ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Lipofilling biustu – jak bezpiecznie powiększyć piersi?

drgrzesiak 18.05.2020

Wykorzystanie tłuszczu własnego do korekty kształtu i rozmiaru piersi to obecnie najnowocześniejszy, najbardziej bezpieczny i naturalny sposób na piękny biust. Jak to się robi? Na czym polega lipofilling biustu? Jaki efekt przynosi lipofilling biustu? Zapraszamy do lektury.

Lipofilling piersi – tłuszcz autogenny w służbie medycyny estetycznej

Przeszczep tłuszczu własnego – co to jest?

Przeszczep tłuszczu własnego (inaczej lipofilling, lipotransfer) to metoda chirurgiczna, nad którą naukowcy i lekarze z całego świata pracowali już od XIX wieku. Udoskonalana przez dziesiątki lat i tysiące prób, w końcu przynosi oczekiwane rezultaty.

Tłuszcz autogenny po odpowiednim pobraniu i przetworzeniu, ma właściwości tworzenia nowych naczyń krwionośnych, a to znaczy, że czynnie rewitalizuje komórki skóry. Przymioty lipofillingu można skutecznie wykorzystać na wielu polach medycyny. Trudno gojące się oparzenia po radioterapii mogą być wyleczone poprzez podanie podskórne tłuszczu własnego. Podobnie osoby cierpiące na szpecące blizny oraz rozstępy skóry zauważają zmniejszanie się zmian skórnych po zastosowaniu terapii lipotransferem.

Nieocenioną pomoc w walce z oznakami mijającego czasu za pomocą lipofillingu dostrzegli przede wszystkim chirurdzy plastyczni.

Przeszczep tłuszczu w miejsca zmarszczek, bruzd, zaników tłuszczowych czy ubytków spowodowanych starzeniem się skóry przynosi spektakularne efekty.

Równie szerokie i satysfakcjonujące jest zastosowanie tłuszczu autogennego w zabiegach związanych z korektą piersi.

Jakiego rodzaju korekty można wykonać przy pomocy lipofillingu biustu?

  • Wyrównanie dysproporcji pomiędzy jedną a drugą piersią
  • Powiększanie biustu
  • Ujędrnianie piersi po ciąży i okresie karmienia
  • Przywrócenie sprężystości biustu pań w średnim wieku
  • Wypełnienie ubytków powstałych w trakcie gwałtownego schudnięcia
  • Uzupełnienie ubytków po zabiegach oszczędzających przy chorobach nowotworowych
  • Rekonstrukcja piersi utraconych w trakcie mastektomii

Jak przebiega zabieg lipofillingu piersi?

Niezależnie od indywidualnej potrzeby, z jaką zgłasza się pacjentka, pierwszym krokiem jest określenie ilości tłuszczu w ciele i wyznaczenie miejsc, z jakich można pobrać materiał wypełniający. Osoby wyjątkowo szczupłe i pozbawione tkanki tłuszczowej mogą nie zostać zakwalifikowane do zabiegu przeszczepu tłuszczu autogennego.

Następnie, po wykonaniu odpowiednich badań lekarskich umożliwiających wykonanie znieczulenia ogólnego, pacjentka jest poddana zabiegowi liposukcji. Tłuszcz zostaje pobrany ręcznie przez chirurga plastycznego. Uzyskany materiał zostaje na dalszym etapie poddawany starannemu wirowaniu, by odseparować zbędne składniki, a pozostawić najcenniejsze.

Uzyskana w wirowaniu emulsja tłuszczowa, wzbogacona o komórki macierzyste jest podawana w piersi, w miejsca wybrane do rekonstrukcji, powiększenia lub uzupełnienia ubytków czy dysproporcji. Czynności tej dokonuje się przy użyciu cienkich kaniul.

Nie ma konieczności nacinania skóry piersi, więc nie powstają żadne blizny, a rekonwalescencja po zabiegu przebiega błyskawicznie.

Pierś po lipofillingu jest miękka, naturalnie wypełniona i nie ma możliwości, by pomylić ją z biustem wypełnionym sztucznym implantem. Podlega działaniu grawitacji i układa się jak normalna pierś.

Jest jeszcze jedna przewaga nad metodą ze sztucznymi implantami: piersi po lipofillingu nie wymagają wymiany wypełniacza, jak to ma miejsce w przypadku implantów silikonowych, które należy wymieniać co 10 lat.

Piersi wypełnione własnym tłuszczem pozostają z pacjentką do końca życia ciesząc swym naturalnym wyglądem.

Najnowsze posty

Blog

Chirurg plastyczny – czym się kierować przy jego wyborze?

11.09.2019

Chcesz spełnić swoje wieloletnie marzenie i jesteś zdecydowany na zabieg plastyczny. Jak jednak dokonać wyboru lekarza? Jak sprawdzić kompetencje chirurga? Co jest ważniejsze: cena zabiegu czy doświadczenie lekarza? Gdzie zrobić operację z zakresu chirurgii plastycznej? Chirurgia plastyczna – historia, baśnie i marzenia Chirurgia plastyczna fascynuje ludzi od niepamiętnych czasów. Mitologie i baśnie z całego świata […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window