ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej

drgrzesiak 11.10.2019

Historia Anety

Aneta była w przeddzień swoich czterdziestych urodzin, gdy znalazła guzka w prawej piersi. Nie przejęła się zbytnio, ale jednak profilaktycznie umówiła się na wizytę do ginekologa. Lekarz zlecił badanie USG i punkcję.

Wynik pokazał, że jednak Aneta ma poważny powód do zmartwienia, bo guz okazał się złośliwym nowotworem.

Onkolog potwierdził najgorsze obawy Anety: mastektomia i chemioterapia.

Świat zawalił się na głowę Anety.

Małe dziecko w przedszkolu, nowa praca, wykupione wakacje na Bali – Aneta miała ściśle zaplanowaną przyszłość na najbliższe kilka lat i żaden nowotwór nie był jego częścią. Niestety, czasami życie brutalnie zmienia plany i tak też było w przypadku Anety.

Wraz z operacją usunięcia piersi, dla Anety nastał trudny czas. Mastektomia pozbawia kobietę nie tylko jednej z części ciała, odziera ją niejako z kobiecości i zaburza postrzeganie siebie.

Aneta miała ogromne trudności z zaakceptowaniem nowej rzeczywistości, ale na razie większość jej uwagi pochłonęła walka ze skutkami chemioterapii. Po półrocznej kuracji nadszedł czas, by wrócić do normalnego życia.

Anecie odrosły włosy i brwi, wróciły jej siły i powoli zapominała ciężkie chwile operacji i leczenia. Nie mogła jednak żadną miarą zignorować swojego okaleczonego ciała, pozbawionego jednej z piersi.

Aneta przestała patrzeć w lustro na siebie, miała duży kłopot, by zaakceptować swój wygląd i konieczność noszenia protezy. Obsesyjnie wpatrywała się na ulicy i w sklepach w dekolty innych kobiet, jednocześnie maskując za wszelką cenę własne ciało. Aneta wpadła w depresję.

Na jednej z wizyt kontrolnych u onkologa powiedziała o swoim złym samopoczuciu i obniżonej samoocenie. Lekarka powiedziała, żeby Aneta rozważyła w takim razie operację rekonstrukcji piersi u chirurga plastycznego, gdyż czas niezbędny do wygojenia skóry po mastektomii już minął.

Aneta bardzo się ucieszyła i zaczęła zastanawiać jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej i najlepszego dla siebie lekarza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki chirurgii plastycznej?

Doświadczenie lekarza – warto poszukać specjalisty, który często styka się z problemami, które nas interesują. W przypadku Anety była to lekarka-chirurg, która posiadała ogromne doświadczenie w powiększaniu i rekonstrukcji piersi za pomocą własnego tłuszczu.

Kompetencje lekarza – długa jest droga lekarza chirurgii plastycznej, który pragnie wspiąć się na szczyty swojej dziedziny. Medycyna estetyczna ulega ciągłemu rozwojowi i wymaga od swoich adeptów nieustannej nauki i podnoszenia własnych kwalifikacji. Sugerujemy zapytać w klinice chirurgii plastycznej o dorobek medyczny i naukowy lekarza, który ma przeprowadzić operację.

Zaufanie do lekarza – kwestia zaufania w słowa lekarza są niezmiernie ważne na każdym etapie korekty medycznej. Zarówno szczerość ze strony pacjenta, jak i skrupulatne przestrzeganie zaleceń przed i pooperacyjnych jest gwarantem sukcesu i zadowolenia z efektów zabiegu.

Jak przebiega operacja rekonstrukcji piersi?

Rekonstrukcja piersi Anety przebiegła bezproblemowo. Po wstępnych konsultacjach i przygotowaniu kompletu badań lekarskich, Aneta została poddana znieczuleniu ogólnemu. Następnie lekarka chirurg plastyczny pobrała z fałdy na brzuchu Anety potrzebny tłuszcz do uzupełnienia piersi. Po odwirowaniu podała go w miejsce na klatce piersiowej. Takich zabiegów Aneta przejdzie jeszcze jeden lub dwa, gdyż pewna część tłuszczu samoistnie się wchłonie, ale już po pierwszej operacji wygląd ciała Anety się zmienił.

Aneta ma swój własny biust raczej niewielkich rozmiarów i będzie mogła niedługo zdecydować czy wystarczy jej zaznaczona wypukłość na klatce piersiowej czy też będzie się decydować na wszczepienie implantu pod warstwę tłuszczu.

Niezależnie od tej decyzji poczucie własnej wartości Anety znacznie wzrosło. Znów odważyła się na bluzkę z wycięciem pod szyją i zaczęła bardziej optymistycznie patrzeć na świat.

Operacje plastyczne to nie są wbrew powszechnej opinii kaprysy znudzonych gwiazd filmowych i szalonych muzyków. To bardzo często jedyne lekarstwo na głębokie poczucie krzywdy i ogromne kompleksy pozbawiające radości życia i pełnego spełnienia. Korekta znienawidzonego nosa, redukcja niechcianej oponki na brzuchu, rekonstrukcja lub powiększenie piersi mogą realnie zmienić życie na lepsze.

Najnowsze posty

Blog

Podniesienie biustu

10.12.2019

Podniesienie biustu – kto decyduje się na zabieg mastopeksji? Kształtne, sprężyste piersi są bez wątpienia naturalną ozdobą kobiety. Co jednak, gdy z wiekiem biust opadł? Lub gdy podczas ciąży zmienił się kształt piersi i zniekształcony biust powoduje frustrację z własnego wyglądu? Zapraszamy do zapoznania się poradami na temat zabiegu podniesienia biustu. Do kogo jest skierowany […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window