ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Operacje plastyczne w warszawie

drgrzesiak 11.10.2019

Operacje plastyczne – drogi, zbędny luksus czy symbol naszych czasów?

Magda ma trzydzieści siedem lat , jest wziętą księgową z Warszawy i mamą trzech ślicznych dziewczynek. Mąż jest nauczycielem uczącym chemii w podwarszawskiej szkole. Magda ma szczęśliwą rodzinę i spełnia się w swojej pracy. Prowadzi z powodzeniem od dziesięciu lat swoje własne biuro księgowe i klienci chwalą Magdę za profesjonalizm i znajomość przepisów.

Życie Magdy można by z powodzeniem uznać za spełnione i szczęśliwe, ale …. no właśnie, sama Magda nie jest zadowolona.

Magda po urodzeniu ostatniej córeczki przytyła ponad dwadzieścia kilogramów i nie udało jej się zrzucić po porodzie ani grama. Co więcej, przytyła jeszcze zajadając słodyczami stres związany z utratą figury. Nadwaga szczególnie rzucająca się w oczy z powodu niewielkiego wzrostu sprawiała przykrość Magdzie, więc praktycznie przestała patrzeć w lustro.

Ciało kobiety po ciąży się zmienia

Burza hormonalna, która przetacza się przez ciało kobiety podczas ciąży oraz zmiany, które następują, by nowe życie mogło się rozwijać bezpiecznie i szczęśliwie urodzić sprawiają, że ciało kobiety się zmienia. Przyszła matka przybiera znacznie na wadze, co jest zjawiskiem normalnym, lecz przeważnie w kilka miesięcy po porodzie odzyskuje poprzednią figurę.

Jednak nie zawsze tak się dzieje. Niektóre panie nigdy nie powracają do rozmiaru noszonego przed ciążą, co dla wielu z nich jest przyczyną ogromnych kompleksów.

Nie mogą patrzeć na naciągniętą skórę na brzuchu, rozstępy i zaburzone proporcje ciała. Często chwytają się wtedy drastycznych metod, by odzyskać figurę. Drakońskie, wycieńczające diety często przynoszą odwrotny skutek i frustrujący efekt jo-jo. Zbilansowane, zdrowe posiłki w połączeniu z racjonalnym i systematycznym wysiłkiem fizycznym są najlepszym rozwiązaniem dla kobiet planujących zrzucić wagę po ciąży.

Co jednak, gdy zasady zdrowego żywienia i uprawianie sportu nie przynoszą pożądanych rezultatów? Co zrobić, gdy brzydkie wałki na brzuchu przeszkadzają i nie chcą zniknąć? Gdy piersi tracą sprężystość i ładny kształt?

Z pomocą w takich przypadkach przychodzi nowoczesna medycyna plastyczna oferując zabiegi skierowane do pań niezadowolonych ze swojego ciała po ciąży (mommy makeover), czyli  liposukcji oraz plastyki powłok brzusznych i piersi podczas jednej operacji.

Magda zgłosiła się do jednej z warszawskich klinik oferujących operacje plastyczne i przeszła z powodzeniem komplet zabiegów korygujących ciało. Podczas jednej operacji uda i brzuch Magdy zostały odessane, wymodelowane i napięte. Odessany tłuszcz posłużył jako naturalny wypełniacz do skorygowania kształtu piersi, które uniosły się po zabiegu i ładnie wypełniły.

Pomimo, iż na ostateczny efekt trzeba poczekać, aż wygoją się wszystkie miejsca po ingerencji lekarza, to już dzień po operacji Magda była zachwycona nową figurą.

Nowe życie po operacji plastycznej.

Po całkowitym powrocie do zdrowia, Magda nabrała nowej energii do systematycznego uprawiania sportu i zdecydowała się na zbilansowaną dietę.

Dzięki temu o dwa numery mniejsza garderoba została z nią na wiele lat.

Bardzo często pacjenci, którzy decydują się na liposukcję, widząc szybki i wręcz spektakularny rezultat po zabiegu zmieniają styl życia na zdrowszy, by nie zaprzepaścić efektów osiągniętych skalpelem.

