ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Plastyka brzucha – co to jest

drgrzesiak 07.08.2019

Plastyka brzucha –  co to jest 

Gdy dieta i sport nie wystarczają do akceptacji własnego ciała

Zabieg plastyki powłok brzusznych to chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry pozostałego w wyniku zbyt szybkiego schudnięcia, po ciąży lub jako wspomaganie przy liposukcji. Decydują się na niego osoby, u których ćwiczenia i dieta nie przyniosły pożądanego rezultatu.

Co to jest plastyka brzucha? Dla kogo jest przeznaczona?

Agnieszka, czterdziestoletnia manikiurzystka od zawsze była puszysta. Pochodziła z rodziny, gdzie jadło się dużo i tłusto, a ruch fizyczny ograniczał się wyłącznie do krótkich spacerów z psem po parku.

Agnieszce nie przeszkadzała jej figura. Miała pracę w pobliskim salonie urody, kochającego męża i zaraz po ślubie zaszła w ciążę. Ku radości przyszłych rodziców, urodziła zdrowe bliźnięta.

Wrodzone skłonności do tycia, brak umiaru w jedzeniu podczas okresu ciąży, dały Agnieszce w rezultacie dodatkowe trzydzieści kilogramów nadwagi.

Po powrocie do pracy młoda mama nie umiała zrzucić zbędnego bagażu. Nie starała się również za mocno.

Sytuację pogorszył dodatkowo siedzący tryb pracy Agnieszki.

Lata mijały i Agnieszka pogodziła się ze swoim ponad stukilowym ciałem.

Pierwszym ostrzeżeniem były kłopoty z oddychaniem. Lekarz surowo zalecił pacjentce zrzucenie wagi, zmianę diety i sposobu życia na bardziej higieniczny. Postraszył chorobą wieńcową, miażdżycą i nadciśnieniem tętniczym.

Trzeba przyznać Agnieszce, że podjęła próbę odchudzania i zapisała się do klubu fitness. Niestety, skończyło się na jednej wizycie, bo motywacja do sportu poległa w konfrontacji ze szczupłymi i zgrabnymi ciałami innych użytkowników siłowni. Wstyd za własną nadwagę pchnął Agnieszkę w kompulsywnym ruchu w stronę cukierni. Zaczęła zajadać stres związany z niemożnością schudnięcia.

Efekt był łatwy do przewidzenia. Dodatkowe kilogramy nadwagi.

Drugim ostrzeżeniem były poważne bóle placów i kolan. Trzeci, najbardziej bolesny przydarzył jej się w pracy, gdy przypadkiem usłyszała grubiański komentarz na swój temat od jednej z klientek.

Decyzja o zrzuceniu wagi została podjęta.

Agnieszka rozpoczęła trudną i mozolną walkę o zdrowie i urodę. Po kilkunastu miesiącach ćwiczeń i diety udało jej się zrzucić prawie pięćdziesiąt kilogramów. To był ogromny sukces. Radość Agnieszki psuł jednak wygląd ciała po gwałtownej utracie wagi.

Wiszące fałdy skóry na brzuchu, ramionach i nad kolanami nie znikały pomimo zdrowego trybu życia i uprawiania sportu.

I niestety nie znikną samoistnie.

W problemie Agnieszki pomoże wyłącznie plastyka brzucha i zabieg liposukcji.

Na czym polega zabieg plastyki brzucha?

Lekarz chirurg o specjalności medycyny plastycznej usuwa w czasie zabiegu chirurgicznego nadmiar skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej. Pacjent pozostaje w stanie znieczulenia ogólnego, do którego kwalifikuje lekarz anestezjolog po przeprowadzeniu wywiadu i szeregu badań.

Podczas operacji zostaje wykonane nacięcie od biodra do biodra tuż nad linią łonową, by zminimalizować ślady interwencji. Blizna jest bardzo cienka i znika po upływie kilku miesięcy. Przy większej ingerencji zmniejszane są również plecy i boczne części ciała.

Chirurg wycina delikatnie pępek, dokonuje korekty mięśni prostych brzucha, usuwa duży płat, naciąga pozostawioną skórę i umieszcza pępek w nowym miejscu, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

Często dodatkowo wykonywany jest zabieg liposukcji, który spektakularnie pozwala pozbyć się tłuszczu i wymodelować sylwetkę.

Po zabiegu pacjent pozostaje na kilka tygodni w specjalnym ubraniu obciskającym.

Do zabiegu plastyki brzucha mogą przystąpić osoby ogólnie zdrowe. Przeciwskazaniem do wykonania plastyki powłok brzusznych są choroby takie jak cukrzyca, problemy z nerkami, zaburzenia krzepliwości.

Ponadto kobiety planujące w przyszłości posiadanie dzieci nie powinny decydować się na plastykę brzucha, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonały sobie liposukcję, jeśli cierpią z powodu otyłości.

Ile kosztuje plastyka brzucha?

Agnieszka, podobnie jak inne, mniej zamożne osoby obawiała się, że zabieg plastyki brzucha przerośnie jej możliwości finansowe, a nie chciała skorzystać z oferty najtańszej kliniki medycyny plastycznej w mieście, słusznie obawiając się, że niska cena jest podyktowana mniejszym doświadczeniem lekarzy tam pracujących.

Decyzję pomogła podjąć Agnieszce wizyta w renomowanej klinice, gdzie porozmawiała z doświadczoną specjalistką. Dowiedziała się jaki staż pracy ma lekarka chirurg plastyczny i jaką przeszła drogę edukacyjną, by wyspecjalizować się w plastyce brzucha. Otrzymała informacje jak przebiega zabieg, jakie są możliwe skutki i czego ma unikać po zabiegu. Wątpliwości zostały rozwiane, a dodatkowo dowiedziała się o możliwości rozłożenia kosztu zabiegu na dogodne raty. Przypominało to zaciąganie kredytu na zakup kanapy do salonu.

Agnieszka, podobnie jak wiele innych osób zdecydowała się na zabieg liposukcji i plastyki brzucha, czym zmieniła nie tylko swój wygląd, ale i uratowała zdrowie, gdyż nowe, pięknie wymodelowane ciało stanowiło znakomitą motywację do wysiłku nad sobą.

Najnowsze posty

Blog, Korekta nosa

Gdzie najlepiej wykonać operację plastyczną nosa?

11.09.2019

Operacje plastyczne nosa, zaraz po powiększaniu piersi, to najpopularniejszy rodzaj zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej zarówno w Polsce, jak i na świecie. I mimo, iż panie dalej przodują w liczbie wykonywanych operacji upiększających, to panowie z roku na rok dzielnie je doganiają. Poziom dzisiejszej medycyny plastycznej pozwala na korektę defektów natury i jednoczesne zachowanie swojej […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window