ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

drgrzesiak 13.02.2020

Co powinnaś wiedzieć? Widoczne zmarszczki pojawiają się na twarzy około czterdziestego roku życia. W zależności od predyspozycji indywidualnych, trybu życia, higieny, zdrowia i uwarunkowań genetycznych, proces powstawania zmarszczek zaczyna się wcześniej lub trochę później. Nie ominie on jednak nikogo.

Co jest przyczyną powstawania zmarszczek? Jak możemy opóźnić ten proces? Jak wypełnić zmarszczki, gdy już powstaną? Zapraszamy do dalszej części artykułu. Postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Wieczna młodość gwiazd kina

Oglądając ostatnie hity kinowe z udziałem Nicole Kidman, Charlize Theron, Jennifer Lopez, Jennifer Aniston, Daniela Craig czy Toma Cruise zastanawiasz się jak to możliwe, że aktorzy, którzy dawno przekroczyli czterdziestkę, a niektórzy nawet 50 lat, wyglądają w dalszym ciągu tak młodo! Patrząc na nich trudno oprzeć się wrażeniu, że nadal mają co najwyżej trzydzieści lat.

Czas się dla nich zatrzymał? Podpisali cyrograf z diabłem ofiarując duszę za wieczną młodość?

Nic z tych rzeczy.

Pomijając armię stylistów, makijażystów i speców od oświetlenia, za ich sukcesem stoi medycyna estetyczna i chirurgiczna.

I nie ma w tym nic złego, gdyż wszystko jest dla ludzi. Jak jednak osiągnąć wieczną młodość na miarę Nicole Kidman czy Demi Moore?

Skóra twarzy jak kartka papieru

Renomowana doktor chirurgii plastycznej z jednej z najlepszych prywatnych, warszawskich klinik oferujących zabiegi z zakresu medycyny plastycznej i estetycznej, przyrównała w rozmowie z nami skórę twarzy do czystej i gładkiej kartki papieru.

Gdy jesteśmy młodzi, nasza skóra nie posiada żadnych zmarszczek i załamań. Jest gładka i bez skazy. Przypomina czystą kartkę papieru. Z czasem, gdy mijają lata, skóra zostaje poddana działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak palenie papierosów, nadmierne opalanie, nadużywanie alkoholu, zmęczenie, stres, brak odpowiedniej higieny.

Skóra twarzy traci powoli swa gęstość i sprężystość. Staje się słabsza i mniej jędrna. Łatwiej poddaje się zmarszczkom.

Mimiką twarzy wyrażamy emocje: gniew, radość, smutek, zmartwienie. Skóra twarzy „uczy się” wyrażać emocje odpowiednimi załamaniami skóry. I podobnie jak kartka papieru załamywana wciąż i wciąż w tym samym miejscu zaznaczy wyraźnie linię zgięcia, tak nasza skóra twarzy tworzy stałe załamania, czyli bruzdy i zmarszczki w miejscach, gdzie działają mięśnie twarzy wyrażające emocje.

Oczywiście, zmarszczki mimiczne nadają jednocześnie twarzy wyjątkowego wyrazu i dojrzałego piękna, lecz nie każda osoba cieszy się z tych oznak upływającego czasu.

Co wtedy?

Jak wypełnić zmarszczki?

Jednym z popularnych i bezpiecznych sposobów na wypełnienie niechcianych zmarszczek jest podskórne podanie niewielkich ilości kwasu hialuronowego. Inną metodą jest aplikacja komórek własnego tłuszczu, kwas botulinowy, powszechnie zwany botoksem, operacje liftingujące i korygujące owal twarzy. Dziś jednak zatrzymamy się na metodzie wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym.

Czym jest kwas hialuronowy i czy jest bezpieczny dla organizmu człowieka?

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem występującym naturalnie w organizmie człowieka. Jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, mazi stawowej i gałki ocznej. Znakomicie wiąże wodę i ta właśnie funkcja kwasu hialuronowego jest głównie wykorzystywana w nowoczesnej medycynie.

Ortopedia wykorzystuje kwas hialuronowy w leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów. Otolaryngologia czerpie z dobroczynnych właściwości kwasu w regeneracji strun głosowych i leczeniu błony słuchowej. W ginekologii wykorzystywany jest do przyspieszenia procesów gojenia tkanek. Ponadto proktologia i okulistyka wykorzystują naturalne i bezpieczne właściwości kwasu hialuronowego w leczeniu chorób oka i odbytu.

Medycyna plastyczna i estetyczna również chętnie sięga po zastrzyki z kwasu hialuronowego w walce z upływającym czasem, gdyż kwas wpływa nawadniająco na komórki skóry poprawiając jej nawodnienie, jędrność, nie przynosząc jednocześnie skutków ubocznych.

Kto może wykonywać zabiegi z użyciem zastrzyków z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy podawany jest bezpośrednio pod skórę, za pomocą zastrzyków. Odradzamy korzystanie z usług nieuprawnionych osób i gabinetów kosmetycznych. Może się to bowiem wiązać z problemami zdrowotnymi i przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą wykonywać wyłącznie uprawnieni lekarze znający znakomicie anatomię twarzy człowieka.

Które części ciała można poddać działaniu kwasu hialuronowego?

Do miejsc najczęściej ostrzykiwanych kwasem hialuronowym zaliczamy:

  • Zmarszczki mimiczne wokół oka i na czole
  • Skronie
  • Bruzdy nosowo-wargowe
  • Usta
  • Kości policzkowe
  • Szyja z dekoltem
  • Dłonie

Jakie są przeciwskazania do korzystania z kwasu hialuronowego?

Przyjmuje się, że osoby cierpiące na choroby nowotworowe lub będące w trakcie chemioterapii,  chore na infekcje, z urazami w miejscu planowanego ostrzyknięcia kwasem, panie w ciąży w i w trakcie karmienia, cierpiące na trądzik lub opryszczkę, nie są poddawane zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Jakie są skutki uboczne podania kwasu hialuronowego?

Częstym skutkiem ubocznym towarzyszącym zastrzykom z kwasu hialuronowego jest miejscowe zasinienie i krótkotrwała opuchlizna. Przez dwa tygodnie nie należy nagrzewać miejsc podania kwasu ani podczas opalania, ani podczas korzystania z sauny.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym?

W zależności od trybu życia i uwarunkowań genetycznych, przyjmuje się, że widoczny efekt podania kwasu hialuronowego utrzymuje się od roku do dwóch lat.

Najnowsze posty

Blog

Ile kosztuje zmniejszenie biustu?

11.10.2019

Historia Danusi Danusia miała trzynaście lat, gdy zauważyła, że różni się fizycznie od swoich koleżanek z klasy. Była szczupła i drobna jak reszta z nich, ale na tym podobieństwa się kończyły. Dziewczynki w jej wieku dopiero zaczęły dojrzewać i myśleć o pierwszych stanikach, a Danusia nosiła już damski rozmiar B. Nie przeszkadzało to jej i […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window