ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Operacja nosa – ile kosztuje

drgrzesiak 07.08.2019

Operacja nosa – ile kosztuje

Jeśli uważasz, że Twój wygląd zrujnowany jest przez zbyt szeroki, garbaty, złamany nos, gdy opadający koniuszek nadaje Ci w Twoim przekonaniu smutnej i złośliwej fizjonomii lub gdy Twoja żona grozi Ci rozwodem, jeśli nie przestaniesz chrapać w nocy z powodu skrzywionej przegrody nosowej, to zatrzymaj się przez chwilę.

Jeżeli myjąc co rano zęby z niechęcią patrzysz w lustro, bo widzisz w nim wyłącznie swój brzydki nos, to dzisiejsze słowa są kierowane właśnie do Ciebie.

W samotności przeglądasz strony internetowe przyglądając się ofertom klinik medycyny chirurgicznej, ale boisz się rezultatów? Rozmawiałeś z rodziną o operacji nosa, ale nastraszyli Cię karykaturalnymi efektami? Obawiasz się wysokich kosztów takiego zabiegu?

Zapraszamy do lektury. Ten artykuł skierowany jest właśnie do Ciebie.

Co to jest plastyka nosa? Kto decyduje się na operację nosa?

Ile kosztuje korekta nosa?

Zabieg korekty nosa, zwany również rynoplastyką, to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. Pierwsze miejsce należy bezdyskusyjnie do zabiegów powiększania piersi.

Ale jeśli nawet nie najbardziej popularna, to na pewno wykonywana od najdawniejszych czasów. Już w starożytnych Indiach podejmowano próby przywrócenia urody osobom po amputacjach nosa czy uszu.

Przez tysiąclecia ludzkiej historii człowiek próbował poprawiać Matkę Naturę lub niwelować efekty wypadków czy działań wojennych.

Z różnym skutkiem.

Obecnie medycyna plastyczna jest na zaawansowanym poziomie, a lekarze, którzy wykonują korekty defektów urody to specjaliści najwyższej jakości. Wrócimy do nich później, a na razie skupmy się na osobach, które rozważają operację plastyczną nosa.

Nos jest głównym organem węchu i ważną częścią układu oddechowego. Ponadto stanowi centralny punkt na twarzy człowieka nadając jej określony wyraz.

Co „mówi” o nas nasz nos?

Nosy o opadających końcówkach potrafią nadać twarzy złośliwego, ponurego wyglądu i wyraźnie postarzają. Haczykowate, wyposażone w narośla straszyły dzieci z kart książek o Babie Jadze.

Duże, klasyczne, rzymskie nosy mężczyznom dodają stanowczości i wydają się mówić o sile ich właściciela. Były oznaką waleczności i niedościgłym przedmiotem marzeń panów w starożytnym Rzymie.

Smukłe, wąskie nosy przypisywane były członkom rodziny królewskiej lub arystokratom, w których żyłach płynęła błękitna krew.

Niegdyś zadarte nosy świadczyły o przebytych chorobach, a obecnie wyłącznie o wesołym usposobieniu.

Złamane nosy były oznaką kłopotów z prawem lub znakiem rozpoznawczym bokserów.

O zabawnych przekonaniach mówiących o związku dużych, męskich nosów z ich przyrodzeniem nie musimy przypominać.

Nos jest ważnym elementem naszej anatomii i centralnym punktem wyznaczającym harmonię twarzy.

Jak wygląda operacja plastyczna nosa?

Gdy decyzja o korekcie nosa została podjęta, czas na kilka słów wyjaśnienia.

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz chirurg plastyczny wyjaśni zakres zabiegu oraz przygotuje listę badań do wykonania.

W zależności od problemu z jakim przychodzimy i naszych oczekiwań, lekarz zdecyduje się na rodzaj operacji. Podczas narkozy pacjenta, lekarz dokonuje nacięć w wewnętrznych lub zewnętrznych powłokach nosa, by otrzymać wygodny dostęp do struktur kostnych i chrzęstnych.

Następnie modeluje i zaszywa nos cieniutkimi nićmi.

Blizny pooperacyjne są po kilku miesiącach praktycznie niewidoczne.

W przewodach nosowych przez pewien czas po zabiegu są pozostawione setony, czyli opatrunki zabezpieczające oraz nos jest chroniony przez lekki i niewielki gips w cielistym kolorze.

Ile kosztuje korekta nosa?

Korekta nosa jest porównywana do budowy domu. Potrzebna jest trwała konstrukcja, niezakłócona wentylacja, mocne ściany. Gwarancja stabilności na kolejne dziesiątki lat. Do tego dochodzi aspekt estetyczny. Subtelne pozostałości po skalpelu i elegancki kształt końcowy. Architekt musi znać się na swojej robocie.

Operacja nosa powinna być przeprowadzona przez doświadczonego lekarza chirurga plastycznego.

Doświadczenie zaś zdobywa się latami wymagających studiów medycznych i niezliczoną ilością godzin przy stole operacyjnym.

Do tego dochodzą szkolenia, sympozja, warsztaty i znów edukacja, edukacja, edukacja.

Dobry lekarz chirurg plastyczny uczy się długo, wybitny – całe życie poszukuje nowych rozwiązań.

By znaleźć wybitnego lekarza nie należy kierować się wyłącznie ceną, choć zbyt niska powinna nas zaniepokoić.

Specjalista o długim stażu pracy będzie miał za sobą 25 – 30 lat doświadczenia. Otrzymane wykształcenie powinno być weryfikowalne poprzez certyfikaty i dyplomy. Nie zapomnijcie zapytać o to podczas wizyty w klinice chirurgii plastycznej.

Dobry specjalista w przystępny sposób wyjaśni jaki zakres korekty jest możliwy w naszym przypadku i jakie są ograniczenia podczas rekonwalescencji.

Będzie miał dla nas czas i cierpliwość. Rozwieje wątpliwości i uspokoi.

Jeżeli jednak koszt zabiegu okaże się dla nas zbyt wysoki, proszę zapytać o możliwość rozłożenia ceny na raty, gdyż nowoczesne kliniki medycyny plastycznej oferują dogodne narzędzia finansowe, by przybliżyć swe usługi szerszej grupie odbiorców.

Najnowsze posty

Blog

Wampirzy lifting

10.12.2019

Wampirzy lifting – zalety kuracji osoczem bogatopłytkowym Jednym z najciekawszych, bo bezinwazyjnym, bezpiecznym i skutecznym sposobem na rewitalizację skóry twarzy, głowy czy szyi jest kuracja osoczem bogatopłytkowym, potocznie zwana jako wampirzy lifting. Na czym polega wampirzy lifting? Jakich efektów możemy się spodziewać? Ile kosztuje? Odpowiedzi w dalszej części artykułu. Na czym polega wampirzy lifting? Zabieg […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window