ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Czym jest lipofilling twarzy i komu jest dedykowany?

drgrzesiak 11.02.2021

Czym jest lipofilling twarzy i komu jest dedykowany?

Obecnie oferta zabiegów medycyny estetycznej jest niezmiernie szeroka. Każdy, niezależnie od potrzeb i wymagań, bez wątpienia znajdzie coś dla sobie. Wiele procedur medycznych nosi dość tajemnicze nazwy. Na początek rozszyfrujmy jedną z nich – lipofilling twarzy. Czym jest, jak przebiega i komu jest dedykowany? Oto garść niezbędnych informacji!

Lipofilling twarzy bez tajemnic

Mianem lipofillingu określa się autologiczny przeszczep tłuszczu, tj. przeszczep własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Tkankę pobiera się z innych części ciała pacjenta, głównie z fałd brzusznych, kolan, a także przyśrodkowych części ud. Zanim zostanie podana w miejsce docelowe, w omawianym przypadku w określone obszary twarzy, musi przejść proces zwany frakcjonowaniem.

Komu jest dedykowany zabieg?

Nieco upraszczając i mówiąc najbardziej obrazowo, lipofilling stosuje się do wypełnienia ubytków w określonych partiach ciała. Zabieg lipoliftingu twarzy pozwala zatem wygładzić bruzdy i wypełnić nawet bardzo widoczne zmarszczki. Ponadto jest nieocenioną procedurą w przypadku takich zabiegów jak np. likwidacja cieni pod oczami (można go łączyć również z plastyką powiek i liftingiem) czy powiększanie ust. Lipofilling stosuje się także w celu wypełniania twarzy np. po dużej utracie wagi.

Nie tylko twarz, czyli o szerokim zastosowaniu lipofillingu

W ramach ciekawostki warto dodać, że zabieg lipofillingu rzeczywiście może być wykonywany nie tylko w obrębie twarzy. Jak zostało nadmienione, wykorzystuje się go do wypełnienia ubytków, dlatego z powodzeniem można zdecydować się na niego, chcąc powiększyć piersi (a także dokonać ich rekonstrukcji), zniwelować ich asymetrię, wypełnić pośladki czy wymodelować całą sylwetkę. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że lipofilling jest zabiegiem typu… „2 w cenie 1”! Decydując się bowiem przykładowo na powiększenie piersi czy pośladków, automatycznie pozbywamy się nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej z innych partii ciała, jak uda czy brzuch, z których tkanka zostanie pobrana.

Jak przebiega zabieg i jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zabiegu są stałe, ponieważ przeszczepiona tkanka tłuszczowa pozostaje na docelowym miejscu. Szybko przerasta naczyniami krwionośnymi i ulega ukrwieniu. Jej utrata oscyluje na poziomie niespełna 20 procent. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Trwa dość krótko, bo średnio 30 do 60 minut.

Przed lipofillingiem konieczna jest konsultacja lekarska, w trakcie której specjalista omawia z potencjalnym pacjentem wszystkie szczegóły, począwszy od oczekiwań i wyobrażeń pacjenta na temat efektów zabiegu, po kwestie ewentualnych powikłań, przeciwwskazań, rekonwalescencji, etc. Nie jest wykluczone, że specjalista zaleci wykonanie konkretnych badań.

Jak przebiega rekonwalescencja?

Lipofilling nie jest zabiegiem bardzo inwazyjnym, dlatego dochodzenie po nim do pełnej sprawności nie trwa długo – zazwyczaj około 10 dni. W tym czasie nie należy korzystać z basenu i sauny, warto też ograniczyć nadmierny wysiłek i poddać się masażom limfatycznym. Dzięki nim szybciej zanikną obrzęk i siniaki. Każda dobra klinika powinna mieć w swojej ofercie tego typu opiekę po zabiegu.

Powikłania po zabiegu

Lipofilling to zabieg stosunkowo prosty, szybki i nieinwazyjny, dlatego ryzyko jakichkolwiek powikłań jest niewielkie. Jedyną uciążliwość przez krótki czas mogą stanowić wspomniane wyżej siniaki i obrzęk. Nie istnieje też prawdopodobieństwo odrzucenia przeszczepu lub uczulenia, ponieważ przeszczepiana jest własna tkanka tłuszczowa pacjenta. Po zabiegu nie pozostają żadne blizny.

Czy warto?

Na to pytanie każda osoba zainteresowana musi odpowiedzieć samodzielnie, biorąc pod uwagę swoje oczekiwania, potrzeby i możliwości. Właściwie przeprowadzony zabieg jest bezpieczny i przynosi spektakularne efekty. Warto umówić się na konsultację i szczerze porozmawiać ze specjalistą o wszystkich swoich wątpliwościach, obawach, jak również oczekiwaniach względem zabiegu. To na pewno pomoże podjąć najbardziej odpowiednią decyzję w konkretnym przypadku!

Najnowsze posty

Blog

Jak poznać ginekomastię?

14.11.2019

Ginekomastia – objawy i zagrożenia Z niepokojem obserwujesz, że piersi powiększyły Ci się, mimo iż jesteś mężczyzną? Odczuwasz bolesność sutków i ich obrzmienie? Peszy Cię wygląd Twoich piersi? Wstydzisz się wyglądu swojej klatki piersiowej? Możesz cierpieć na ginekomastię. Jak rozpoznać przerost mięśnia piersiowego u mężczyzn? Jak pozbyć się ginekomastii? Podpowiadamy co zrobić w podobnej sytuacji. […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window