Magda była bardzo zadowolona z decyzji poddania się operacji plastycznej w jednej z klinik z Warszawy. Już wie, że niepotrzebnie się martwiła i zwlekała. „Życie jest za krótkie, by je spędzić w kompleksach” – mówiła swoim koleżankom, które też borykały się z wahaniami czy poprawić urodę skalpelem.

Co jednak, jeśli nie ma wśród naszych znajomych nikogo, kto mógłby z czystym sumieniem polecić lekarza czy klinikę oferującą operacje plastyczne? Gdy nie mamy pojęcia o cenach zabiegów? Według jakich kryteriów wybierać lekarza? Ceny? Jakości? Doświadczenia? Renomy?

Na początku sugerujemy wybór jednej z przychodni z Warszawy lub innej większej aglomeracji. Duże miasta przyciągają jak magnes znakomitych specjalistów, również w dziedzinie chirurgii plastycznej.

Następnym krokiem jest zasięgnięcie opinii o lekarzu prowadzącym. I w tym miejscu należy się zatrzymać, by dowiedzieć się więcej o edukacji chirurga. Każdy szanujący się lekarz, dokonujący operacji plastycznych stara się zachwalić własne umiejętności. Jak dowiedzieć się który z lekarzy jest najlepszy?

Wiek

Cóż, nie da się ukryć, że pewna ręka i doświadczenie wymagają lat, na nawet dekad praktyki i edukacji. W związku z tym najlepsi lekarze o opinii mistrzów są przeważnie w średnim wieku, czyli po czterdziestym roku życia.

Edukacja

Wspomniane wcześniej lata nauki to studia medyczne, staże, prace naukowe, szkolenia, warsztaty i sympozja. Ambitny lekarz chirurg nigdy nie przestaje się uczyć. Uczestniczy w międzynarodowych zjazdach i wymienia doświadczenia z kolegami po fachu. Na dowód swej drogi naukowej prezentuje certyfikaty i dyplomy. To bardzo ważny argument przy wyborze chirurga dla siebie. Sugerujemy zapytać o udokumentowanie drogi samego lekarza lub w recepcji wybranej kliniki.

Rekomendacje

Najlepszymi rekomendacjami są opinie samych pacjentów. Często prezentują oni swoje wnioski na stronie kliniki. Renomowany lekarz jest osobą bardzo zapracowaną i może się pochwalić spora liczbą przeprowadzonych operacji plastycznych.

Ile kosztuje operacja plastyczna?

Na koszt operacji plastycznej składa się wiele czynników.

Jednym z nich jest wynagrodzenie lekarza prowadzącego. I trzeba zaznaczyć, że renomowani chirurdzy plastyczni są przeważnie drożsi od początkujących lekarzy, ale w przypadku zdrowia i urody sugerujemy skorzystanie z doświadczonych specjalistów.

Koszt sali operacyjnej i zespołu medycznego – wyposażenie sali operacyjnej, wynagrodzenie lekarza anestezjologa, pielęgniarek, opatrunki i materiały pomocnicze.

Operacje plastyczne nie są zabiegami refundowanymi przez NFZ i za ich przeprowadzenie płaci sam pacjent, lecz jeśli jednorazowy koszt zabiegu jest zbyt wysoki, to nowoczesne kliniki oferują swoim pacjentom dogodne narzędzia finansowe, takie jak raty kredytowe, które można spłacać podobnie jak zakup sofy czy lodówki. Dzięki temu można pozwolić sobie na skorzystanie z usług najlepszych lekarzy bez konieczności kompromisów.

Najnowsze posty

Blog

Ile kosztuje powiększenie biustu?

11.10.2019

Powiększanie piersi to jeden z najpowszechniej wykonywanych na świecie zabiegów chirurgicznych. Czemu tak jest? Kto decyduje się na powiększanie piersi? Czy z implantami można karmić piersią? Ile kosztuje powiększenie biustu? Jakie są metody? Czy powiększanie biustu boli i czy jest bezpieczne? Na te pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć w poniższy artykule. Zabieg powiększania piersi jest […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window