ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Klinika chirurgii plastycznej

drgrzesiak 17.01.2020

Chirurgia plastyczna – dla niektórych czy dla każdego? Kto decyduje się częściej na zabiegi w klinikach chirurgii plastycznej: panowie czy panie? Jakie operacje proponują w swej ofercie kliniki chirurgii plastycznej? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Klinika chirurgii plastycznej – dla bogatych i sławnych czy dla zwykłych ludzi?

Jeszcze do niedawna operacje plastyczne kojarzyły się z czerwonym dywanem pod nogami gwiazd kina w Hollywood lub z pierwszymi stronami gazet plotkarskich. Większości z nas zabiegi chirurgii plastycznej były bliższe celebrytom i znanym twarzom widzianym w telewizji czy estrady niż sąsiadce z bloku obok.

Ale te czasy minęły, gdyż obecnie na korekty plastyczne może sobie pozwolić średnio zamożny Kowalski znad Wisły i nie musi w tym celu kupować biletu lotniczego do Miami. Zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej dostępne są obecnie na wyciągnięcie dłoni. W Polsce mamy szeroką ofertę klinik chirurgii plastycznej, gdzie na bardzo wysokim poziomie można wykonać drobną lub bardzo zaawansowaną korektę urody.

Usługi rynku plastycznego w Polsce są traktowane z ogromnym szacunkiem i uważane są za wysoce profesjonalne na całym świecie i najlepszym tego przykładem jest fakt, że z roku na rok coraz więcej klientów z Europy wybiera polskie kliniki chirurgii plastycznej zamiast lokalnych.

Ceny zabiegów plastycznych są w przystępnych wysokościach, a poziom usług najwyższej jakości.

Jakie zabiegi można wykonać w klinice chirurgii plastycznej?

W klinice chirurgii plastycznej w Polsce można wykonać między innymi następujące zabiegi:

  • Lipofilling twarzy
  • Lifting twarzy
  • Korekta powiek
  • Powiększanie biustu tłuszczem i implantami
  • Podniesienie piersi
  • Zmniejszenie piersi
  • Rekonstrukcja piersi
  • Ginekomastia
  • Liposukcja

Na czym polegają poszczególne procedury? Omówimy je poniżej w dużym skrócie.

Lipofilling twarzy

Lipofilling twarzy lub modelowanie twarzy własnym tłuszczem to spektakularna metoda z każdym dniem zdobywająca rzesze zachwyconych efektami pacjentów. Lipofilling twarzy jest nieinwazyjnym sposobem na usunięcie zmarszczek i bruzd, wypełnienie utraconego w skutek upływającego czasu kolagenu, podniesienie i uzupełnienie skóry obwisłej z powodu nagłej utraty wagi. Wykorzystanie do zabiegu odmłodzenia skóry komórek własnego tłuszczu powoduje brak jakichkolwiek reakcji alergicznych, naturalny rezultat i długotrwały efekt. Dodatkowo nie potrzeba wykonywać cięć, a więc brak blizn przyspiesza proces regeneracji.

Tłuszcz do przeszczepu pobiera lekarz podczas zabiegu liposukcji tych partii ciała pacjenta, gdzie zebrało się go najwięcej, czyli przeważnie z brzucha, bioder, ud. Następnie chirurg odwirowuje komórki tłuszczowe, by uzyskać najbardziej wartościowy materiał i za pomocą cienkich kaniul podaje pod skórę twarzy. Liposukcja otłuszczonych części ciała pacjenta jest jedynym, a jakże wspaniałym skutkiem ubocznym zabiegu lipofilling twarzy.

Lifting twarzy

Tradycyjny zabieg liftingu twarzy polecany jest osobom po czterdziestym roku życia i starszym, które skarżą się na osuwające rysy twarzy spowodowane wiekiem. Dzięki drobnym nacięciom za uszami lekarz chirurg plastyczny naciąga skórę twarzy, modeluje ją, usuwa nadmiar tkanki i zszywa cienkimi nićmi chowając blizny za uszami. Lifting twarzy polecany jest osobom, które nie posiadają wystarczająco dużo własnej tkanki tłuszczowej potrzebnej do przeszczepu. W połączeniu z korektą powiek, lifting twarzy znacząco odmładza twarz na nawet kilkanaście lat, a efekt utrzymuje się nawet dekadę.

