ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Powiększanie piersi tłuszczem – na czym polega

drgrzesiak 07.08.2019

Powiększanie piersi tłuszczem – na czym polega

Lipofilling piersi lub też powiększanie piersi własnym tłuszczem to jedno z przełomowych odkryć nauki i medycyny plastycznej ostatnich czasów. Własny tłuszcz jako całkowicie naturalny wypełniacz nie jest odrzucany przez organizm, efekty są widoczne od razu po zabiegu, nie pozostawia widocznych śladów i jest całkowicie bezpieczny.

Zalet jest dużo więcej i wrócimy do nich w dalszej części artykułu. Na początku wyjaśnimy do kogo adresowany jest lipofilling piersi i jak powiększa się piersi tłuszczem.

…gdy nie akceptujemy zmian w wyglądzie po porodzie i karmieniu…

Trzydziestoletnia prawniczka, Kasia trafiła do kliniki medycyny plastycznej, gdy skończyła karmić piersią drugie dziecko.

Bardzo kocha swoje maluchy, ale po kilku latach opieki nad nimi chętnie wróciłaby do pracy. Znalazła dzieciom opiekunkę i z niecierpliwością oczekiwała na umówiony termin spotkania z szefową w swojej dawnej kancelarii.

Przymierzając garsonki i kostiumy z czasów sprzed ciąży z rozpaczą odkryła, że w nic się nie mieści. W domu chodziła w wygodnych, mało zobowiązujących ubraniach, ale teraz będzie musiała wrócić do formalnych strojów prawnika.

Dwie ciąże i okres karmienia pozostawiły ślad na figurze Kasi.

Natura uzbroiła kobiece ciało w mechanizmy pozwalające mu powiększyć swoje gabaryty, wykarmić potomstwo i wrócić mniej więcej do rozmiarów sprzed ciąży, ale nie zawsze.

Czasami jednak powrót po poprzedniego rozmiaru jest niezwykle trudny, lub wręcz niemożliwy. Kasia z determinacją rozpoczęła proces diety i ćwiczeń.

Po kilku miesiącach mogła nawet poszczyć się kilkoma kilogramami zrzuconej wagi, ale pozostał nieestetyczny wałek tłuszczu w pasie oraz problem piersi.

Piersi Kasi niegdyś niewielkie, ale kształtne i jędrne, po ciąży zmieniły się w dwa obwisłe płaty skóry. Utraciły swój kształt, opadły i przestały być atrakcyjne. Oponka w okolicy brzucha i zaburzone proporcje piersi zmieniły harmonię ciała Kasi. Młoda mama czuła się nieatrakcyjna i sfrustrowana. Złe samopoczucie Kasi miało wpływ na jej życie seksualne i obniżone poczucie wartości.

Żaden sport ani dieta nie pomogą na obwisły biust. Stąd też wizyta Kasi u lekarza medycyny plastycznej.

Po lipofillingu piersi i zdecydowaniu się jednocześnie na zabieg mommy makeover (przemiana mamy), który polega na poprawieniu drobnymi korektami ciało kobiety po porodzie, Kasia nie tylko odzyskała piękne proporcje piersi w stosunku do krzywizny bioder i brzucha. Ponadto uzyskała jędrny, naturalny i miękki biust, odtłuszczone liposukcją uda i okolice kolan, a plastyka krocza i pochwy przywróciła tym częściom ciała swój pierwotny wygląd. Brzydka blizna po cesarskim cięciu znikła, zastąpiona delikatną, cienką kreską, która zblednie po pewnym czasie.

….gdy pragniemy dużego, kształtnego biustu, ale chcemy uniknąć blizn pooperacyjnych i twardych, nienaturalnych implantów….

jak powiększa się piersi tłuszczem?

Piersi można powiększyć na dwa sposoby: tradycyjnie, poprzez implanty oraz za pomocą własnego tłuszczu.

Pierwsza metoda stosowana jest od dawna i przynosi efekt znacznie powiększonego, twardego biustu. Piersi są wyraźnie podniesione. Rozmiar można zwiększyć nawet kilkukrotnie. Minusem są niewielkie blizny i konieczność wymiany implantów kilka razy w życiu. W rzadkich przypadkach następuje odrzucenie sztucznego materiału implantów.

Powiększenie własnym tłuszczem pozostawia piersi miękkie, naturalne w dotyku i poddające się prawu grawitacji, co zwiększa naturalność efektu końcowego. Wypełniaczem jest własny tłuszcz, co zapobiega odrzutom i nie powoduje komplikacji. Zaletą też jest brak blizn pooperacyjnych i natychmiastowy efekt po operacji. Ponadto krótki czas trwania i rekonwalescencji. Jest to metoda małoinwazyjna, bezpieczna i bezbolesna.

