ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Korekta czubka nosa – sposób na piękny nos

drgrzesiak 18.05.2020

Nos stanowi centralny punkt twarzy, nadaje jej charakteru, uroku lub wprost przeciwnie, zaburza harmonię i symetrię. Kiedy wykonuje się korektę nosa? Kto może ją przeprowadzić? Zapraszamy do dalszej lektury!

Korekta czubka nosa – kto decyduje się na zabieg?

Choć wydaje się, że uwaga osoby patrzącej skierowana jest głównie na oczy i usta rozmówcy, to właśnie nos nadaje twarzy wyrazu i wyznacza harmonię oblicza.

Mimowolnie zwracamy uwagę na elementy burzące symetrię. Dysproporcje po prostu błyskawicznie rzucają się w oczy. Wiedzą o tym świetnie wszystkie osoby, które zostały „obdarzone” nosem jako dominującym detalem twarzy.

Osoby o nosach haczykowatych skarżą się na ponury i złowrogi wygląd. Kiedyś taką fizjonomią autorzy bajek straszyli dzieci, dzisiaj zbytnio opadający koniuszek nosa jest po prostu uwarunkowaniem genetycznym oddziedziczonym po przodkach. Niemniej jednak, nie dodającym uroku twarzy.

Wydatne, mięsiste nosy u mężczyzn sprawiają wrażenie stanowczości i mogą być oznaką atrakcyjności, lecz u kobiet taki nos rzadko dodaje urody. Może z wyjątkiem słynnej Barbry Streisand…

Skrzywiony przez wypadek koniuszek nosa wpływa negatywnie na harmonię twarzy, podobnie bywa ze źle zrośniętymi złamaniami i garbami na grzbiecie nosa. Nos boksera, czyli niewłaściwie zrośnięty nos po uszkodzeniu jest przypadłością osób trenujących kontuzyjne dyscypliny sportowe, ale też przywodzi na myśl zabijaków i przedstawicieli świata przestępczego.

Inną grupą osób zgłaszających się do kliniki medycyny plastycznej są osoby, których nos na końcu jest zgrubiony i rozdwojony. Słynnym właścicielem takiego nosa jest np. Gerard Depardieu. Duży, mięsisty nos stał się wizytówką francuskiego aktora i jego cechą charakterystyczną. Podobny nos w wydaniu żeńskim nie przeszkodził wprawdzie w zdobyciu sławy aktorce grającej pierwszoplanową rolę w kultowym filmie „Dirty dancing”, Jennifer Grey, lecz na tyle jej przeszkadzał, że poddała się korekcie czubka nosa.

Jak przebiega zabieg korekty nosa?

Korekta czubka nosa to zabieg chirurgiczny przeprowadzany przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego w klinice medycznej. Przeprowadza się go w znieczuleniu częściowym lub całkowitym. Decyzję o znieczuleniu podejmuje lekarz w konsultacji z pacjentem i anestezjologiem.

Metod korekty czubka nosa jest wiele i wszystko zależy od indywidualnego przypadku, niemniej jednak najczęściej chirurg dokonuje nacięcia wewnętrznej strony przedsionka nosa, by blizny pozostały całkowicie niewidoczne z zewnątrz. Następnie lekarz modeluje część chrzęstną nosa i zszywa cienkimi nićmi. Aby usztywnić konstrukcję nosa na czas rekonwalescencji, do przewodów nosowych wkłada się setony.

Zabieg korekty czubka nosa trwa około godziny. Rekonwalescencja kończy się po siedmiu, dziesięciu dniach od operacji nosa. W tym czasie pacjent jest proszony o unikanie opalania, wytężonego wysiłku i jedzenia pikantnych potraw.

Najnowsze posty

Blog

Zmarszczki na szyi – jak je usunąć?

17.03.2020

Zmarszczki na szyi, podobnie jak kondycja dłoni, szybko ujawniają prawdziwy wiek, nawet jeśli twarz pozostaje stosunkowo gładka i młoda. Dlaczego powstają zmarszczki na szyi? Jak się z nimi uporać? Medycyna estetyczna czy plastyczna? Zapraszamy do lektury. Zmarszczki na szyi – dlaczego powstają? Większość kobiet najwięcej czasu i uwagi podczas codziennej pielęgnacji poświęca twarzy i okolicy […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window