ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Odsysanie tłuszczu – szybki sposób na schudnięcie

drgrzesiak 10.12.2019

Jedną z najczęściej spotykanych chorób cywilizacyjnych w krajach wysokorozwiniętych, do których należy już Polska, jest otyłość. Na szczęście wraz z rozwojem i dostępem do informacji, wzrasta też poziom wiedzy na temat zdrowego trybu życia, diety i aktywności fizycznej.

Coraz więcej osób czynnie uprawia sport i świadomie dobiera jedzenie. Co jednak, gdy sam ruch i zdrowsze jedzenie nie wystarczą, by zrzucić zbędne kilogramy? Zapraszamy do lektury, by dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wesprzeć zdrowy styl życia.

Otyłość – choroba bogatych krajów

Wraz ze wzrostem stopy życiowej, mieszkańcy Polski stanęli do niechlubnego wyścigu jakim jest nadwaga wśród dorosłych i dzieci. Daleko nam jeszcze, na szczęście do Amerykanów, Brytyjczyków i Niemców, ale przyznać trzeba, że Polacy nie chcą pozostać w tyle, jeśli chodzi o odsetek osób otyłych w społeczeństwie.

Winą za ten stan rzeczy można obarczyć przetworzone jedzenie, za dużą ilość godzin spędzanych w pozycji siedzącej, za mało ruchu i niewłaściwy styl życia.

To bardzo niedobra tendencja i przynosi już ofiary w postaci powszechnych chorób krążenia, kardiologicznych, cukrzycy i ogólnych problemów ze zdrowiem.

Na szczęście stopniowo również i stale następuje wzrost świadomości jak ważne jest zachowanie świadomej równowagi pomiędzy żywieniem, stylem życia a sportem i jak groźne dla zdrowia i samopoczucia jest uleganie pokusom zbyt obfitych posiłków.

Coraz więcej Polaków zaczyna niełatwą walkę z własnym ciałem i przyzwyczajeniami, starając się zrzucić kilogramy, by cieszyć się lepszym zdrowiem, zgrabniejszą sylwetką i większą pewnością siebie.

Nie zawsze jednak własne wysiłki i żelazna wola wystarczą, by osiągnąć cel.

Nawet po miesiącach intensywnych treningów, zrównoważonej diety i higienicznego trybu życia, często pozostaje nadmiar skóry lub niechciane wałeczki na brzuchu lub biodrach. Jak sobie z tym poradzić?

Liposukcja – zabieg odsysania tłuszczu

Osobom walczącym o smuklejszą sylwetkę i borykającym się z odbierającym motywację, efektem jo-jo, przychodzi na pomoc chirurgia plastyczna oferując zabieg odsysania tłuszczu, czyli liposukcję.

Odsysanie tłuszczu to zabieg chirurgiczny z zakresu medycyny plastycznej wykonywany w narkozie, podczas którego można w trwały, skuteczny, bezbolesny, pozbyć się zbędnego tłuszczu i wymodelować ciało.

Liposukcja nie pozostawia śladów na skórze, gdyż operacja wykonywana jest przy pomocy cienkich kaniul. Lekarz chirurg plastyk podczas zabiegu wprowadza je w ciało pacjenta poprzez niewielkie nacięcia w skórze i usuwa nadmiar komórek tłuszczowych z newralgicznych miejsc. Dobrą wiadomością jest fakt, że raz usunięte komórki tłuszczowe nie namnażają się w tym samym miejsce po wygojeniu.

Zabieg odsysania tłuszczu jest bardzo popularny zarówno wśród pań, jak i panów. Mężczyźni oczekują od zabiegu liposukcji wymodelowania sylwetki, odessania zbędnego tłuszczu i przywrócenia im z powrotem męskich proporcji. Lekarz medycyny plastycznej spełnia te oczekiwania podczas zabiegu liposukcji.

Młodsze kobiety, które planują jeszcze w przyszłości zajść w ciążę, mogą z powodzeniem odessać tłuszcz, gdyż zabieg liposukcji nie wpływa na zdolności kobiety do ciąży i laktacji. U kobiet przed planowaną ciążą nie przeprowadza się natomiast plastyki powłok brzusznych.

