1. Jak wyglądają procedury przed operacją?

Każdy Pacjent zainteresowany zabiegiem może skontaktować się z Kliniką w celu umówienia się na konsultację. Po szczegółowym wywiadzie lekarz zleca Pacjentowi wykonanie niezbędnych badań, które należy dostarczyć drogą mailową lub osobiście. Badania można wykonać w rodzinnych placówkach medycznych lub w Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego, który mieści się w pobliżu naszej Kliniki. Po dokładnej analizie badań przez Dr Grzesiak i wyrażeniu zgody na zabieg, wyznaczany jest jego dogodny termin. W dniu operacji należy pojawić się w Klinice o wcześniej ustalonej godzinie, pamiętając o następujących zaleceniach:

  • prosimy o zabranie dokumentu tożsamości, rozpinanej piżamy oraz z rzeczy osobistych jedynie telefonu
  • prosimy o przybycie na czczo i bez makijażu oraz bez biżuterii, nie nakładać balsamu na ciało po kąpieli, umyć głowę przed zabiegiem
  • jeżeli planowany jest powrót do domu po zabiegu, należy umówić się z osobą odbierającą między godziną 19:00 a 21:00
  • do zabiegu plastyki brzucha i okolic intymnych należy usunąć owłosienie z okolicy łonowej.

2. Jak wygląda okres rekonwalescencji?

Okres rekonwalescencji u każdego Pacjenta wygląda inaczej, ale nasz zespół troszczy się o to, aby przebiegał on szybko i możliwie bezboleśnie. Przed każdym zabiegiem wyjaśniamy Pacjentowi jak przygotować się do regeneracji, jak zadbać o rany pooperacyjne oraz jakich leków nie należy stosować. Proponujemy również dodatkowe rozwiązania, takie jak spotkanie z koordynatorem medycznym lub dietetykiem, które wspomagają kompleksową regenerację organizmu.

3. Czy zabiegi są bezpieczne? Czy możliwe są powikłania pooperacyjne?

Chirurgia plastyczna kształtuje i odtwarza żywe tkanki, dlatego też istnieje możliwość powikłań jak przy każdym innym zabiegu medycznym. Nasza Klinika dysponuje profesjonalnym oraz doświadczonym zespołem, który dba, aby wszystkie zabiegi przebiegały sprawnie i bez komplikacji. Na naszej stronie pod opisem każdego zabiegu znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat ewentualnych powikłań.

4. Czy zabiegi są przeprowadzane ze znieczuleniem?

Tak, wszystkie zabiegi chirurgiczne są bezbolesne, ponieważ przeprowadzane są w odpowiednio dobranym znieczuleniu. Każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie, a środki znieczulające dobierane są przez wykwalifikowanego Anestezjologa według potrzeb oraz złożoności przeprowadzanego zabiegu.

5. Jak długo czeka się na zabieg?

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacjami, w trakcie których Dr Grzesiak wyjaśnia jak przebiega operacja, okres rekonwalescencji i objaśnia wszelkie wątpliwości.

Niektórzy Pacjenci potrzebują czasu na podjęcie decyzji o zabiegu, inni natomiast od początku są zdecydowani. Każdemu Pacjentowi poświęcamy odpowiednią ilość czasu, dostosowując termin zabiegu do indywidualnych potrzeb. Cała procedura trwa zwykle 1-4 tygodni.

6. Kiedy i w jaki sposób mogę zapłacić za zabieg?

Koszt zabiegu należy uregulować przed datą wyznaczonej operacji. Istnieje możliwość zapłaty za zabieg przelewem lub gotówką. Ceny zabiegów uzależnione są od złożoności i typu zabiegu oraz rodzaju zastosowanego znieczulenia anestezjologicznego. Do cen w cenniku doliczany jest 23% VAT za usługi medyczne.

7. Czy zabiegi chirurgii plastycznej podlegają ubezpieczeniom?

Zabiegi chirurgii plastycznej i estetycznej nie podlegają ubezpieczeniom. Natomiast zabiegi z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej i estetycznej, które służą ochronie zdrowia, mogą być zwolnione z podatku. W trakcie konsultacji udzielimy Państwu na ten temat wszelkich niezbędnych informacji i rozwiejemy wątpliwości.

8. Co oznacza wyróżnienie nadane Dr Grzesiak przez The American Society For Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS)?

Znakiem The Mark of Distinction in Cosmetic Plastic Surgery® ASAPS może poszczycić się wyłącznie elitarna grupa chirurgów plastycznych, z ogromnym doświadczeniem z zakresu chirurgii plastycznej twarzy i całego ciała. Wyróżnienie ASAPS jest przyznawane jedynie najlepszym specjalistom, którzy posiadają najwyższe kwalifikacje. Jest tylko 3000 członków na całym świecie.

© 2021 Klinika Grzesiak. Wszelkie prawa zastrzeżone.