ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Ile kosztują implanty piersiowe?

drgrzesiak 11.10.2019

Piękny biust jest jednym z podstawowych atrybutów kobiecości. Panie marzą o kształtnych, zgrabnych i pełnych piersiach.

Lubią je eksponować i cieszy widok w lustrze nadający sylwetce harmonijny kształt. Co jednak, gdy natura poskąpiła nam urody dając niewielki lub nieforemny biust?

Zdarza się również często, że ciąża i okres karmienia deformuje piersi pozostawiając je obwisłe? Podobnie dzieje się, gdy kobieta szybko straci na wadze. Panie w starszym wieku skarżą się często na zwiotczenie biustu i opadnięcie pod wpływem grawitacji.

Co wtedy?

Czy posłusznie godzić się na niechciany los czy wziąć go we własne ręce i poprawić urodę?

Od początków istnienia chirurgii plastycznej najczęstszym zabiegiem było powiększanie piersi. Medycyna plastyczna ma ogromną wiedzę, praktykę i  doświadczenie w tej dziedzinie.

Panie, które decydują się na poprawienie wyglądu piersi mają obecnie do dyspozycji dwie podstawowe metody: implanty lub powiększenie biustu przy użyciu wypełniacza.

Przewagą implantów nad metodą wypełniania piersi jest szybki efekt i jednorazowa operacja. Panie, które stoją przed wyborem kształtu i wielkości piersi za pomocą implantów mają do dyspozycji protezy anatomiczne i okrągłe. Pierwsze nadają piersiom bardziej naturalnego kształtu, lecz są trochę twardsze w dotyku, natomiast piersi powiększane za pomocą implantów okrągłych są bardziej miękkie, lecz efekt wizualny jest bardziej spektakularny, a przez to mniej naturalny. Ostateczny wybór należy do pacjentki, której doradza doświadczony lekarz chirurg plastyczny.

Warto zaznaczyć, że implanty piersiowe należy po pewnym czasie wymienić na nowe.

Drugim sposobem jest wypełnienie piersi za pomocą podania cienką kaniulą soli fizjologicznej, kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu.

Zarówno sól fizjologiczna, jak i kwas hialuronowy to świetne sposoby na wymodelowanie i powiększenie biustu, lecz w przypadku dużego biustu proces trzeba powtórzyć po kilku miesiącach, a efekt utrzymuje się kilka lat.

Nowoczesna medycyna plastyczna skłania się obecnie w stronę wypełnienia własnym tłuszczem. Jest to bowiem metoda bardziej naturalna, ponieważ chirurg używa do powiększania własnej tkanki, przez co zminimalizowane jest ryzyko odrzucenia przez organizm.

Technika powiększania czy korygowania wielkości piersi przy wykorzystaniu przeszczepu własnego tłuszczu jest metodą małoinwazyjną, nie pozostawia blizn, a okres rekonwalescencji jest krótki. Tłuszcz jest pobierany, następnie poddawany obróbce i za pomocą cienkiej kaniuli podawany podskórnie tak, by nadać piersi pożądany kształt i wielkość.

Dodatkowym atutem jest zabieg modelowania ciała w miejscach, gdzie zbiera się więcej tłuszczu, czyli w biodrach, pasie, udach i pośladkach, gdyż stamtąd właśnie chirurg pobiera niezbędny do przeszczepu materiał.

Metoda powiększania biustu własnym tłuszczem pozostawia piersi miękkie, naturalnie wyglądające i w przeciwieństwie do implantów, nie trzeba powtarzać zabiegu. Tłuszcz pozostaje w piersiach na całe życie.

Rewolucyjna metoda dzisiejszej chirurgii plastycznej powiększania piersi przy zastosowaniu własnego tłuszczu to znakomita alternatywa dla tradycyjnego podejścia z wykorzystaniem implantów. Brak blizn, naturalny wypełniacz, efekt miękkich, naturalnych piersi to bezsporna przewaga nad klasycznymi metodami. Warto o tym pomyśleć.

Jak długo boli powiększanie biustu?

Operacja powiększania biustu zarówno metodą implantów, jak i przy użyciu wypełniaczy nie jest bolesna. Zabieg trwa około godziny, a po wybudzeniu pacjentka otrzymuje w klinice specjalny biustonosz, który jest zobowiązana nosić przez kolejne dwa tygodnie przez całą dobę. Wskazana jest w tym okresie mniejsza aktywność fizyczna i unikanie sauny.

Czy po powiększeniu biustu można karmić piersią?

Jednym z częstych pytań pacjentek w gabinecie chirurga plastycznego jest czy po powiększeniu biustu można karmić piersią.

Panie decydujące się na zabieg powiększania biustu ze zrozumiałych powodów martwią się o to czy z implantami można karmić piersią. Metoda naturalnego karmienia piersią jest najlepszym i najzdrowszym sposobem karmienia małego człowieka.

Jeżeli pacjentka przed poddaniem się operacji powiększania biustu szczerze opowie lekarzowi o swoich planach dotyczących posiadania kolejnego dziecka i wątpliwości odnośnie karmienia piersią, on znajdzie najlepszy i najbezpieczniejszy sposób umiejscowienia implantu, by ten nie uciskał czy nie przeszkadzał w procesie laktacji.

ile kosztują implanty piersiowe?

Powiększanie piersi za pomocą własnego tłuszczu to koszt rzędu ośmiu do dwunastu tysięcy złotych, natomiast operacja z wykorzystaniem implantów to wydatek od dziesięciu do osiemnastu tysięcy złotych.

Najnowsze posty

Plastyka powiek - Dr Grzesiak

Blog

Co to jest plastyka powiek i na jak długo wystarcza

04.07.2019

Oczy to wspaniały narząd pozwalający nam nie tylko poznawać świat i komunikować się z otoczeniem, ale też ozdoba twarzy. Jasne, czyste spojrzenie, szeroko otwarte powieki, ładny kształt to bez wątpienia ogromny atut osób o młodym wyglądzie. Co zrobić więc, gdy wiek przesłania zwierciadła duszy, powieki przeszkadzają w noszeniu okularów, kąciki opadają nadając twarzy smutny, zmęczony […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window