Korekta powiek

Zabieg podniesienia powiek jest skierowany do osób przeważnie starszych lub z naturalnie opadającymi na oczy powiekami. Grawitacja i wiek nadaje twarzy starszych osób smutny, zmęczony wyraz opuszczając powieki na oczy. Ponadto opadające powieki często przesłaniają widzenie i uniemożliwiają korzystanie z okularów. Zabieg podniesienia powiek można wtedy wykonać ze wskazań medycznych. Jest on refinansowany z funduszu NFZ.

Zabieg korekty powiek polega na chirurgicznym nacięciu powiek w linii załamania powiek i usunięciu nadmiaru tłuszczu i skóry. Następnie cięcia są zszywane cienkimi nićmi, a blizny nikną w naturalnych fałdach skóry.

Efekt podniesienia powiek otwiera oko, nadaje twarzy młodszy, weselszy wyraz oraz znacznie poprawia kąt widzenia świata.

Powiększanie biustu tłuszczem i implantami

Powiększanie biustu jest najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej na świecie. Polska nie odbiega w tym temacie od światowych rankingów.

Do powiększenia piersi wykorzystuje się dwie metody: implanty i własny tłuszcz.

Powiększanie biustu za pomocą implantów polega na wszczepieniu pod gruczoł piersiowy lub pod mięsień piersiowy sztucznego implantu.

Implanty występują w różnych kształtach i wielkościach. O wybraniu odpowiedniego implantu do budowy ciała pacjentki decyduje zainteresowana kobieta w porozumieniu z lekarzem prowadzącym zabieg. Protezy anatomiczne o naturalnym kształcie są przeważnie twardsze, natomiast implanty okrągłe są miękkie, lecz piersi trudno pomylić z naturalnymi.

Niezależnie od kształtu i rozmiaru, implanty należy wymienić kilka razy w życiu.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem łączy zabieg liposukcji i korekty kształtu biustu. Tłuszcz pobrany z ud, brzucha czy bioder jest odwirowywany, a następnie podawany za pomocą cienkich kaniul w piersi. Tłuszcz podany w piersi powiększa je, modeluje w sposób naturalny i dając wrażenie własnego biustu. Komórki tłuszczowe nie są odrzucane przez organizm, a cały zabieg nie powoduje nacięć i blizn. Rekonwalescencja jest błyskawiczna, a efekt długofalowy.

Podniesienie piersi

Na zabieg podniesienia piersi decydują się panie, których biust opadł i zdeformował się po ciąży i karmieniu dziecka lub po gwałtownej i znacznej utracie wagi ciała. Również starsze panie, których piersi zmieniły się i straciły sprężystość proszą lekarza o podniesienie biustu.

Lekarz chirurg dokonuje nacięć, modeluje biust i nadaje brodawkom nowe, naturalne miejsce. Po zabiegu trzeba przez pewien czas chodzić w specjalnym biustonoszu korekcyjnym i unikać sportu.

Zmniejszenie piersi

Czasami piersi kobiety z powodu swego znacznego ciężaru i rozmiaru powodują duże dolegliwości bólowe w kręgosłupie i przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Chirurg podczas zabiegu nadaj piersiom nowy kształt i mniejszy rozmiar oraz zmienia pozycję brodawki sutkowej.

Rekonstrukcja piersi

Panie, które utraciły pierś w wyniku choroby nowotworowej mogą w klinice chirurgii plastycznej poddać się zabiegowi rekonstrukcji piersi za pomocą implantów lub własnego tłuszczu, albo przy pomocy kombinacji tych dwóch sposobów.

Ginekomastia

Przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn podlega konieczności usunięcia za pomocą interwencji chirurgicznej. Jest to niebezpieczna przypadłość i należy ją zlikwidować, a wyniki operacji przesłać do badań, by wykluczyć obecność komórek rakowych.

Liposukcja

Na zabieg odsysania tłuszczu decydują się zarówno panie, jak i panowie. Efekt jest natychmiastowy, a w rezultacie liposukcji bardzo często pacjenci zmieniają swe nawyki żywieniowe i styl życia na zdrowszy i bardziej sportowy.

Najnowsze posty

Blog

Lipofilling twarzy – co to jest

07.08.2019

Lipofilling twarzy – co to jest Na czym polega lipofilling? Własny tłuszcz to wróg czy sojusznik? Komórki tłuszczowe naszego ciała przeważnie nie kojarzą nam się dobrze. Myśląc o tłuszczu widzimy oczyma wyobraźni fałdy na brzuchu pełne żółtej grudkowatej tkanki, nalaną twarz, nieestetyczną skórę na udach, za duży podbródek czy otłuszczone ramiona. Z ciężkim westchnieniem i […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window