ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Lifting twarzy – zabieg przywracający młodość i pewność siebie!

drgrzesiak 11.02.2021

Lifting twarzy – zabieg przywracający młodość i pewność siebie!

Starzenie się jest naturalną częścią naszego życia. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać go całkowicie, ale w znacznym stopniu możemy je spowolnić – właściwą dietą, zdrowym stylem życia, a także przy pomocy profesjonalnych zabiegów chirurgii plastycznej. Jednym z nich jest popularny lifting twarzy.

Czym jest lifting twarzy?

Lifting twarzy (i najczęściej szyi) jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na podciągnięciu mięśni i luźnej skóry ku górze oraz usunięciu jej nadmiaru. W wyniku zabiegu skóra staje się jędrna i gładka, nabiera ładnych konturów. Usunięte zostają zmarszczki, bruzdy i głębokie fałdy, dzięki czemu twarz i szyja wyglądają znacznie młodziej. Operacja nie pozostawia dużych i widocznych blizn, ponieważ szwy najczęściej ukrywa się w naturalnych fałdach skóry za i przed uchem oraz we włosach.

Lifting przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio 3 do 4 godzin.

Kiedy warto pomyśleć o zabiegu?

Lifting twarzy to zabieg, który ma na celu zlikwidować widoczne oznaki starzenia się skóry. W związku z tym najczęściej decydują się na niego osoby (zarówno kobiety i mężczyźni), które ukończyły 50. rok życia. Ale nie tylko. Osoby znacznie młodsze również niejednokrotnie decydują się na lifting, jeśli odczuwają dyskomfort związany z wyglądem skóry twarzy. Ta bowiem może stracić elastyczność i stać się obwisła nie tylko w wyniku naturalnego procesu starzenia się, ale między innymi z powodu przebytych chorób czy dużej utraty wagi.

Czy każdy może poddać się liftingowi?

Nie. Dlatego tak ważna jest konsultacja z dobrym specjalistą, który najpewniej zleci szereg badań. Dzięki nim zyska pewność co do tego, czy u danego pacjenta zabieg może być przeprowadzony. Jako że lifting twarzy i szyi jest zabiegiem chirurgicznym, a co za tym idzie, w pewnym stopniu inwazyjnym, niesie za sobą ryzyko powikłań. W związku z tym zabiegowi nie powinny poddawać się osoby chorujące między innymi na cukrzycę, choroby układu krążenia i oddechowego, a także zmagające się ze stanami zapalnymi skóry. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Dobry specjalista, który widzi, że ryzyko operacji jest dla pacjenta większe niż potencjalne korzyści z niej płynące, nie podejmie się przeprowadzenia liftingu.

Rekonwalescencja – na co należy się przygotować?

Jak każdy zabieg chirurgiczny, lifting twarzy i szyi również wiąże się z pewnymi utrudnieniami i dolegliwościami w okresie rekonwalescencji. Całkowite wygojenie ran pooperacyjnych następuje po około trzech tygodniach. Do tego czasu należy powstrzymać się od nadmiernego wysiłku fizycznego. Nie można korzystać z sauny i basenu. W czasie rekonwalescencji mogą dokuczać krwiaki oraz obrzęki.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że choć lifting znacząco odmładza twarz, nie jest to efekt dany raz na zawsze. Z biegiem czasu skóra nie oprze się naturalnemu procesowi starzenia. Warto mieć tego świadomość i dobrze przemyśleć decyzję o ewentualnym poddaniu się zabiegowi. Warto też słuchać rad lekarza. Jeśli z jakiegoś względu odradzi lifting, nieroztropnością będzie poszukiwanie innego specjalisty, który podejmie się wykonania zabiegu! Poza liftingiem istnieje wiele innych metod poprawiających wygląd twarzy, które również warto rozważyć.

Najnowsze posty

Blog

Lipofilling biustu – jak bezpiecznie powiększyć piersi?

18.05.2020

Wykorzystanie tłuszczu własnego do korekty kształtu i rozmiaru piersi to obecnie najnowocześniejszy, najbardziej bezpieczny i naturalny sposób na piękny biust. Jak to się robi? Na czym polega lipofilling biustu? Jaki efekt przynosi lipofilling biustu? Zapraszamy do lektury. Lipofilling piersi – tłuszcz autogenny w służbie medycyny estetycznej Przeszczep tłuszczu własnego – co to jest? Przeszczep tłuszczu […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window