy odpowiadających za mimikę oraz w skutek grawitacji.

Mimika twarzy polega na ekspresji i aktywności mięśni. Mięśnie zginające skórę wokół oczu, ust, na czole reagują na bodźce nerwowe i załamują skórę twarzy w odpowiednich miejscach. Powstają „kurze łapki” wokół oczu, gdy się śmiejemy, lwia bruzda na czole, gdy się złościmy, martwimy, bądź zastanawiamy nad czymś.

Drugim czynnikiem wpływającym na powstawanie zmarszczek, fałd i bruzd na twarzy jest siła grawitacji, która w połączeniu z postępującą z czasem wiotkością skóry, zaburza owal twarzy i osuwa skórę w dół zmieniając rysy.

Pogłębione bruzdy nosowo-wargowe nadają twarzy smutny i ponury wygląd, więc nic dziwnego, że klienci gabinetów medycyny estetycznej często zgłaszają się z prośbą o pomoc w przywróceniu twarzy młodszego wyrazu.

Jak można pozbyć się bruzd nosowo-wargowych?

Dzisiejsza medycyna estetyczna ma do zaoferowania szereg zabiegów, które mogą powstrzymać, a nawet cofnąć oznaki starzenia skóry.

Do jednego z najczęściej stosowanego zabiegu zaliczamy ostrzykiwanie zagrożonych miejsc kwasem hialuronowym.

Czynność ta ma za zadanie właściwe nawodnienie skóry i jej powtórne napięcie. Zabieg kwasem hialuronowym uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych i nie pozostawiających efektów ubocznych.

Twarz po zastosowaniu kwasu hialuronowego pozostaje gładka i elastyczna od roku do dwóch lat.

Do wykonywania zabiegów z zastosowaniem zastrzyków z kwasem hialuronowym upoważnieni są wyłącznie lekarze posiadający odpowiednie uprawnienia. Stanowczo odradzamy korzystanie z tańszych, okazyjnych zabiegów wykonywanych w tzw. promocyjnych cenach przez przypadkowy personel, gdyż może się to skończyć skutkiem odwrotnym do zamierzonego. Tylko lekarz znający znakomicie anatomie ludzkiej twarzy może wykonywać zastrzyki z kwasu hialuronowego.

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących

Nici liftingujące są sposobem na poprawę owalu twarzy, lecz nie wpływają na procesy regenerujące. Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących polega na wprowadzeniu pod skórę rodzaju stelaża, niewidzialnej maski podtrzymującej mięśnie odpowiedzialne za mimikę. Zabieg jest krótki, bezbolesny i utrzymuje się do trzech lat. Jedne panie bardzo chwalą sobie te metodę, lecz u niektórych nie przynosi pożądanego efektu.

Laser

Innym sposobem do stymulacji komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu są wiązki laserowe. Mikroskopijne uszkodzenia skóry spowodowane przez laser stymulują naturalne procesy naprawcze organizmu. W „zaatakowanych” laserem obszarach skóry następuje gwałtowny okres odbudowy.

Do skutków ubocznych można zaliczyć zaczerwienieni i opuchliznę w miejscach ingerencji lasera. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Lipofilling, czyli wypełnienie własnym tłuszczem

Lipofilling jest obecnie jedną z najciekawszych technik walki z upływającym czasem. Autogenny tłuszcz jest pobrany z tych części ciała, gdzie zbiera się go najwięcej. Przeważnie są to okolice brzucha, ud, pośladków, talii. Następnie zostaje odwirowywany, by odseparować zbędne komórki, a potem podawany w wybrane miejsca, np. na twarzy.

Tłuszcz pobrany z własnego ciała nie alergizuje, jest naturalnym i najlepszym wypełniaczem, a efekt naprężenia i wygładzenia skóry utrzymuje się wiele lat.

Zabieg lipofillingu odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Najnowsze posty

Blog

Chirurgia plastyczna

11.10.2019

Historia Andrzeja i Ewy Sześćdziesięcioletniego Andrzeja do kliniki chirurgii plastycznej wysłała świeżo poślubiona żona, Ewa. Andrzej od lat prowadził z powodzeniem dużą firmę transportową i kierował pracą ponad dwustu kierowców. Nigdy by mu się przyszło na myśl, że w średnim wieku zakocha się i ponownie ożeni. Nowa małżonka było o dwadzieścia lat młodsza i chętnie […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window