ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Operacja plastyczna w Warszawie

drgrzesiak 11.09.2019

Operacje plastyczne zawsze budziły ogromne zainteresowanie opinii publicznej. Plotkarskie serwisy z całego świata z niesłabnącą fascynacją roztrząsały czy dana gwiazda filmu, estrady czy sportu przeszły korektę plastyczną i której części ciała. Nie ukrywajmy, że dzieje się tak tylko i wyłącznie dlatego, że to nas, czytelników i odbiorców temat korekt plastycznych bardzo interesuje.

Operacje plastyczne – dla wszystkich czy wybranych?

Piękne aktorki, charyzmatyczni piosenkarze, popularni prowadzący przyciągają uwagę tłumów. Fascynuje nas ich życie miłosne, ciekawostki zza kulis oraz oczywiście, przeprowadzane zabiegi kosmetyczne. Dla nas, zwykłych śmiertelników, życie na celebryckim Olimpie jest niedościgłe, budzi zachwyt i westchnienie zazdrości.

Na szczęście nowoczesna medycyna plastyczna jest już w zasięgu ręki przeciętnego mieszkańca kraju nad Wisłą.

Nie trzeba jeździć Rolls Roycem i ubierać się na Rodeo Drive, by podobnie jak Angellina Jolie zrobić sobie korektę plastyczną nosa.

Świetni lekarze i znakomite kliniki są dostępni również u nas, w Polsce. Gdzie zrobić sobie operację plastyczną w Warszawie? Ile kosztuje operacja plastyczna? Czy operacja plastyczna jest bezpieczna? To najczęstsze pytania z zakresu medycyny plastycznej.

Czy operacja plastyczna jest bezpieczna? 

Operacja plastyczna jest zabiegiem chirurgicznym i by była bezpieczna oraz zakończyła się powodzeniem, powinna być poprzedzona wnikliwym wywiadem lekarskim, wykonaniem szeregu niezbędnych badań, a po zakończeniu, pacjent powinien rygorystycznie postępować według zaleceń lekarza.

Wywiad, badania i postępowanie według zaleceń w połączeniu z wiedzą, doświadczeniem i talentem lekarza złożą się na bezpieczną i zakończoną sukcesem operację plastyczną.

Kto może mieć przeprowadzoną operację plastyczną?

Każda osoba pełnoletnia (w niektórych przypadkach możliwe jest przeprowadzenie korekty u niepełnoletniego, przy zgodzie rodziców) w dobrym, ogólnym stanie zdrowia. Poważne choroby, takie jak nowotwory, choroby nerek, zaburzenia krzepliwości, infekcje są poważnymi przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, głównie z powodu towarzyszącej mu narkozie.

Czy operacje plastyczne są bolesne?

Nie, operacje plastyczne nie są bolesne. Bezpieczeństwo pacjenta i jego komfort podczas zabiegu i w czasie rekonwalescencji jest kluczowym, na równi z efektem wizualnym, zadaniem dla adeptów medycyny plastycznej. Korekty plastyczne dokonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, by zniwelować nieprzyjemne uczucia towarzyszące pracy lekarza. Jedynie czasowe opuchlizny, krwiaki, zasinienia i wybroczyny są dopuszczalnymi skutkami ubocznymi operacji plastycznych, a i one po upływie kilku dni zanikają.

Medycyna plastyczna tym się różni od zwykłych zabiegów chirurgicznych, że nie ratuje życia stawiając za priorytet czas i szybki skutek, a pochyla się nisko nad komfortem pacjenta i jego zadowoleniem z efektów.

Gdzie zrobić operację plastyczną w Warszawie?

 Szukając kliniki plastycznej i lekarza chirurga należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

  • Rekomendacje pacjentów
  • Doświadczenie i wiedza lekarza chirurga
  • Podejście lekarza do pacjenta
  • Nowoczesne wyposażenie kliniki
  • Narzędzia finansowe wspomagające koszt usługi

Rekomendacje pacjentów – jeśli nie znamy nikogo, kto w naszym otoczeniu poddał się operacji plastycznej, to zawsze warto przeczytać co na temat danego lekarza piszą internauci. Nie jest to może do końca sprawdzone źródło, ale czasem można się nim posiłkować.

Doświadczenie i wiedza lekarza chirurga – długa droga edukacji i praktyki skutkuje pewną ręką i doświadczeniem koniecznym do przeprowadzenia delikatnych zabiegów plastycznych. Na stronie kliniki lub samego lekarza powinna być wyczerpująca informacja o ukończonych studiach, zdobytych certyfikatach i odbytych szkoleniach. Renomowany chirurg z dwudziesto-, trzydziestoletnim stażem na pewno zadba o uzupełnienie takich informacji, by wzmocnić zaufanie pacjenta.

Podejście lekarza do pacjenta – spokojny, rzeczowy i cierpliwy lekarz podczas spotkania w klinice w wyczerpujący sposób tłumaczący przebieg i skutki zabiegu na pewno przekona pacjenta do siebie i proponowanego sposobu postępowania. Pełne zaufanie pacjenta do lekarza jest niezbędne w przypadku zabiegów plastycznych.

Nowoczesne wyposażenie kliniki – czysta, nowoczesna sala operacyjna, zgrany zespół wspomagający, cisza i spokój podczas zabiegu i podczas rekonwalescencji po operacji, to ważne czynniki argumentujące za daną kliniką. Unikajmy chaosu, bałaganu, brudu i nerwowości w miejscu, gdzie ma być przeprowadzona operacja plastyczna.

Narzędzia finansowe wspomagające koszt usługi – wieloletnia edukacja i doświadczenie lekarza prowadzącego ma oczywisty wpływ na jakość i cenę za jego usługi. Przestrzegamy przed podejmowaniem decyzji na podstawie wyłącznie niskiej ceny, gdyż może to odbić się na efektach końcowych zabiegu. Aby przybliżyć szerszym kręgom zainteresowanych usługi plastyczne, banki proponują ciekawe i dogodne narzędzia do rozkładania kosztów na raty. Przypomina to nieco zakup nowego telewizora lub kanapy, z tym, że rezultat operacji plastycznej zostanie z nami potem na całe lata, jeśli nie na życie.

Najnowsze posty

Blog

Zmarszczki marionetki – jak się ich pozbyć?

18.05.2020

Zmarszczki marionetki, zmarszczki smutku – tak nazywają się potocznie głębokie linie w skórze występujące po obydwu stronach ust. Ciągną się one w dół, ściągając wargi w podkówkę i nadając całej twarzy smutny, ponury lub groźny wygląd. Jakie są metody na ich usunięcie? Zapraszamy do dalszej części artykułu. Jak wyglądają zmarszczki marionetki? Jak sama nazwa wskazuje, […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window