ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Chirurgia plastyczna nie tylko dla kobiet! Jakim zabiegom poddają się mężczyźni?

drgrzesiak 08.01.2021

Chirurgia plastyczna nie tylko dla kobiet! Jakim zabiegom poddają się mężczyźni?

Przyjęło się, że chirurgia plastyczna jest działem „dedykowanym” przede wszystkim – jeśli nie wyłącznie – kobietom. Tymczasem mężczyźni również poddają się różnego rodzaju zabiegom zarówno z zakresu medycyny estetycznej, jak i chirurgii plastycznej. Jest to zjawisko zupełnie normalne, które nie powinno być tematem tabu. Warto wspomnieć o nim w kilku słowach!

Mężczyzna u chirurga plastycznego

O ile poprawianie urody przez kobiety – nawet przy użyciu metod dość inwazyjnych – nikogo już nie dziwi i nie oburza, o tyle w przypadku mężczyzn nadal jest to temat mocno kontrowersyjny, wywołujący spore emocje. Dlaczego?

Tutaj chyba nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Możemy natomiast domyślać się, że mężczyzna poddający się zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej postrzegany jest jako próżny i mało męski. Czy tak jest w istocie? Oczywiście, że nie! Chirurgia plastyczna służy czemuś znacznie więcej niż tylko wspomnianemu poprawianiu urody dla samego faktu jej poprawienia.

W wielu przypadkach zdecydowanie polepsza bowiem jakość życia i umożliwia normalne funkcjonowanie. Pozwala rekonstruować ciało po różnego rodzaju wypadkach, urazach i chorobach, dając nadzieję i przywracając pewność siebie. Zanim więc kolejnym razem zbyt szybko i pochopnie ocenimy czyjąś motywację, warto zastanowić się, czym tak naprawdę podyktowana jest chęć poddania się określonemu zabiegowi.

Zabiegi, którym poddają się mężczyźni

Ginekomastia. Jednym z częstszych zabiegów jest ginekomastia u mężczyzn. Ginekomastia, inaczej przerost sutka u mężczyzn (jednostronny bądź obustronny), to problem nie tylko natury kosmetycznej. Ma ona bardzo negatywny wpływ na psychikę – mężczyzna traci pewność siebie i poczucie męskości. Ponadto może ona dawać nieprzyjemne objawy fizyczne – ból o różnym natężeniu, ciągłe pieczenie i swędzenie. Przyczyn ginekomastii może być wiele, od zaburzeń hormonalnych, po otyłość, niewydolność nerek czy przyjmowanie określonych leków.

Ginekomastia może pojawić się w każdym wieku. W okresie dojrzewania często jest przypadłością chwilową i samoistnie mija po niedługim czasie, ale nie zawsze tak się dzieje. Jeżeli zmiana diety i wprowadzenie aktywności fizycznej nie rozwiązują problemu, jedynym wyjściem jest operacja. W jej trakcie chirurgicznie usuwa się nadmiar tkanki gruczołowej i skóry, można też zabieg ten połączyć z liposukcją. Celem jest przywrócenie męskiego wyglądu klatki piersiowej.

Plastyka powiek i lipofilling. Mężczyźni coraz chętniej poddają się również zabiegom w obrębie oczu. Przede wszystkim plastyce powiek dolnych i górnych oraz lipofillingowi cieni i worków pod oczami. Podczas zabiegu plastyki można wykonać lipofilling. Plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej. Nacięcia prowadzone są w miejscu naturalnego załamania skóry. Zakładane szwy są bardzo cienkie, dlatego zabieg nie wiąże się z powstawaniem widocznych blizn. Lipofilling natomiast jest procedurą przeszczepiania własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dzięki zabiegowi temu można z powodzeniem wypełnić zmarszczki, głębokie bruzdy i inne ubytki powstałe w wyniku urazów czy przebytych chorób.

Korekta nosa. To także popularny zabieg wśród mężczyzn. Celem operacji nosa jest nadanie mu kształtu, który będzie harmonizował z rysami twarzy. Może ona polegać między innymi na usunięciu garbu, zmniejszeniu bądź skróceniu czubka czy zmianie kąta pomiędzy górną wargą i nosem. Chirurdzy plastyczni zajmują się również rekonstrukcją nosa. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a czas rekonwalescencji wynosi około 10 dni. W tym czasie należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.

Decydując się na jakikolwiek zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, należy dać sobie czas na znalezienie najlepszego specjalisty który zapewni nam pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo. Warto więc poświęcić nieco czasu na poszukiwania i nie kierować się emocjami.

Najnowsze posty

Blog

Jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej

11.10.2019

Historia Anety Aneta była w przeddzień swoich czterdziestych urodzin, gdy znalazła guzka w prawej piersi. Nie przejęła się zbytnio, ale jednak profilaktycznie umówiła się na wizytę do ginekologa. Lekarz zlecił badanie USG i punkcję. Wynik pokazał, że jednak Aneta ma poważny powód do zmartwienia, bo guz okazał się złośliwym nowotworem. Onkolog potwierdził najgorsze obawy Anety: […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window