ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Twarz – wizytówka, o którą należy zadbać!

drgrzesiak 16.04.2021

Twarz – wizytówka, o którą należy zadbać!

Każdy z pewnością słyszał stwierdzenie, iż twarz jest swego rodzaju wizytówką. To bowiem ona jako pierwsza rzuca się w oczy rozmówcy. Z twarzy można wyczytać coś znacznie więcej niż wiek czy emocje. Wiele mówi ona m.in. o stylu życia właściciela. Z upływem lat (a często też pod wpływem niekoniecznie prawidłowych nawyków) skóra twarzy traci jędrność i blask. Jak je odzyskać? Jakie zabiegi na twarz warto rozważyć? Oto kilka podpowiedzi!

Twarz prawdę Ci powie…

Prawdę, którą nie zawsze chcemy dzielić się z innymi… Wygląd twarzy rzeczywiście wiele mówi o tym, jaki tryb życia prowadzimy. Niewłaściwa dieta, używki, złe nawyki, brak aktywności fizycznej i nieprawidłowa pielęgnacja (lub jej brak!) są łatwo zauważalne w kondycji skóry twarzy. Chroniczne przemęczenie i stres, których doświadcza większość z nas, także nie sprzyjają i z całą pewnością nie ułatwiają codziennej walki o promienny wygląd. Na szczęście obecnie istnieje wiele innowacyjnych, bezpiecznych metod, dzięki którym twarz ponownie może odzyskać blask i jędrność. Ale…

czas na kompleksowe zmiany!

Nawet najlepszy zabieg (lub seria zabiegów), przeprowadzony przez najwybitniejszego specjalistę, nie przyniesie satysfakcjonujących efektów – lub przynajmniej nie pozwoli na ich długie utrzymanie – jeśli nie wprowadzimy kompleksowych zmian w codziennym funkcjonowaniu. Zmiany te powinny wspólnie tworzyć „zdrowy styl życia”. Co kryje się za tym hasłem? Zbilansowana dieta – bogata w świeże owoce i warzywa oraz inne naturalne, nieprzetworzone produkty, regularna aktywność fizyczna, która pozwoli zachować zdrowie i prawidłową masę ciała, eliminacja używek, prawidłowa pielęgnacja skóry. Na tę ostatnią składa się z kolei m.in. stosowanie wysokiej jakości kosmetyków nawilżających i oczyszczających. Warto wdrożyć powyższe zasady zarówno dla zdrowia i urody. Dzięki nim łatwiej będzie uzyskać spektakularne efekty zabiegu i zachować je na dłużej.

Zabiegi na twarz – szeroki wachlarz możliwości

Istnieje bardzo wiele zabiegów na twarz, które pozwalają „cofnąć czas”, przywracając skórze jędrność i blask. Jednym z nich jest np. liposukcja podbródka i tzw. „policzków chomika”. Nadmiar tłuszczu, który gromadzi się w tej okolicy, powoduje że zaburzony zostaje owal twarzy. To z kolei optycznie postarza twarz. Z problemem tego rodzaju borykają się nie tylko osoby w średnim wieku i starsze, bowiem coraz częściej dotyka on osoby młode. Przyczyną nieestetycznych zmian jest zatem nie tylko naturalny proces starzenia się skóry, w wyniku którego traci ona jędrność i elastyczność, ale również m.in. nadwaga i otyłość.

Liposukcja podbródka jest zabiegiem stosunkowo szybkim i nieinwazyjnym, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jeszcze tego samego dnia pacjent może wrócić do domu. Warunkiem powodzenia zabiegu jest noszenie po nim specjalnej opaski uciskowej, która przyspiesza proces obkurczania skóry i właściwego modelowania twarzy.

Zabiegiem przynoszącym wyjątkowo spektakularne efekty jest oczywiście klasyczny lifting twarzy. W dużym skrócie i uproszczeniu polega on na wykonaniu nacięcia wzdłuż linii włosów, przed i za uchem, naciągnięciu skóry i usunięciu jej nadmiaru. Jest to zabieg dość inwazyjny, prowadzony w pełnym znieczuleniu. Po liftingu pacjent musi zostać na obserwacji w klinice minimum 48 godzin.

Równie wspaniały efekt może przynieść taki zabieg jak plastyka powiek. Usunięcie opadających fałdów skóry na górne rzęsy oraz pozbycie się obwisłej skóry pod oczami zdecydowanie odmładza twarz. Oczy wyglądają na wypoczęte, na czym zyskuje cała twarz. Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Trwa zazwyczaj od około 30 do 60 minut, a rekonwalescencja wynosi około 10 dni.

Czy warto?

Każdy samodzielnie musi ocenić, jak czuje się sam ze sobą, czy odczuwa silną potrzebę zmian i czy jest w stanie dokonać ich bez pomocy specjalisty. Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem. Warto wcześniej przygotować sobie pytania, dzięki którym wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane. Dobrze przeprowadzony zabieg w godnej zaufania klinice z pewnością korzystnie wpłynie na wygląd, trzeba jednak wyznaczać sobie realne cele i uczciwie odpowiedzieć, jakich efektów oczekujemy, aby później nie doznać rozczarowania.

Najnowsze posty

Blog

Jak wykorzystać tłuszcz z fałd na brzuchu do przywrócenia młodości?

18.05.2020

Siedzący tryb życia, praca przy komputerze, zajadanie stresu i zmiany hormonalne odbijają się na naszym zdrowiu i wyglądzie. Fałdy na brzuchu szpecą sylwetkę, są powodem frustracji i niezadowolenia z własnego ciała. Jak się pozbyć fałd na brzuchu? Czy tłuszcz to samo zło? Zapraszamy do lektury! Fałdy na brzuchu – samo zło czy źródło młodości? Tytuł […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window