….gdy rak zabiera nie tylko włosy…

Nowotwór piersi pozbawia kobiety zdrowia, urody oraz zmusza do ciężkiego leczenia

i rekonwalescencji. W skrajnych przypadkach odbiera życie.

Jednym z najbardziej trudnych skutków ubocznych, z którymi muszą zmierzyć się amazonki, to zachwiane poczucie kobiecości i zrujnowana pewność siebie.

Kobiety, u których zdiagnozowano raka piersi i musiały poddać się zabiegowi mastektomii mogą dokonać rekonstrukcji za pomocą przeszczepu własnego tłuszczu.

Niezależnie czy chodzi o uzupełnienie częściowo wyciętej tkanki w operacji oszczędzającej, czy o zabieg usunięcia piersi, wygląd ciała pacjentki można przywrócić do stanu wysoce zadowalającego.

Naturalność materiału wypełniającego i szybki czas rekonwalescencji jest tu argumentem kluczowym.

Zabiegi rekonstrukcji piersi po mastektomii oferowane przez NFZ niestety nie obejmują transferu tłuszczu, a szkoda, bo to bez wątpienia najlepsza metoda obecnie dostępna na rynku medycznym.

….gdy natura poskąpiła ciału symetrii…

Piersi kobiece nie zawsze są idealnie równe. Zdarzają się znaczące różnice w rozmiarach pomiędzy prawą a lewą, co jest dużym utrudnieniem w życiu kobiety i powodem kompleksów.

Uzupełnienie ubytków, wymodelowanie kształtu i przywrócenie proporcji jest możliwe przy wykorzystaniu techniki przeszczepu własnego tłuszczu. Efekt jest trwały i bezpieczny.

Powiększanie piersi tłuszczem na czym polega?

Lipofilling piersi można podzielić na trzy główne etapy.

Pierwszy etap – pobranie materiału do przeszczepu.

Pacjentka poddana zostaje znieczuleniu ogólnemu w celu maksymalnego zwiększenie jej komfortu podczas liposukcji. Lekarz plastyczny pobiera tkankę tłuszczową z rejonów ciała pacjentki, gdzie zbiera się jej najwięcej. Przeważnie jest to okolica brzucha, boczków, ud, dołów podkolanowych. Jednorazowo pobiera się go około 30 ml. Dodatkowo wyrównuje i modeluje te części ciała za pomocą cieniutkich kaniuli. Pacjentka po wybudzeniu z zaskoczeniem stwierdzi, że nie tylko ma piękny biust, ale również jest szczuplejsza i zgrabniejsza w newralgicznych rejonach ciała, które kiedyś z zawstydzeniem zakrywała.

Etap drugi – przygotowanie materiału do przeszczepu.

Pobrany tłuszcz zostaje poddawany odwirowaniu. W tym procesie materiał częściowo się wytrąca, więc wzbogaca się go osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi. Zwiększy się w ten sposób przeżywalność materiału.

Etap trzeci – transfer tłuszczu.

Przygotowany i wzbogacony materiał uzupełniający podaje się w piersi, by osiągnąć zamierzony efekt.

Brak blizn operacyjnych powoduje praktycznie natychmiastową rekonwalescencję.

Jedyny dyskomfort może pojawić się w miejscach po liposukcji, ale i ten stan szybko mija.

Czy powiększanie piersi jest bezpieczne?

 Każda ingerencja w ciało człowieka jest …. ingerencją, więc niesie ze sobą ryzyko, ale w przypadku przeszczepu własnego tłuszczu zabieg jest całkowicie bezpieczny i skuteczny jednocześnie.

Brak blizn, a co za tym idzie, szybki powrót do zdrowia, natychmiastowy i wyjątkowo trwały efekt bez konieczności powtarzania, własny, więc nie ulegający odrzuceniu wypełniacz oraz naturalny wygląd po zabiegu to bez wątpienia najważniejsze argumenty w rozważaniach nad bezpieczeństwem lipofillingu piersi.

Najnowsze posty

Blog

Obwisły brzuch

13.02.2020

Zbyt duży, wzdęty lub obwisły brzuch jest powodem kompleksów i niezadowolenia z siebie dla wielu z nas. Nie pozwala nam się wygodnie pochylić, ani zawiązać sznurowadła. Utrudnia czynności domowe, przeszkadza w swobodnym poruszaniu. Ubrania również nie leżą dobrze na sylwetce, która charakteryzuje się obfitością w rejonie talii.  Jakie są powody takiego wyglądu? Co możemy poradzić […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window