ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Implanty anatomiczne

drgrzesiak 10.12.2019

Implanty okrągłe czy anatomiczne? Jakie implanty wybrać?

Panie, które decydują się na powiększenie biustu mają nie lada wyzwanie przed sobą! Nie dość, że sama decyzja o powiększaniu biustu jest trudna, gdyż każda operacja to ingerencja w ciało człowieka, to jeszcze muszą zdecydować o fakturze, rozmiarze i kształcie, w jaki się przyszły biust będzie układał. Zbadaliśmy problem i postaramy się podpowiedzieć rozwiązanie. Zapraszamy do lektury!

Czemu kobiety decydują się na powiększanie piersi ?

Operacje biustu to najczęściej wykonywany zabieg z zakresu chirurgii plastycznej na całym świecie. Nic tak nie działa na wyobraźnię kobiet i mężczyzn jak kształtny i piękny biust. Panie pragną powiększyć sobie piersi, ujędrnić, zmienić rozmiar, by się sobie podobać, by zniwelować kompleksy, by lepiej wyglądać w ubraniu i bez niego, a panowie…. No cóż, panowie… Panowie mają po prostu słabość do pięknych, kobiecych piersi.

Obecnie trudno znaleźć gwiazdę filmową czy znaną postać estrady lub celebrytkę, która by nie poprawiła urody swoich piersi.

Pięknym biustem chcą się również cieszyć zwykłe kobiety. Stąd niezwykła popularność zabiegów związanych z kobiecymi piersiami.

Z jakich powodów panie powiększają piersi?

Panie, które mają naturalnie mały biust, przeważnie powiększają go sobie do większych rozmiarów z powodu kompleksów. Kobiety, które z powodu ciąży i karmienia mają zdeformowane piersi, podnoszą je sobie i modelują. Pacjentki ze zbyt dużym biustem, zmniejszają go sobie do bardziej powszechnego rozmiaru. Są też panie, które cierpią na niesymetryczne piersi, mają problem z dobraniem bielizny i opory przed bliskością. Panie w średnim wieku uskarżają się na skutki grawitacji, gdyż ich biust opada i traci sprężystość. Natomiast panie, które przeszły szybki i drastyczny spadek masy ciała, często nie akceptują wyglądu piersi do transformacji, gdyż biust nie kurczy się estetycznie, a częściej wydłuża się i traci formę.

Jakie rodzaje zabiegów powiększania biustu są dostępne na rynku medycyny plastycznej?

Kobiety, które rozważają zabieg powiększenia piersi mają do dyspozycji kilka różnych technik powiększania piersi.

Obecnie kobiety stojące przed decyzją o powiększeniu piersi mogą wybierać pomiędzy implantami anatomicznymi i okrągłymi. Implanty anatomiczne pierwotnie wynalezione były dla kobiet, które straciły pierś w wyniku choroby, które miały własne zdeformowane lub asymetryczne. Piersi powiększane o implanty anatomiczne nadają biustowi kształt naturalny, wyraźnie obciążając je ku dołowi, jak to ma miejsce w przypadku biustu od urodzenia.

Piersi z implantami okrągłymi wyraźnie manifestują swoje pochodzenie.

Piersi z implantami anatomicznymi  gwarantują bardziej naturalny kształt, lecz kosztem miękkości. Natomiast biust z implantami okrągłymi jest naturalniejszy w dotyku, lecz ich kształt jest odrobinę zbyt idealny jak na naturalne piersi. Oczywiście, nie wszystkie kobiety pragną ukrywać fakt, że powiększyły piersi, więc taki argument jest całkowicie nie na miejscu, lecz porównując obydwa implanty, trzeba sobie zdawać z tego sprawę.

Implanty anatomiczne inaczej również wyglądają w pozycji leżącej niż implanty okrągłe. Panie, które zdecydowały się na implanty okrągłe, naturalniej wyglądają w pozycji leżącej, niż panie z implantami anatomicznymi.

Czy jest alternatywa dla implantów?

Tak, znakomitą metodą powiększania biustu jest możliwość wykorzystania do tego własnego tłuszczu. Nowatorski sposób wszczepiania własnych komórek tłuszczowych w piersi jest bezpiecznym i małoinwazyjnym rozwiązaniem, gdyż nie pozostawia blizn, a co za tym idzie, nie wymaga rekonwalescencji.

Dodatkowym atutem powiększania biustu za pomocą własnego tłuszczu jest zabieg liposukcji z rejonów ciała pacjentki, gdzie zbiera się go za dużo, czyli, z ud, brzucha, dołów podkolanowych, bioder. Pobrany tłuszcz odwirowuje się w specjalny sposób i podaje za pomocą cienkich kaniul w piersi pacjentki. Tłuszcz jest naturalnym, żyjących wypełniaczem. Nie powoduje reakcji alergicznych i organizm nie odrzuca go. Raz przeszczepiony tłuszcz, pozostaje w ciele pacjentki, w piersiach, do końca życia.

Najnowsze posty

Blog

Na czym polega zabieg zmniejszenia biustu?

10.12.2019

Wbrew obiegowej i często krzywdzącej opinii, duży biust nie zawsze jest spełnieniem marzeń każdej kobiety. Kiedy panie decydują się na zabieg zmniejszenia piersi? Jak przebiega operacja? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu. Duże piersi – duży problem Do kliniki chirurgii plastycznej zgłosiła się trzydziestosześcioletnia pacjentka, pani Jowita, która od wielu lat skarżyła się […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window