ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Ile kosztuje zmniejszenie biustu?

drgrzesiak 11.10.2019

Historia Danusi

Danusia miała trzynaście lat, gdy zauważyła, że różni się fizycznie od swoich koleżanek z klasy.

Była szczupła i drobna jak reszta z nich, ale na tym podobieństwa się kończyły. Dziewczynki w jej wieku dopiero zaczęły dojrzewać i myśleć o pierwszych stanikach, a Danusia nosiła już damski rozmiar B.

Nie przeszkadzało to jej i nawet przyjemne było zainteresowanie jej osobą okazywane przez chłopców ze starszych klas, ale piersi nie chciały przestać rosnąć i już w wieku szesnastu lat miała ogromne piersi w rozmiarze D.

Kontrast z jej szczupłą sylwetką był duży.

Danusia zaczęła odczuwać pierwsze nieprzyjemne skutki posiadania ogromnego biustu. Nie mogła i nie chciała uczestniczyć w obowiązkowych lekcjach wf, bo jej podskakujące przy każdym wyskoku piersi powodowały ból i niezdrową radość u męskiej części klasy.

Danusia zaczęła się wstydzić swojej sylwetki. Przeszkadzało jej, że jest postrzegana przez płeć przeciwną wyłącznie przez pryzmat jej ogromnych piersi, a z czasem ciągłe garbienie się, by ukryć biust zaczęło powodować przykry ból pleców.

Dodatkowo trudności w znalezieniu odpowiedniego rozmiaru biustonosza i ciągle wrzynające się w ciało ramiączka od stanika nie poprawiały komfortu życia młodej kobiety.

W upalne dni Danusia męczyła się, gdyż pociła się bardziej niż zwykle, a pod pachami tworzyły się bolesne odparzenia. Unikała plaży i basenu, gdyż trudno jej było dobrać ładny kostium do jej sylwetki. Poza tym nie lubiła już, gdy się na nią patrzyli postronni ludzie.

Po ślubie i urodzeniu dwójki dzieci sytuacja się pogorszyła. Pomimo, iż cieszyło Danusię, że mąż akceptuje jej zmienione po macierzyństwie ciało, to sama nie lubiła patrzeć na siebie w lustrze. Piersi po ciąży i karmieniu maluchów stały się jeszcze większe, ale straciły na jędrności i brzydko obwisły. Danusia martwiła się, że sięgają jej prawie do pasa. Dodatkowo przybrała na wadze kilka kilogramów, co razem z ogromnymi piersiami zaczęło sprawiać wrażenie otyłości, choć Danusia tęga nie była. Miała zaburzoną harmonię i proporcje sylwetki.

Pewnego wieczoru ze łzami w oczach przyznała się mężowi do swoich kompleksów i bólu jaki jej sprawia biust. Mąż okazał Danusi dużo wsparcia i zrozumienia. Wspólnie sprawdzili w sieci ile kosztuje zmniejszenie biustu i ustalili, że stać ich na taki wydatek. Danusia przewertowała internet w poszukiwaniu kliniki specjalizującej się w pomniejszaniu piersi.

Gdy taką znalazła, umówiła się na konsultację i opowiedziała lekarzowi o swoich problemach. Ku jej zdziwieniu okazało się, że nie jest odosobnionym przypadkiem i że na gigantomastię cierpi wiele kobiet.

Jak zmniejszyć rozmiar biustu?

Znakomitym sposobem na problemy Danusi jest operacja zmniejszenia piersi. Danusia wraz mężem zdecydowali się na zabieg i po przeprowadzeniu badań, odbyła się operacja.

Podczas zabiegu, który został przeprowadzony w narkozie, w obecności anestezjologa, lekarz chirurg naciął pionowo skórę piersi określając zakres tkanek do usunięcia oraz wyznaczył nowe miejsce dla brodawki. Następnie usunął nadmiar tłuszczu i skóry. Zszył delikatnymi nićmi.

Piersi Danusi zostały z powodzeniem zmniejszone do rozmiaru C, co było ogromną radością i ulgą dla obolałych pleców pacjentki. Poprzednie piersi ważyły ponad 1,5 kg każda! To był naprawdę duży ciężar noszony przez lata.

Danusia bardzo się cieszyła z nowych, mniejszych piersi i w cichości ducha nawet trochę się sama sobie dziwiła, że dopiero w wieku trzydziestu lat poprawiła swój wygląd, a przede wszystkim komfort życia.

Kto jeszcze decyduje się na operację zmniejszenia biustu?

Każda kobieta, której codzienne życie jest znacząco zaburzone przez zbyt duże i ciężkie piersi, ale również panie, które cierpią na nieproporcjonalny biust. Bywa bowiem, że jedna z piersi osiąga rozmiar C, a druga jedynie A i jest ogromny problem z dobraniem odpowiedniej bielizny do takiego biustu. Wtedy wskazany jest zabieg zmniejszenia piersi.

Ile kosztuje operacja zmniejszenia biust?

Koszt zabiegu zmniejszenia piersi to wydatek rzędu dwunastu do osiemnastu tysięcy złotych.

Interesującym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z dogodnych narzędzi finansowych, takich jak kredytowe, które pozwalają na spełnienie marzeń o zmniejszeniu piersi bez uszczerbku na budżecie domowym.

Najnowsze posty

Blog

Operacja plastyczna w Warszawie

11.09.2019

Operacje plastyczne zawsze budziły ogromne zainteresowanie opinii publicznej. Plotkarskie serwisy z całego świata z niesłabnącą fascynacją roztrząsały czy dana gwiazda filmu, estrady czy sportu przeszły korektę plastyczną i której części ciała. Nie ukrywajmy, że dzieje się tak tylko i wyłącznie dlatego, że to nas, czytelników i odbiorców temat korekt plastycznych bardzo interesuje. Operacje plastyczne – […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window