ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?

drgrzesiak 11.09.2019

Czy operacja nosa to chwilowy kaprys godny celebryty, całkowicie zbędny wydatek czy też realizacja wieloletnich pragnień i możliwość pozbycia się dręczących kompleksów? Jaki jest koszt operacji nosa? Ile kosztuje spełnienie marzenia? Dużo czy mało?

Jak to było kiedyś…?

Odkąd tylko człowiek pierwszy raz spojrzał na swoje odbicie w wodzie, własny wygląd budził żywe zainteresowanie i fascynował. Mimo, iż nie zdajemy sobie w pełni sprawy, to większość komunikacji międzyludzkiej odbywa się za pomocą mimiki i ogólnej postawy ciała. Więcej informacji przekazujemy sobie dzięki komunikacji niewerbalnej, niż słowami. Jesteśmy w tym bardzo podobni do reszty świata zwierząt.

Nasze oczy, wyraz ust, sposób noszenia głowy, postawa ciała informują otoczenie w jakim jesteśmy nastroju, jaki jest nasz status społeczny i stosunek do odbiorcy, otoczenia. Ponadto ogólnie pojęta estetyka twarzy wpływa w znaczący sposób na akceptację u obserwatorów, w tym na płeć przeciwną. Absolutnie naturalną rzeczą jest, że zależy nam na pozytywnym odbiorze u potencjalnych partnerów. To również jest charakterystyczna cecha świata fauny.

Im bardziej symetrycznie wygląda twarz człowieka, tym większą cieszy się uwagą i aprobatą. Jak świat światem lubimy przypisywać cechy charakteru według urody człowieka. I tak osobom atrakcyjnym fizycznie mimowolnie dopisuje się zalety, a brzydkim wady. Ponadto wszelkie pozostałości po chorobach czy wypadkach, które odcisnęły piętno na wyglądzie człowieka są postrzegane jako negatywne zainteresowanie.

Pierwsze doniesienia historyczne o przeprowadzonych operacjach plastycznych pochodzą z terenów Indii sprzed 2 000 lat przed naszą erą. Były to głównie próby odwrócenia skutków amputacji nosa lub uszu, które w tamtym okresie były częstą metodą karania.

Na przestrzeni kolejnych wieków człowiek próbował na wszelkie sposoby przywrócić wygląd utracony na skutek wojny, wypadków czy chorób. Były to heroiczne i bardzo bolesne próby, gdyż dopiero w dziewiętnastym wieku wynaleziono skuteczną narkozę, a do tego czasu ból był łagodzony alkoholem i naturalnymi narkotykami, takimi jak opium czy marihuana.

Przełom w historii medycyny przyniósł rok 1831, gdy wynaleziono chloroform. Lekarze dostali w swe ręce silne narzędzie pozwalające zniwelować ból towarzyszący operacjom.

Sposób na kompleksy – pokochać swoje niedoskonałości czy je skorygować?

Wystający, za duży, niesymetryczny, garbaty, zagięty w dół nos jest częstym źródłem kompleksów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Nos jest centralnym punktem twarzy i skupia na sobie większość uwagi, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Wiedzą o tym jednak świetnie osoby, według których nos zaburza estetykę fizjonomii.

Część osób uważa, że operacje plastyczne to nadmierna ingerencja w naturę i nie pochwala medycyny plastycznej. W dyskusji przytaczane są często przykłady przesadzonych czy niewłaściwie wykonanych operacji i ich ofiar.

Zawsze znajdą się osoby, dla których próby pozbycia się defektów to niebezpieczny i zbędny kaprys. Często jednak krytykanci nie zdają sobie sprawy z jakim bagażem kompleksów inni idą przez życie.

Ci, którzy od dzieciństwa marzą skrycie o korekcie znienawidzonych odstających uszu czy garbatego nosa, podobne argumenty nie przekonują.