Pozostałe osoby, które decydują się na zabieg odsysania tłuszczu powinny liczyć się z koniecznością wykonania dodatkowej plastyki brzucha, czyli usunięcia nadmiaru skóry, zwłaszcza, jeśli podczas zabiegu usuwane są spore ilości komórek tłuszczowych. U osób z poważną nadwagą po usunięciu tłuszczu pozostają nieestetyczne nawisy skórne, które należy zredukować chirurgicznie. Korekty dokonuje chirurg w taki sposób, by miejsca po cięciach były niewidoczne, a skóra pięknie naciągnięta i wymodelowana.

Nieoczekiwane, a pozytywne skutki uboczne odsysania tłuszczu

Lekarze wykonujący zabiegi liposukcji często obserwują ciekawe i bardzo pozytywne zjawisko u swoich pacjentów.

Otóż osoby, które wcześniej przez całe lata bezskutecznie walczyły o zrzucenie zbędnych kilogramów i wpadały we frustrującą pułapkę efektu jo-jo, po zabiegu liposukcji, gdy ujrzeli swoje wymodelowane i pozbawione tłuszczu ciała, za wszelką cenę starają się utrzymać je dalej przy pomocy sportu i diety.

Pomimo, iż ostateczny rezultat operacji objawi się po około miesiącu od zabiegu, to pacjenci już na drugi dzień po wybudzeniu są zachwyceni swoimi nowymi kształtami.

Pacjenci zachęceni sukcesem i mniejszym rozmiarem ciała, zmieniają swoje przyzwyczajenia, porzucają złe nawyki i nie dopuszczają do ponownego roztycia. Zdrowie wraca, a piękna, harmonijna sylwetka pozostaje na długie lata.

Kto może decydować się na zabieg odsysania tłuszczu?

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym i przeprowadzana jest w stanie znieczulenia ogólnego, w związku z czym niezbędne jest wykonanie szeregu badań przed operacją.

Do zabiegu odsysania tłuszczu mogą przystąpić osoby w dobrym ogólnym stanie zdrowia. Przeciwskazaniem do wykonania liposukcji są choroby nowotworowe, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, problemy z nerkami, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroby psychiczne. Kobietom w ciąży nie wykonuje się odsysania tłuszczu.

Szczegółowych informacji udzieli lekarz prowadzący operację w klinice chirurgii plastycznej. Podczas wizyty konsultacyjnej zbierze wywiad i zleci niezbędne badania lekarskie. Jest to również najlepsza okazja, by zadać wszelkie nurtujące nas pytania i rozwiać wątpliwości.

Jaka jest cena odsysania tłuszczu?

Na koszt odsysania tłuszczu z brzucha składa się wiele zmiennych. Wynajem pomieszczeń kliniki i sali operacyjnej, zakup niezbędnego wyposażenia medycznego, materiały pomocnicze, praca zespołu pielęgniarskiego i wynagrodzenie lekarza anestezjologa.

Na cenę zabiegu największy wpływ ma renoma, doświadczenie i wiedza lekarza chirurga plastycznego.

Czemu?

Długie, żmudne i wymagające studia medyczne, całe lata praktyk w szpitalach państwowych na oddziałach leczenia ofiar wypadków, szkolenia, warsztaty, seminaria i międzynarodowe konferencje. Tak przebiega droga nauki ambitnego lekarza chirurga plastycznego. Świadomy lekarz zdaje sobie sprawę, że nauka w zawodzie praktycznie nigdy się nie kończy, że powinien na bieżąco uzupełniać wiedzę z zakresu medycyny plastycznej, gdyż cały czas naukowcy z całego świata dokonują nowych odkryć. Lekarz często jeździ po świecie wymieniając się doświadczeniem z kolegami z innych krajów. Uczy się bez przerwy i za własne pieniądze.

Dlatego ważne jest, by przy wyborze lekarza sprawdzić jego kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Tylko chirurga z dwudziesto-, trzydziestoletnim stażem

Najnowsze posty

Blog

Biust po ciąży – jak wrócić do formy?

18.05.2020

Okres ciąży w życiu kobiety to magiczny czas. Radosne oczekiwanie, przygotowania i plany na przyjęcie nowego członka rodziny. Ciało przyszłej matki zmienia się, by stworzyć warunki życia dla noworodka. Jak jednak powrócić do formy po okresie ciąży? Jak przywrócić biustowi po ciąży wcześniejszy wygląd? Zapraszamy do lektury. Ciąża i okres karmienia Natura wyposażyła ciało przyszłej […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window