ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Jak usunąć zmarszczki na czole?

drgrzesiak 17.03.2020

Zmarszczki na czole są nieodłącznym wyrazem mimiki i ekspresji twarzy. Marszczymy czoło w skupieniu, gdy się złościmy lub martwimy. Gdy razi nas słońce lub dajemy wyraz zdziwieniu. Zmarszczki na czole wyraźnie określają nasz wiek i stan zdrowia. Można je akceptować lub ich nienawidzić. I co zrobić, gdy się ich nie lubi?  Jak się pozbyć zmarszczek na czole? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Zmarszczki na czole – wskazówki zegara biologicznego

Pierwsze cienkie, poziome lub pionowe linie, załamania skóry twarzy na czole powstają już po dwudziestym roku życia. Na czole jest bowiem niewiele tłuszczu, a wiele silnych mięśni odpowiedzialnych za mimikę, a co za tym idzie, za zagięcia skóry.

Wraz z wiekiem powoli skóra traci swą sprężystość i „zapamiętuje” linie zagięć. Tak powstają zmarszczki.

Na elastyczność skóry ma wpływ kilka czynników. Jedne wynikają z uwarunkowań genetycznych, na które nie mamy za wiele wpływu, a inne powstają na skutek naszych własnych działań.

Geny odziedziczone po przodkach determinują nasz kolor oczu, włosy, budowę ciała i gęstość skóry. Jeśli nie należymy do puli zwycięzców obdarowanych przez los sprężystą i elastyczną skórą, to powinniśmy wiedzieć jak skutecznie chronić ją, by nie przyspieszać jej starzenia.

Jak opóźnić starzenie skóry?

Poradniki i artykuły w prasie pełne są wskazówek i zasad pielęgnacji skóry oraz przestróg związanych z trybem życia oraz wpływu jaki ma na kondycję twarzy.

Są one jednak na tyle ważne, że należy o nich wspomnieć kolejny raz:

  • Słońce – nadmierne opalanie jest grzechem, którego nasza skóra nam nie wybaczy. Nawet jeśli tego jeszcze nie zauważyłaś, bo masz dopiero 20, 30 lat, to uwierz nam, im bliżej 40. roku życia, tym szybciej zauważysz zmarszczki i przesuszoną skórę twarzy. Używaj kremów z filtrami oraz unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce. I nie zapominaj o okularach przeciwsłonecznych. Promienie słoneczne powodują, że mrużysz oczy i marszczysz czoło. A tego powinniśmy stanowczo unikać, bo to prosta droga do kurzych łapek i zmarszczek na czole.
  • Papierosy – tytoń ma dewastujący wpływ na skórę palacza. Osoba paląca papierosy nie dość, że szybko zauważy oznaki starzenia, to jeszcze jej skóra utraci ładny, zdrowy koloryt. Rzuć lub ogranicz papierosy. Twoja skóra Ci za to podziękuje.
  • Sen – właściwa regeneracja podczas odpoczynku nocnego to gwarancja młodości. Nic tak nie odmładnia twarzy, jak dobrze przespana noc. Nie zarywaj nocy, śpij przy otwartym oknie, staraj się spać przynajmniej sześć godzin w nocy, a przedłużysz młodość twarzy.
  • Dieta – o wpływie jedzenia na zdrowie i życie człowieka napisano setki tomów naukowych. My skupimy się na najważniejszych sprawach: warzywa, owoce, dobrej jakości białko, minimalna ilość słodyczy i przetwarzanej żywności. Niewielka ilość alkoholu i ruch na świeżym powietrzu. Zdrowa dieta szybko odbije się na Twojej twarzy zdrowym, pięknym kolorem.
  • Pielęgnacja – ABC urody. Oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie skóry twarzy poprzez codzienne, regularne rytuały są absolutną podstawą pięknej, zdrowej skóry. Dobrany do wieku i rodzaju skóry krem, właściwe ruchy przy nakładaniu i zmywaniu produktów, demakijaż i domowe maseczki pozwolą zachować Ci młodość nawet, gdy nie uczęszczasz co tydzień do kosmetyczki. Pielęgnacja domowa to podstawa młodej twarzy.

Medycyna estetyczna i plastyczna – profesjonalne wsparcie domowej pielęgnacji

Domowa pielęgnacja, choć niezbędna, nie wystarczy na dłuższą metę, by cofnąć i opóźnić efekty starzenia. Siła grawitacji i naturalne ubytki elastyny w strukturze skóry powodują, iż rysy twarzy się zmieniają wraz z wiekiem.

Zmarszczki, bruzdy wzdłuż nosa, fałdy skórne, policzki chomika, opadające kąciki oczu i ust, zwiotczenie skóry szyi są naturalnym wynikiem procesu starzenia. Jak się im przeciwstawić?

Sposoby medycyny estetycznej

Na rynku usług kosmetycznych i estetycznych jest wiele metod pozwalających na opóźnienie starzenia skóry twarzy. Przeważnie polegają na wykonaniu kilku lub serii zabiegów i nie należą do  tanich. Ich skuteczność również jest różna. Dlatego dziś skupimy się na dwóch popularnych, skutecznych metodach walki z czasem.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest jednym ze składników naturalnie występujących w skórze.  Odpowiada za wiązanie cząsteczek wody, co przyczynia się do zachowania przez skórę elastyczności. Im jesteśmy młodsi, tym więcej kwasu hialuronowego zawiera skóra. Proces ten jednak odwraca się wraz z wiekiem.

Produkty medycyny estetycznej oparte na kwasie hialuronowym pomagają w odzyskaniu sprężystości skóry, w wygładzeniu zmarszczek i wypełnieniu ubytków. Zabieg przeprowadzany jest wyłącznie w wykwalifikowanych gabinetach i przez uprawnionego lekarza. Zabieg odmłodzenia za pomocą kwasu hialuronowego nie jest bolesny, gdyż skóra jest miejscowo znieczulana, a efekty utrzymują się do roku czasu.

Toksyna botulinowa

Drugim popularnym specyfikiem z zakresu medycyny estetycznej jest zastrzyk z toksyny botulinowej, zwanej potocznie botoksem.

Botoks jest aplikowany pod skórę w okolicy mięśni odpowiedzialnych za pracę mięśni mimicznych, czyli wokół oczu, w celu eliminowania kurzych łapek, w czoło, by wygładzić zmarszczki poziome i pionowe, zwłaszcza dwie między oczami, które nazywane są lwimi, gdyż nadają twarzy srogi, groźny wygląd.

Botoks działa zwiotczająco i paraliżująco na mięśnie, przez co zmarszczki wygładzają się, a twarz wyraźnie młodnieje. Zastrzyki z toksyny botulinowej może wykonywać wyłącznie wykwalifikowany lekarz. Efekt wygładzenia utrzymuje się przez około pół roku.

Najnowsze posty

Blog

Klinika chirurgii plastycznej

17.01.2020

Chirurgia plastyczna – dla niektórych czy dla każdego? Kto decyduje się częściej na zabiegi w klinikach chirurgii plastycznej: panowie czy panie? Jakie operacje proponują w swej ofercie kliniki chirurgii plastycznej? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem. Klinika chirurgii plastycznej – dla bogatych i sławnych czy dla zwykłych ludzi? Jeszcze do niedawna operacje plastyczne kojarzyły się […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window