I słusznie, gdyż medycyna plastyczna w Polsce jest na wysokim, światowym poziomie, a dodatkowo poświęcenie czasu na wybór doświadczonego chirurga plastycznego zminimalizuje wszelkie potencjalne ryzyko.

Osoby cierpiące z powodu defektów urody często unikają kontaktów towarzyskich, mają obniżone poczucie wartości i chorują na depresję. Prosty i bezpieczny zabieg korekcyjny nosa pomaga w odzyskaniu radości życia, dodaje pewności siebie i pozwala wyżej cenić własną osobę.

Jak jednak dokonać wyboru lekarza i kliniki, by efekt operacji plastycznej był maksymalnie satysfakcjonujący?

Ile kosztuje operacja nosa w Polsce?

Wybór kliniki i lekarza

Nie jest tajemnicą, że większość renomowanych klinik medycyny estetycznej i plastycznej prowadzi działalność w największych miastach Polski. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław czy Gdańsk to skupiska rozrywki, biznesu i pieniędzy. Mieszkańcy dużych miast częściej decydują się na zabiegi plastyczne, gdyż posiadają na to środki i obracają się wśród ludzi, dla których spełnianie własnych marzeń nie jest niczym zaskakującym. Dotyczy to nie tylko korekt plastycznych, ale i zabiegów upiększających oraz szeroko pojętej kosmetologii i medycyny.

Łatwy dostęp do doświadczonych lekarzy oraz umiejętność posługiwania się wygodnymi narzędziami finansowymi ośmielają coraz szersze grupy społeczne do poszukiwania sposobów poprawy defektów własnego ciała i urody. Nikt już nie wstydzi się przyznać do planowanego zabiegu plastycznego, gdyż jest to po prostu oznaka dbałości o siebie i swoje potrzeby.

Zastanawiając się nad tym, ile kosztuje operacja nosa trzeba najpierw zdać sobie sprawę z drogi jaką musiał przejść chirurg plastyczny, by móc nazwać go doświadczonym i by spokojnie powierzyć mu swoją urodę w ręce.

Lata wymagających studiów medycznych, tysiące godzin spędzonych na operacjach, szkolenia i bezustanne dokształcanie na sympozjach, gdyż medycyna plastyczna stale się rozwija i wymaga od ambitnych i pracowitych lekarzy ciągłego doskonalenia metod oraz wymiany doświadczeń.

Koszt takiej edukacji lekarz ponosi głównie z własnych środków. Prawdziwie doświadczonego lekarza można łatwo rozpoznać po różnorodnych dyplomach i certyfikatach, które zdobył. Informacja o ukończonych kursach i studiach powinna być łatwo dostępna na stronie kliniki lub lekarza prowadzącego.

Lekarz, któremu powierzamy swoje zdrowie powinien mieć za sobą dwadzieścia, trzydzieści lat doświadczenia w medycynie plastycznej, by z pełnym spokojem i zaufaniem poddać się zabiegowi korekcyjnemu. Jak łatwo obliczyć najbardziej doświadczeni lekarze to przeważnie osoby w średnim wieku.

Z całą pewnością wśród młodych medyków jest wielu zdolnych lekarzy, lecz my rekomendujemy starszych specjalistów. W chirurgii podobnie jak w pilotażu samolotów pasażerskich, najważniejszy jest staż i doświadczenie.

Najnowsze posty

Blog

Kobiece piersi u faceta – poważny, męski problem

18.05.2020

Duże, odznaczające się pod koszulą piersi u mężczyzny to nie tylko problem estetyczny i wstydliwa, męska przypadłość. To przede wszystkim potencjalne źródło poważnych problemów medycznych. Sprawdź jakie są symptomy ginekomastii i sposoby na leczenie. Zapraszamy do dalszej lektury. Kobiece piersi u faceta – przyczyny powstawania lipomastii i ginekomastii? Lipomastia i ginekomastia to dwie męskie przypadłości […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window