ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Lipofilling twarzy – co to za zabieg i kiedy warto z niego skorzystać?

drgrzesiak 15.04.2021

Lipofilling twarzy – co to za zabieg i kiedy warto z niego skorzystać?

Lipofilling twarzy jest jednym z tych zabiegów, które w szybki, nieinwazyjny i niezwykle skuteczny sposób przywracają jędrną, promienną skórę twarzy i młodzieńczy wygląd. W czym tkwi tajemnica zabiegu, który ze względu na swoje liczne zalety staje się coraz bardziej popularny? Oto najważniejsze fakty na temat lipofillingu, które musisz poznać, jeśli rozważasz zabieg w obrębie twarzy!

Czym jest lipofilling twarzy?

Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryje się tzw. przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, inaczej nazywany autologicznym przeszczepem tłuszczu. Tkanka tłuszczowa pacjenta jest pobierana z innych partii ciała, m.in. z kolan, fałd brzusznych czy przyśrodkowych części ud. Bezpośrednio po pobraniu nie jest podawana pacjentowi, ale zastaje poddana specjalnej procedurze frakcjonowania. Dzięki niej jest właściwie oczyszczona i przygotowana do bezpiecznego podania.

W jakim celu stosuje się lipofilling?

Zabieg ten ma na celu m.in. korekcję zmarszczek, wygładzenie widocznych bruzd i wypełnienie innych ubytków powstałych zarówno w wyniku dużej utraty wagi, urazów czy też spowodowanych wadami wrodzonymi. Lipofilling jest także niezastąpiony przykładowo w takich zabiegach jak powiększanie ust i likwidowanie dokuczliwych i nieestetycznych cieni pod oczami. Zabieg ten można przeprowadzić jako samodzielną procedurę bądź w połączeniu chociażby z popularnym liftingiem lub/i plastyką powiek górnych i dolnych.

Przebieg zabiegu krok po kroku

W pierwszej kolejności pacjent musi wybrać dobrą klinikę i odbyć konsultację lekarską. Ma ona na celu nie tylko szczegółowe omówienie zabiegu, ale przedstawienie jego efektów. Pacjent musi bowiem być w pełni świadomy tego, na jakie rezultaty może liczyć. W przypadku różnych zabiegów zdarza się niestety, że klienci klinik medycyny estetycznej miewają oczekiwania, które w żaden sposób nie mogą pokrywać się z rzeczywistością. W czasie konsultacji lekarz ustala ponadto, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Może też zlecić wykonanie konkretnych badań.

Po pomyślnej konsultacji i pobraniu tkanki tłuszczowej do frakcjonowania jest ona następnie podana we wcześniej omówione miejsca w obrębie twarzy. Zabieg trwa przeciętnie 30-60 minut. przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym (istnieje również możliwość znieczulenia ogólnego).

Efekty zabiegu

Efekty po przeprowadzeniu zabiegu są widoczne bardzo szybko, a co szczególnie ważne – utrzymują się bardzo długo! Wprowadzona w określone obszary tkanka tłuszczowa pozostaje tam już na zawsze, przerasta naczyniami krwionośnymi oraz ulega ukrwieniu. Utrata tłuszczu po zabiegu sięga nie więcej niż 20%.

Rekonwalescencja i możliwe powikłania

Lipofilling twarzy jest zabiegiem nieinwazyjnym, po którym nie pozostają żadne blizny. Ryzyko powikłań w zasadzie nie istnieje. Ze względu na to, że przeszczepiana jest tkanka tłuszczowa pacjenta, wykluczone jest jakiekolwiek uczulenie bądź odrzucenie przeszczepu. Przez niedługi czas po zabiegu widoczne mogą być niewielkie siniaki i obrzęk. Nie są jednak szczególnie bolesne i dokuczliwe.

Powrót do pełnej sprawności po zabiegu trwa około 10 dni. W tym czasie warto poddać się masażom limfatycznym (dobra klinika, w której wykonywany jest zabieg, powinna mieć je w swojej ofercie). W okresie rekonwalescencji wykluczone jest korzystanie z sauny oraz basenu. Warto też ograniczyć duży wysiłek fizyczny. Stosowanie tych kilku prostych, zupełnie niewymagających zasad pozwoli szybko wrócić do pełnej sprawności i cieszyć się wspaniałymi efektami zabiegu.

Lipofilling – zabieg nie tylko na twarz

Zastosowanie lipofillingu jest bardzo szerokie. Przy pomocy metody autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej można wykonać wiele innych zabiegów, jak m.in. powiększenie piersi, rekonstrukcja piersi, modelowanie całego ciała, wypełnianie pośladków etc. W przypadku zastosowania większej ilości własnego tłuszczu (np. do powiększenia piersi) można jednocześnie pozbyć się problematycznej tkanki tłuszczowej z innych obszarów ciała, jak uda czy brzuch.

Najnowsze posty

Blog

Operacje plastyczne w warszawie

11.10.2019

Operacje plastyczne – drogi, zbędny luksus czy symbol naszych czasów? Magda ma trzydzieści siedem lat , jest wziętą księgową z Warszawy i mamą trzech ślicznych dziewczynek. Mąż jest nauczycielem uczącym chemii w podwarszawskiej szkole. Magda ma szczęśliwą rodzinę i spełnia się w swojej pracy. Prowadzi z powodzeniem od dziesięciu lat swoje własne biuro księgowe i […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window