ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Klinika chirurgii plastycznej

drgrzesiak 11.10.2019

Tematyka operacji plastycznych jest niezwykle popularna w mediach i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Odkąd tylko człowiek po raz pierwszy spojrzał na swoje odbicie i zamarzył o dokonaniu zmiany tego, co widzi, dziedzina poprawy urody nie straciła na popularności.

Jak było kiedyś?

Największymi marzeniami człowieka niezależnie od szerokości geograficznej była od zawsze wieczna młodość, uroda i bogactwo. Mity, legendy i podania ludowe pełne są opowieści o dzielnych śmiałkach, ogromnych trudnościach i poświęceniu w osiągnięciu celu. Bohaterowie zaprzedawali dusze, pokonywali smoki i walczyli z potworami, by zdobyć najwyższą nagrodę.

Wieczna młodość i uroda gwarantowały szczęście i spełnienie najskrytszych pragnień. Nawet niezmierzone bogactwo nie pobudzało tak bardzo wyobraźni człowieka jak piękno i młodość. Nic więc dziwnego, że próby dokonywania zmian twarzy i ciała były podejmowane już od kilku tysięcy lat przed naszą erą.

Pierwsze doniesienia o operacjach plastycznych pochodzą z rejonów Indii i mówią o staraniach odwrócenia skutków amputacji nosów i uszu, co było wtedy częstym sposobem karania. W starożytnym Egipcie ingerencja w ludzkie ciało była zabroniona, lecz już Rzymianie dbali o piękno ciała i nie wahali się przed dokonywaniem zmian. Przede wszystkim starali się pozbyć blizn, by dobrze wyglądać podczas pobytu w łaźniach miejskich.

Pojedynki, wojny, wypadki i choroby pozostawiały niechciane okaleczenia i właśnie przywrócenie poprzedniego stanu ciała było głównym zadaniem pionierów w medycynie plastycznej.

Trzeba przyznać, że z perspektywy dzisiejszych czasów próby dokonywania operacji plastycznych i medycznych były nie lada wyzwaniem zwłaszcza dla pacjentów, gdyż do czasu wynalezienia narkozy, zabiegi znieczulano za pomocą alkoholu, opium czy marihuany.

Możemy sobie tylko wyobrazić jakim poświęceniem było kiedyś spełnienie marzenia o pięknej twarzy…

Jak jest dzisiaj?

Odkąd w 1831 roku odkryto chloroform, chirurdzy dostali w swe ręce potężne narzędzie w walce z bólem, chorobami i wypadkami. Operacje stały się bezpieczniejsze i pozbawione traumy związanej z odczuwaniem bólu.

Obecnie zarówno operacje z powodów ściśle medycznych, jak i te, których celem jest poprawa urody, są na porządku dziennym i nikogo nie dziwią.

Wśród pacjentów medycyny estetycznej wciąż przodują panie, ale odsetek mężczyzn zainteresowanych poprawieniem swej urody rośnie z roku na rok.

Nie tylko kobiety chcą bowiem dobrze i młodo wyglądać. Wzrost świadomości o dietach, zdrowym stylu życia, wiedza o dobroczynnym wpływie sportu na długość i jakość życia powoduje, że żyjemy dłużej, cieszymy się lepszym zdrowiem i chcemy, by nasza twarz czy ciało były odzwierciedleniem młodej duszy. Stąd też stały wzrost zainteresowania operacjami przywracającymi młodość i piękno.

Wśród pań prym wiedzie zabieg powiększania piersi, zwłaszcza nową, bezpieczną i naturalną metodą własnego tłuszczu oraz operacje nosa i lifting twarzy, wśród panów zainteresowaniem cieszy się liposukcja, korekty nosa i powiek.

Jak jednak dokonać wyboru i wybrać najlepszą klinikę i specjalistę?

Bez wątpienia największym centrum medycznym i biznesowym w Polsce jest Warszawa. Do stolicy przyjeżdżają ludzie pragnący zrobić karierę, zmienić swoją przyszłość, leczyć się, a także dokonać korekty plastycznej, gdyż w Warszawie właśnie mieści się najwięcej i najlepsze kliniki oferujące zabiegi korekty estetycznej.

Dobra, renomowana klinika chirurgii plastycznej w Warszawie z całą pewnością zatrudnia wysokiej klasy lekarzy o najwyższych kwalifikacjach medycznych. Jak się przekonać czy lekarz operujący ma odpowiednią wiedzę i potrzebne doświadczenia?

Potrzebna będzie dociekliwość i skrupulatność. Można popytać znajomych, bo może ktoś ma już za sobą doświadczenia w temacie chirurgii plastycznej. Wiedza z pierwszej ręki zawsze ma ogromną wartość. Lecz jeśli nie znajdujecie nikogo takiego, to należy przewertować internet w celu odnalezienia opinii internautów, co jednak nie zawsze jest zgodne ze stanem faktycznym. My sugerujemy wybranie kliniki na podstawie wiedzy i doświadczenia pracującego w niej chirurga.

Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która wymaga od swoich adeptów praktycznie ciągłego szkolenia i nauki. Oprócz wymagających studiów medycznych, staży i asysty, konieczne są lata pracy ze skalpelem w ręku i ciągłe dokształcanie na sympozjach, zjazdach, warsztatach i podczas spotkań z kolegami po fachu.

Lekarze dbający zarówno o swój wizerunek, jak i o zaufanie pacjentów, chętnie dzielą się na stronach internetowych certyfikatami z uzyskanych szkoleń. To rzetelne źródło wiedzy o kompetencjach chirurga plastycznego.

Doskonałym sposobem na zdobycie wiedzy o doświadczeniu lekarza jest spotkanie informacyjne, na którym można zadać wszystkie dręczące nas pytania i rozwiać wątpliwości.

Kompetentny chirurg powinien cierpliwie i wyczerpująco zaspokoić naszą ciekawość.

Jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej?

Wybierając klinikę operacji plastycznych powinniśmy pamiętać, że nie bez znaczenia ma również wiek lekarza prowadzącego, gdyż należy pamiętać, że młody specjalista prawdopodobnie jest tańszą alternatywą, lecz nie posiada jeszcze odpowiedniego stażu pracy, by móc nazwać go doświadczonym.

Studia, staże, edukacja i szkolenia lekarza często trwają dekady i tylko lekarze w tak zwanym średnim wieku, czyli z dwudziesto-, trzydziestoletnią praktyką mają pewną rękę i odpowiednie doświadczenie, by bezpiecznie oddać im ręce nasze zdrowie i urodę.

Najnowsze posty

Blog

Implanty anatomiczne

10.12.2019

Implanty okrągłe czy anatomiczne? Jakie implanty wybrać? Panie, które decydują się na powiększenie biustu mają nie lada wyzwanie przed sobą! Nie dość, że sama decyzja o powiększaniu biustu jest trudna, gdyż każda operacja to ingerencja w ciało człowieka, to jeszcze muszą zdecydować o fakturze, rozmiarze i kształcie, w jaki się przyszły biust będzie układał. Zbadaliśmy […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window