ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Duży, jędrny biust naturalnie i bezpiecznie – czy istnieje taka metoda?

drgrzesiak 11.02.2021

Duży, jędrny biust naturalnie i bezpiecznie – czy istnieje taka metoda?

Każda kobieta – nawet jeśli nie przyzna tego otwarcie – marzy o pięknym, jędrnym biuście. Nie tylko dlatego, aby budzić zachwyt otoczenia, a w szczególności płci przeciwnej, ale po to, aby po prostu dobrze czuć się we własnym ciele i być z niego zadowoloną. Czy istnieje jednak metoda, która pozwala osiągnąć upragniony efekt w sposób całkowicie naturalny i bezpieczny? Czas obalić mity!

Cudowne środki na powiększanie piersi?

Rozmaite tabletki, maści, kremy, preparaty do samodzielnego wstrzykiwania… Obecnie na rynku nie brakuje różnego rodzaju specyfików, które reklamowane są jako całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny sposób na szybkie, spektakularne powiększenie piersi. W tym miejscu należy jednak z pełną stanowczością powiedzieć wprost – to mit! Gdyby rzeczywiście istniała tego typu formuła, z całą pewnością „preparaty powiększające piersi” znajdowałyby się w ofercie czołowych koncernów kosmetycznych.

Tego typu „cudowne środki” to wyłudzenie mające na celu przyciągnąć zdesperowane kobiety, które marzą o dużym, jędrnym biuście, jednak nie chcą lub nie mogą zainwestować większej sumy pieniędzy w określone zabiegi z zakresu medycyny estetycznej bądź chirurgii plastycznej. Sam fakt wyłudzenia pieniędzy nie jest niestety najgorszy w całym tym procederze. Najgorsze bowiem jest to, że stosowanie owych środków jest skrajnie niebezpieczne i realnie zagraża zdrowiu i/lub życiu.

Jeszcze raz zatem należy podkreślić – nie ma cudownych tabletek, maści ani innych preparatów na powiększenie piersi!

Naturalnie i bezpiecznie, ale czy efektywnie i… efektownie?

Skoro wszelkie chemiczne wynalazki nie działają, a do tego są niebezpieczne, to może dobrą drogą są sposoby zupełnie naturalne, jak sport, masaże, zrównoważona dieta? Aktywność fizyczna jest niezastąpiona dla organizmu – to fakt, którego nie należy podważać. Regularna aktywność pozwala zachować prawidłową masę ciała, wyrzeźbić sylwetkę i poprawia samopoczucie. Korzyści z niej płynące są nieocenione. I w tym miejscu trzeba jednak jasno powiedzieć – nie istnieją żadne ćwiczenia, które w widoczny sposób powiększają piersi.

Zarówno sport, właściwa dieta i regularne masaże bez wątpienia pozytywnie wpłyną na całościowy wygląd. Spowodują, że skóra będzie jędrna i promienna. Ale nie doprowadzą do widocznego efektu powiększenia biustu.

Chirurgiczne powiększanie piersi

Jednym z najpopularniejszych na świecie zabiegów mających na celu powiększenie piersi jest operacja polegająca na wszczepieniu implantów. Z pewnością współczesne implanty są dużo bezpieczniejsze niż te sprzed kilku dekad, ale trzeba powiedzieć otwarcie – to spora ingerencja w nasze własne ciało, w trakcie której wszczepiane jest ciało obce. Niesie to za sobą ryzyko szeregu komplikacji. Ponadto jest to operacja w pełnym tego słowa znaczeniu, a co za tym idzie, okres rekonwalescencji jest długi i bywa bolesny. Czy zatem istnieje…

skuteczna i bezpieczna alternatywa?

Tak. Istnieje bardzo skuteczna i jak najbardziej bezpieczna alternatywa. A jest nią tzw. technika przeszczepu autogennego tłuszczu. Za tą tajemniczą nazwą kryje się po prostu przeszczep własnego tłuszczu pacjenta. Pobierany jest on z innych partii ciała, np. z brzucha, bioder czy ud. Przyjemnym „efektem ubocznym” zabiegu jest więc jednocześnie pozbycie się tłuszczu z miejsc, w których stanowi on problem.

Zabieg ten zasługuje na uwagę między innymi dlatego, że jest bezpieczny i mało inwazyjny. Ryzyko powikłań niemal nie istnieje, bowiem w piersi wprowadzana jest własna tkanka tłuszczowa, której organizm nie odrzuci. Efekt zabiegu jest stały, dlatego nie ma potrzeby powtarzania go co jakiś czas. Na zabieg mogą zdecydować się nie tylko kobiety chcące powiększyć biust, ale również te panie, które chcą poprawić jego jędrność i nadać odpowiedni kształt (niwelując np. asymetrię).

Okres rekonwalescencji trwa średnio 14 dni. W tym czasie należy nosić specjalny biustonosz otrzymany w klinice i unikać nadmiernej aktywności fizycznej.

Najnowsze posty

Blog

Podniesienie biustu

10.12.2019

Podniesienie biustu – kto decyduje się na zabieg mastopeksji? Kształtne, sprężyste piersi są bez wątpienia naturalną ozdobą kobiety. Co jednak, gdy z wiekiem biust opadł? Lub gdy podczas ciąży zmienił się kształt piersi i zniekształcony biust powoduje frustrację z własnego wyglądu? Zapraszamy do zapoznania się poradami na temat zabiegu podniesienia biustu. Do kogo jest skierowany […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window