ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Powiększanie piersi tłuszczem – na czym polega zabieg?

drgrzesiak 11.02.2021

Powiększanie piersi tłuszczem – na czym polega zabieg?

Jędrne, podniesione piersi o idealnym kształcie i proporcjach w stosunku do sylwetki to marzenie wielu kobiet. Teraz spełnienie go jest łatwiejsze, niż może się wydawać. Popularne implanty silikonowe i – co za tym idzie – inwazyjny zabieg chirurgii plastycznej to już nie jedyne dostępne rozwiązanie. Znacznie szybszym, bezpieczniejszym, a jednocześnie na równi skutecznym, jest zabieg powiększania piersi… tłuszczem! Warto poznaj podstawowe fakty na jego temat.

Na czym polega powiększanie piersi tłuszczem?

Innowacyjna technika przeszczepu autogennego tłuszczu polega na powiększeniu, wypełnieniu, wymodelowaniu czy też rekonstrukcji piersi (np. po mastektomii) przy użyciu tkanki tłuszczowej uprzednio pobranej od pacjentki. Odpowiednio przygotowana tkanka jest następnie w trakcie zabiegu podawana podskórnie poprzez niewielkie wkłucia w określone obszary piersi w celu nadania im oczekiwanego wyglądu.

Zabieg trwa standardowo około 1,5 godziny i odbywa się w pełnym znieczuleniu.

Czy zabieg powiększania piersi tłuszczem jest inwazyjny?

Nie. Jest to metoda naprawdę małoinwazyjna, ponieważ nie wymaga poważnej ingerencji chirurgicznej, a dokonuje się jedynie niewielkich wkłuć. Ponadto do organizmu nie wprowadza się sztucznego ciała obcego (jak ma to miejsce w przypadku implantów), ale własną tkankę tłuszczową pacjentki.

Czy istnieje ryzyko powikłań?

Jakiekolwiek powikłania w przypadku tego zabiegu to niezwykła rzadkość. Jeśli już wystąpią, nie są poważne. Wśród ewentualnych powikłań należy wymienić niedużą asymetrię lub utratę tkanki tłuszczowej. Nie istnieje natomiast ryzyko odrzucenia przeszczepu czy uczulenia, ponieważ – jak już zostało nadmienione i co warto ponownie podkreślić – przeszczepiana jest tkanka tłuszczowa uprzednio pobrana od pacjentki. Ponadto przed zabiegiem odbywa się konsultacja medyczna ze specjalistą, w trakcie której pacjentka jest informowana o wszystkich faktach związanych z zabiegiem. Sama też może zadać wszelkie nurtujące ją pytania i uzyskać rzeczowe odpowiedzi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa zabiegu, lekarz z pewnością zleci określone badania.

Rekonwalescencja – jak przygotować się do funkcjonowania po zabiegu?

Jako że zabieg nie jest inwazyjny, sama rekonwalescencja również nie wyklucza na długo z normalnego funkcjonowania i nie utrudnia go w znaczącym stopniu. Trwa średnio dwa tygodnie. W tym czasie pacjentka musi nosić specjalny biustonosz. Zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej.

Zabieg powiększania piersi tłuszczem – dla kogo?

Pomimo tego, że zabieg „powiększanie” ma w nazwie, wcale nie sprowadza się jedynie do nadawania piersiom spektakularnych rozmiarów. Czasem, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi, a ich właścicielkę bardziej pewną siebie i zadowoloną ze swojego ciała, wystarczy je odpowiednio podnieść, wymodelować. W związku z tym zabieg jest dedykowany nie tylko kobietom pragnącym powiększyć rozmiar piersi, ale też tym pacjentkom, które chcą odzyskać ich kształt i elastyczność czy zlikwidować asymetrię. Procedura jest równie często przeprowadzana w celu rekonstrukcji piersi po mastektomii.

Nieoczekiwany „bonus”?

Na zakończenie warto wspomnieć o jeszcze jednej istotnej kwestii. Tkanka tłuszczowa do zabiegu powiększania piersi pobierana jest z innych partii ciała pacjentki, np. z przyśrodkowych części ud, z bioder czy okolic brzucha. W związku z tym kobieta „przy okazji” może pozbyć się jej problematycznego nadmiaru w tych miejscach, co spowoduje dodatkowo efekt wymodelowania całej sylwetki!

Powiększanie piersi tłuszczem zdecydowanie jest zabiegiem wartym rozważenia. Stanowi bezpieczną i jednocześnie bardzo skuteczną alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów, jak „klasyczne” powiększanie piersi przy pomocy implantów. Decydując się na zabieg, należy wybrać dobrą, godną zaufania klinikę. Pomimo niskiej inwazyjności, nadal jest to ingerencja we własne ciało, dlatego koniecznie trzeba zadbać o to, aby wszystko odbyło się przy zachowaniu najwyższych norm higieny i bezpieczeństwa!

Najnowsze posty

Blog

Biust po ciąży – jak wrócić do formy?

18.05.2020

Okres ciąży w życiu kobiety to magiczny czas. Radosne oczekiwanie, przygotowania i plany na przyjęcie nowego członka rodziny. Ciało przyszłej matki zmienia się, by stworzyć warunki życia dla noworodka. Jak jednak powrócić do formy po okresie ciąży? Jak przywrócić biustowi po ciąży wcześniejszy wygląd? Zapraszamy do lektury. Ciąża i okres karmienia Natura wyposażyła ciało przyszłej […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window