ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

POWIĘKSZANIE PIERSI TŁUSZCZEM

Technika przeszczepu autogennego tłuszczu wykorzystywana jest w zabiegach powiększania piersi oraz  rekonstrukcji piersi po mastektomii. Komórki macierzyste poprawiają przeżycie tkanki tłuszczowe w piersiach. Powiększenie piersi tłuszczem to metoda małoinwazyjna i nie pozostawiająca żadnych blizn, dzięki czemu okres rekonwalescencji po zabiegu jest niezwykle krótki. Piersi są miękkie i to zasadniczo różni technikę przeszczepu tłuszczu od wszczepienia implantów silikonowych, które są twarde i należy je wymieniać kilka razy w życiu. Tłuszcz pozostaje w piersiach przez resztę życia. Do uzyskania zadowalającego efektu wystarczą 1 do 2 zabiegów.

Powiększenie piersi tłuszczem pozwala na wypełnienie małych lub słabo rozwiniętych piersi. Zabieg wykonuje się w następujących przypadkach:

Kobieta może pozbyć się dodatkowo nadmiaru tkanki tłuszczowej zalegającej na udach, brzuchu lub biodrach poprawiając tym samym swoją sylwetkę. Przez małe wkłucia podajemy kaniulą tkankę tłuszczową podskórnie tak, aby wymodelować pierś dookoła brodawki i nadać jej pożądany wygląd.

Znieczulenie: zabieg w znieczuleniu ogólnym

Czas trwania: ok. 1,5 godziny

Rekonwalescencja: pacjentowi po zabiegu zaleca się noszenie odpowiedniego biustonosza, który otrzyma w Klinice. Pacjent powinien nosić go przez 14 dni, 24 godziny na dobę. Należy także ograniczyć nadmierną aktywność fizyczną

Możliwe powikłania: zabieg powiększenia piersi jest bezpieczny, a powikłania pooperacyjne są rzadkim zjawiskiem. Jednym z możliwych powikłań jest utrata tkanki tłuszczowej lub niewielka asymetria

 

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window